Jump to content
Българският форум за музиканти

Кремона Vs. Puldin


кое е по-добро?  

85 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

полуакустичните китари нямат кръгъл резонаторен отвор под струните и са напълно затворени, с изключение на Ф-отворите, които са повече декоративни.

Мислиш ли?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

за кое по-точно ? предполагам ,че имаш предвид за декорацията - не се изразих правилно. в крайна сметка има полуакустични китари само с 1 Ф отвор, а има и такива без такива. другото си го мисля(че нямат кръгъл резонаторен отвор под струните и са напълно затворени с изключение на Ф-овете)

 

петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това си е абсолютна акустична китара, просто е с по-тънко тяло. полуакустичните китари нямат кръгъл резонаторен отвор под струните и са напълно затворени, с изключение на Ф-отворите, които са повече декоративни.

 

поздрави

 

петър

ми аз винаги съм си я мислил за полуакустична :)

ама може да съм в грешка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая Кремона е убиец!!! Не знам на живо как е но на снимките е супер...

 

Колко струва, как и от къде ? :)

правих я през 1997 година по поръчка при майстор лютиера на Кремона - Казанлък

Тогава Кремона бяха започнали да влизат в час с пазарните условия и изпълняваха поръчки (за разлика от Пълдин)

Куфарът също е правен там :)

... като се прибирах от Казанлък към Бургас с влака направо не бях насебе си от щастие :D

Тогава имах ел. китара Кремона (така наречената Крава) и понеже нямах парички за по свястна китарка,

а тя си беше с 20 прагчета реших да си направя тази китара, която е с 24 прагчета :):D

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата може да е с "действащи" акустични отвори - кръгли,елипсовидни,F-образни ,или др.За да са "действащи",инструментът естествено би трябвало да има акустична кутия.Има китари,които имитират акустичен инструмент на външен вид,но са от плътна дървесина и декоративни отвори.Естествено е да са с тънко тяло(иначе трябжат носачи).Разбира се,има и такива с тънко тяло и акустична кутия.

Има обаче и инструменти,които са с акустични отвори в тялото(обхващащи цялото тяло,или части от него)без да имат отвори.Всички тези разновидности се наричат с определения,които често преливат от вид към вид.Категоричнист има почти сигурно при известните ни "кухи" с метални струни и "класически" китари с акустичен корпус.Те са Acoustic или Acoustic/Electric(ако имат някакъв трансдюсер).При другите - Hollow;Semihollow;Semiacoustic...признаците по които биват определяни варират и понякога производителят определя,как да се представя даден модел,без да е наложен единен критерий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jeff Beck

Имам две Кремони. Един бас и една кухарка. За 20 30 годишната има възраст са достойни за почитание. А баса след малко тунинг направо реже глави

тук съм съгласен с Jeff :) баса верно реже глави :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремона съм имал - пилен гриф и ниски струнни

много готина беше :)

и Пълдин съм имал за 2-3 дни и беше голямо дърво

ама беше удавен преди това и може би за това :)

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам,че в предното ми изложение има доста неясен пасаж.Моля,имайте пред вид: "Има обаче и инструменти,които са с акустични КУХИНИ в тялото,без да имат РЕЗОНАНСНИ отвори"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време гледах един каталог на Кремона (мисля, че беше от 2000г или нещо такова, още като правеха ел. китари) и имаше една китарка тип страт с 2 сингъла и един хъмбъкер и глава много наподобяваща на Ibanez Jem и под надписа 'Кремона' на главата имаше лястовичка/запетайка едно към едно открадната от Ibanez. Някой пробвал ли е такава? Щото изглеждаше добре пустата кремона..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица свирих на едно Кремона тип Strat на един приятел. Класата си е класа :guitar: Просто няма такава китара :godbless:

То че няма..няма...те дето правят китарите малко от малко си държат на някакво качество..а не като наще майстори пиандурници в завода на Кремона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Те тия кремони, гадните, изобщо не са правени от майсторите, ами по разни ТПК-та, където разни младежи се учат. Затова не са много прецизни. Иначе майсторите са правили яки китари, ама за повече кинти.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време един приятел ми беше казал, че БТР свирели с Кремони (само че поръчкови, естествено). Интересно ми е дали някой има информация по въпроса ако е така наистина.

 

п.с. Чамът по принцип леко дърво ли е?? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.