Jump to content
Българският форум за музиканти

Алуминиев профил-за шаси


Recommended Posts

Здравейте.

Какви ли не еквилибристики правя за да си изработя шасита за усилвателите,

които си правя за удоволствие.

Попаднах на една фирма-Стилмет,която изработва алуминиеви профили:

http://www.steelmet.bg/public/files/media/other/OT.pdf

Та си харесах един профил-125 на 40 на 2.5мм.Но е много дълъг-6 метра.

Затова си търся някой с който да си го поделим.

Цената е около 94 лв.за 6-те метра.

Трябва да сме от София.Да отидем заедно и да го нарежем.

Там нямало машина за рязане-българска му работа.

Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не схващам идеята за този профил - пак ще изглеждат "Сделани" нещата с него.

Поръчваш си едно бланк шаси - и си го дупчиш по твое осмотрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изрязваш си едно парче-да речем 400мм.

След това от общата ширина на дъното-125мм. изрязваш

напр.95мм в средната част и си готов.

 

My link

 

Къде се поръчват тези бланк шаси?

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става,но ако е от обикновена желязна ламарина след време ръждясва.Виждал съм доста такива усилватели.

Алуминия поне е по устойчив на корозия.

Иначе по сайтовете е пълно с шасита,но стуват много,а и са с определени размери и отвори.

 

 

My link

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ламарината е подцинкована няма да ръждяса лесно - освен по кантовете и където е дупчено шасито. Праховото боядисване си е задължително - забрави за ръжда след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом във фирмата няма циркуляр си вземете една ножовка, алуминия се реже лесно ще го кръцнете за отрицателно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.Даже си бях взел и ъглошлайфа,но 6 метра са адски много.

На си струва за 2-3 шасита да го вземам.

Търсят се ортаци. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех колега ако беше написал поста преди месец със сигурност щях да ти намеря няколко парчета. Разчиствахме цеха от алуминиеви отпадъци и предадохме към 500 кила всякакви профили и със сигурност се мяркаха няколко алуминиеви кутии ама заминаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя защо изобщо се занимавате с тия профили.Не е ли по-добре да се купи ламарина и да се огъне на абкант както си му е редът!Иначе и идеята на metalhammer не е лоша.А с прахово е направо супер.Само не знам там нали уж за шаситата е по-добре да са от алуминий уж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един линк за алуминиеви профили. Не съм ровил скоро по сайта, но помня, че в препратката към гръцкия сайт имаше повече информация. И в Профилко нямат циркуляр, но веднъж ми дадоха лист от ножовка, увит в парцал. Истината е, че ние не сме им клиентите.

 

За съжаление избраният от теб профил не ми върши работа към този момент. Иначе бих се включил.

Ал. профил не бива да се реже с ъглошлайф.

Когато си правих шасита си поръчах в някаква фирма (има тема) за лазерно рязане. Нямам условия за шлосерски операции и ми дойде дюшеш, макар и малко скъпо. Повече работа с компютъра, по-малко с пилата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе по сайтовете е пълно с шасита,но стуват много,а и са с определени размери и отвори.

My link

 

Сметни си времето за дупчене, рязане, стъргане + материала. Дали то не е ценно и не струва пари. Да не говорим, че колкото и да си добър с обработка на метали, винаги нещо мърда. Тоест бягаш от точните размери. А трябват и инструменти които са пари. Трябва и помещение за тия работи.

 

Цената на тия кутии дето си ги пуснал са добри. Имаш готова разпробита кутия с всички отвори. Ако тръгнеш да си я правиш така - чертеж,лазерно, огъване, заварки, поцинковане и прахово, пак ще дойде в тия граници. Турни ситопечат още средно 35-40 лева. И какво стана. Качеството в повечето случаи е "маде ин Булгаристан" а цените като на запад. С разликата, че за западна кутия плащаш пътни, а за наша нерви.

 

Не те разубеждавам с идеята. Просто споделям мнение. Аз също си правя моите кутии на лазерно и абкант, но си нося последствията. В шкафа имах един куп непродаваеми кутии за ефекти с разни недостатъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли по-добре да се купи лист алуминии, който да се реже, крои и криви на абкант... излиза по-евтино.

Все пак съм най за идеята готова кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма да е по-евтино алуминият върви обикновенно на килограм - към 6 - 8лв. - независимо колко е сложен профила. Тъй, че дали ще си вземеш лист или готов профил "кутия" все еднакво ще ти излезе, но в единия случай ще имаш много по-малко работа - само няколко среза.

 

Ако си намериш хора да разделите профила и нямаш къде после да си го срежеш така както искаш - пиши едно лично. Ако е само за 3 шасита, ще ти го резна фрии в цеха. После ще ти остане само дупченето.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на готовите шасита от линка са напълно прилични. Правенето на дупки с диаметър 22 и 30мм не е толкова просто и лесно (за кавадратни да не говорим), и изисква определени инструменти и/или машини. Освен това колкото и да мерите и да целите пак ще има мръднало тук там, стига това да не ви притеснява.

Иначе има достатъчно услуги за лазерно рязане. Там имат и материал, после носите на огъване, прахово и т.н. както вече беше споменато. Накрая му теглите чертата и преценявате дали си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.