Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за Fender TBX Tone Control


tsufa66

Recommended Posts

Имам Fender Deluxe Lone Star Strat.Made in Mexico.Много съм доволен от китарата,но реших да направя някои подобрения.

2 Texas Special™ Single-Coil Strat® Pickups (Neck/Mid) и 1 Seymour Duncan® Pearly Gates™ .

Сложих ключе за делене на задния адаптер,което разбира се е голямо преимущество.

Сега съм намислил да сложа и Fender TBX Tone Control за Bridge и Mid Pickup.

Дали някой е правил това и дали си заслужава.Предварително БЛАГОДАРЯ на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Имам Fender Deluxe Lone Star Strat.Made in Mexico.Много съм доволен от китарата,но реших да направя някои подобрения.

2 Texas Special™ Single-Coil Strat® Pickups (Neck/Mid) и 1 Seymour Duncan® Pearly Gates™ .

Сложих ключе за делене на задния адаптер,което разбира се е голямо преимущество.

Сега съм намислил да сложа и Fender TBX Tone Control за Bridge и Mid Pickup.

Дали някой е правил това и дали си заслужава.Предварително БЛАГОДАРЯ на отзовалите се.

 

Добре е да сложиш има повече бас и високи със него и като свириш жица затваряш го малко и тона е по готин !

Аз имам американ страт от 89г. Клептън модела по-новия го има също и го гледай как като акомпанира го отваря до край а като свири жица го затваря.Той е двоен потенциометър като на баскитарите и от 0-5има разделител или между 5-10казано дели. И също все едно че свириш със нъмбъкър саунд,даже нямаш нужда от него,аз го махнах моя бях с Little 59 Seymour Dunkan преди и си сложих vintage SSL1.Успех!!!

Редактирано от mitko ganev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Fender Deluxe Lone Star Strat.Made in Mexico.Много съм доволен от китарата,но реших да направя някои подобрения.

2 Texas Special™ Single-Coil Strat® Pickups (Neck/Mid) и 1 Seymour Duncan® Pearly Gates™ .

Сложих ключе за делене на задния адаптер,което разбира се е голямо преимущество.

Сега съм намислил да сложа и Fender TBX Tone Control за Bridge и Mid Pickup.

Дали някой е правил това и дали си заслужава.Предварително БЛАГОДАРЯ на отзовалите се.

 

Можеш да си сложиш ключе за обръщане на фазата на брича адаптера,преимущество е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Аз махнах TBX-a след проба и на двата начина на свързване. Моята китара е със Custom Shop '54 адаптери и не бях никак доволен от ефекта, да не кажа че не виждах разлика с обикновен пот. Не ти го препоръчвам. Ако те интересува повече - ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам TBX на един от моите фендери. Не съм съвсем наясно с принципа му на работа , но съдейки от вида му (два потенциометъра заедно), предполагам, че идеятат е да се сумират 2 250 килоомови пота и по този начин да се получи една идея по ярък ( с повече високи) саунд. Но ефекта е наистина доста минимален и не бива да се очакват кой знае какво чудеса от него, при това засяга само бридж адаптера.

 

п.п. Въобще не съм сигурен в техническата част, съдя от звуковия ефект. Ако бъркам, моля поправете ме, би ми било интересно да науча :)

 

p.p.2 Вече открих, че съм в грешка :icon_shithappens:

ето малко инфо по въпроса, сори за дезинформацията

http://alexplorer.net/guitar/mods/tbx.html

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение на казаното от kolio_k, още едно, вече съвсем субективно мнение: самият пот е направен от доста мека стомана (или какъвто и да е материала на "кожухчето" му). При малко по-силен натиск/опън по оста на пота(примерно откачане на капачето), четирите крачета се разтварят и има опасност пота да се разглоби вътре в китарата. Не знам дали аз съм уцелил дефектен, или при всички е така, затова казвам че мнението е съвсем субективно :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.