Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ


Zstefanov

Recommended Posts

Доста търсих и такава тема не намерих. Проблемът ми е, че като ми се налага да свиря акорди като До диез от втора форма тоест от Ла (където има 3 пръста в едно прагче) и ми е доста трудно да ги хвана (направо не ми се побират пръстите). За това реших да се науча да хващам и 3те струни със безименния пръст. Та ако има някой, който свири по този начин ако може да помогне да ускоря процеса. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Човек, това си е чист Ла мажор, и щеш, нещеш се научи да го хващаш с трите пръста! Ако не те мързи си издири Елементарна теория на музиката, и книгите на Юли Марков "Аз рокясах" - Baby Thomas ги беше пуснал в сайта си, попрочети малко и те така ...

 

Со здраве!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал правилно. Ла мажор си го ловя с 3те пръста. Си мажор си го ловя с 3 те пръста. Но надолу по грифа като стигна До диез мажор просто 3 те пръста не могат да ми се поберат в прагчето и ми трябва 4-5 секунди докато ги наглася и пак някой друг тон не излиза. За това ако има начин тези 3 тона да ги хвана само с 1 пръст тъй като не мога и с 3те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да получиш коректен отговор си задай въпроса коректно, кой точно акорд те мъчи???

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е мисля, че в първото още мнение казах. Всеки във втора позиция от до диез (включително) надолу http://www.all-guitar-chords.com/index.php?ch=C%23%2FDb&mm=&v=1 . Дори и да си побера пръстите един или два тона не звучат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упражнения, упражнения и пак упражнения. Ако искаш да го хванеш отпървия път ... нема да стане. Виж това, не знам колко е правилно но все пак може и да помогне, поразтърси се за гимнастика за пръсти. А иси намири учител поне два три урока да ти предаде!

 

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири. Виждала съм китаристи с огромни лапи (в това число и пръсти) и им се побира всичко, навсякъде. Мисля, че с практика ще успееш.

 

Ако все пак съм в грешка и наистина проблемът ти не е в практиката, нека се обадят по - разбиращите от мен и да дадат адекватен съвет :)

 

Поздрави,

Марина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото съм отишъл на повече от 2-3 урока и още ходя. Еми не знам аз няколко дена опитвах по няколко часа да почна да го хващам този акорд и с трите пръста в прагче и не стана. Смисъл ставаше ама не ми беше гладък като другите акорди. А сега този До диез мажор, който съм го показал ми е много по лесно да го хвана със показалеца и безименния пръст и си звучи перфектно. Не виждам нищо грешно в това...щом си звучи. Btw мисля че и Кърт Кобейн ги свиреше така (блед спомен от някое Live видео може би някоя песен от Unplugged :unsure: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на колко урока си ходил, на какво ниво и т.н. , ама защо се впускаш в еквилибристика? Това заради някое парче ли ти трябва или просто ей тъй да го хвана ...???

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И заради тоз пуст акорд ще си загубиш два часа във форума и два часа да го хванеш, вместо да си упражняваш "елементарните" ... :surprise::hysterical:

 

Действай смело и безотговорно!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кърт Кобейн не е пример за прецизен свирач. Остави го за друг път.

Ако от C# нагоре грифът ти идва тесен може да потърсиш китара с по-широк гриф. Всъщност с повече упражнения ще се справиш и на този. Лесното не идва от първия път, май и от десетия му е рано.

Китарата като инструмент с прагчета позволява различна конфигурация н аодреждане на пръстите зад прагчето, какъвто е твоя случай. Даскалът може да ти покаже няколко варианта и да намериш своя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има различни начини да го хванеш този акорд.Единия е с 3 пръста, другия е с безименния,а аз примерно не мога да си сгъвам фалангата на безименния и хващам трите струни с безименния и кутрето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

L.K. Не грифът, а прагчето му идва тясно доколкото разбирам. Иначе нямаше да е от С# нататък .

А Кърт Кобейн си е бил достатъчно прецизен за целите си .

Zstefanov, съвсем спокойно можеш да си го свириш така както сам си го открил (трите струни наведнъж с безимения пръст )

Иначе половината не те разбраха даже какво ги питаш, но те пратиха бързо на уроци и литература ти препоръчаха ;).

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :offtopic-001: А защо да не прочете и малко литература по въпроса??? ultramega, Уважам те за това, което правиш като музикант и съфорумник, но как би отговорил ако прочетеш само първия пост, без да прочетеш после насоките надолу. Понякога си позволявам да хвърлям боб, понякога пренебрегвам ... но след всичко изписано да "критикуваш" ...

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.