Jump to content
Българският форум за музиканти

микрофони


Recommended Posts

чи става въпрос за следната ситуация. кое според вас е "по по най" за озвучаване на томове АKG C418 image1079363726_c4184055c88e43972.jpg или небезизвесните Shure SM57. от последните имам 2 такива единият от които си стои на барабанчето по предназначение. гледам у фактор drum pack АКG D112 + 4xC418 = около 1200лв. та се замислих дали си заслужава покупката на нови такива или е по добре с плочка за каса и см57-ци които може би ще ми излязат по евтино

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За snare задължително 57-ца, а за томове мой фаворит е МД421 на Сенхейзерците.А иначе аз имам и съм ползвал МД441 за томове, обаче ако искаш с 421 или 441 ще ти излезе доста дебело. Заложи на СМ57-цата за томове, а ако искаш пък пълен комплект на АКГ, мога да те отарва от 57-ците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SM 57 е микрофон от "задължителната програма".Но C418 върши чудесно работата си и в някои отношения е по-удобен(размери;закрепване).Може би е най-добре да пробваш различни варианти.Ако си случайно от Варна или наблизо,мога да помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам май АКГ-то ще звучи по-добре , специално ако е на том .

И к'во те кара да мислиш така ? :dance:

Чувал ли си ги ?

 

СМ57 е кат' швейцарско ножче - ако няма друго слагаш СМ57. Винаги звучи приемливо ... :)

Но иначе при наличие на средства Sennheiser all the way - 421 класика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SM57 съм чувал , знам какво става като го сложиш на абсолютно всичко :) Разгледай АКГ-то на кои честоти отговаря по-силно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SM57 съм чувал , знам какво става като го сложиш на абсолютно всичко :) Разгледай АКГ-то на кои честоти отговаря по-силно ...

Аз затова те питах - не гледал ли си, ами чувал ли си :) Има разлика...

Плюс това има една допълнителна разлика - едното е динамичен микрофон, а другото кондензатор, който освен всичко изисква и phantom power, дето трябва да му го осигуриш отнякъде :dance:

Под "абсолютно всичко" влизат доста неща - от цуг-тромбон до църковен орган, така че малко се съмнявам ...:/

 

 

А 4 парчета Ц418, май малко множко идват. А под озвучаване Access, какво имаш предвид - за на живо вероятно най-вече или и за запис?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SM57 съм чувал , знам какво става като го сложиш на абсолютно всичко  :)  Разгледай АКГ-то на кои честоти отговаря по-силно ...

Аз затова те питах - не гледал ли си, ами чувал ли си :) Има разлика...

Плюс това има една допълнителна разлика - едното е динамичен микрофон, а другото кондензатор, който освен всичко изисква и phantom power, дето трябва да му го осигуриш отнякъде :dance:

Под "абсолютно всичко" влизат доста неща - от цуг-тромбон до църковен орган, така че малко се съмнявам ...:/

 

 

А 4 парчета Ц418, май малко множко идват. А под озвучаване Access, какво имаш предвид - за на живо вероятно най-вече или и за запис?

За озучаване на всички части от барабаните - от касата до чинелите ... За жалост имах нещастието да чуя такова нещо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за на живо са много удобни всякакви малки кондензаторни боклуци, като тези АКГ-та например :D

Ако ти трябват микрофони за запис - по-добре бета56 на Шур, или СЕН 421, или дори см57....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за на живо са много удобни всякакви малки кондензаторни боклуци, като тези АКГ-та например :D

Ако ти трябват микрофони за запис - по-добре бета56 на Шур, или СЕН 421, или дори см57....

хахахаха :D първото изречение остава в златния фонд...

 

Абе за томове има много микрофони даже и по-странни такива, като Beyerdynamic M88 (който по принцип е много готин микрофон за много приложения), Sennheiser-и даже и тези китарните e409/ 609 (само че черния) стават. Въпрос на бюджет.

 

@Rockman, абе фен, малко наизуст и по картинки приказваш - то няма лошо - интересуваш се много, което е силно похвално и аз много се кефя на такива хора ама да перифразирам - "ще въведеш някой в заблуждение". Аз от на живо много много не ги разбирам в тънкост нещата (макар че подозирам, че ще се оправя донякъде, ако се наложи), но при записите макар и отгоре, отгоре ги поразбирвам... със СМ57 може да се докара доста сносен запис, вкл. и на барабани с малко играчка след това. Е все пак и барабаните няма да е лошо да стават за нещо - Ахмаци-те не че са лоши, но определено като ги комбинираш с кофти стая и Йозефсон микрофони да им слагаш - същата работа.... аде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ръгал ли си SM57 в каса (става дума за барабани ТАМА) ... Не знам на живо откъде ще си намериш някой да изкарва звука на "барабани с малко играчка след това" ... Не е малко играчка , да ти кажа . Знам , че не съм много запознат с факти и други такива , ама разчитам донякъде на това , което чувам , и това , което съм преживял .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал съм, че може да се направи сносен запис, ти да виждаш някъде да пише "на живо" (където също може - ай сега да го напиша, че поне да имаш основание). "Ръгането на микрофон в касата" не е единствения начин за запис на каса, бтв.

Послушай още някоя друга година и тогава пак ще говорим...

 

А дотогава - ти знаеш, аз не знам ...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал съм, че може да се направи сносен запис, ти да виждаш някъде да пише "на живо" (където също може - ай сега да го напиша, че поне да имаш основание).  "Ръгането на микрофон в касата" не е единствения начин за запис на каса, бтв.

Послушай още някоя друга година и тогава пак ще говорим...

 

А дотогава - ти знаеш, аз не знам ...

Ще цитирам Gee Tee Age :

 

" Айде сега , ти разбираш едни неща , аз други . "

 

МИР

 

едит. Не съм казал , че не разбираш , даже бих казал , че много разбираш , но не е там въпроса . Аз си казвам това което знам , а дали е вярно - другите си преценяват сами . За мен SM57 е подходящ само за чинели , соло-барабанче , фус , пеене .

Редактирано от RockMan2005
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.