Jump to content
Българският форум за музиканти

най-добрият аудио интерфейс за парите си


Fallenblood

Recommended Posts

абе, колеги, такованка, имам едно запитване. искам да си купя някакъв аудио интерфейс на старо до 200-250 лв, за демозаписи. само че парите са "few and far between", т.е. кът, и, ако се прееба да купя нещо, дето не си струва, ще е краят на света или дори по-зле.

 

търся нещо с поне един инструментален вход. интересуват ме обективни и субективни оценки на качество на звука, латенция, микрофонни предусилватели. ако помага с обработката на звука ще е супер, че компютърът ми е на 4-5 години и сериозно се задъхва вече.

 

та допреди малко си мислех, че m-audio fast track pro е супер читав интерфейс, който си струва парите, и в един момент отварям harmony central и там само отрицателни мнения и проблеми... какво е вашето мнение за тая карта и, ако наистина е толкова зле, какво бихте препоръчали вместо нея?

 

обмислях и alesis multimix 8 usb, та да се дублира и като мишпулт за репетиции - при него как са звукът и латенцията? предлагат ми и lexicon omega, но за него чувам също все лоши работи - може би е до бройка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E-mu Tracker Pre >>>>>> изброените от теб

 

Аз продадох моя за 230лв, на старо можеш да си го намериш за около тези пари мисля. И като латенция и като качество на звука не откривам осезаеми разлики между него и сегашния ми почти 3 пъти по-скъп TC Impact Twin.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а под win7 x32 работят ли? :)

 

май-май tracker pre ще ми е по според нуждите - spdif не ми трябва, затова пък 0404 няма insert-и...

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купИх.

тракер пре, чистак нов за 70 лири в английския ибей. 160 лева. по-добра оферта от тва не знам накъде.

ся почват да ме глождят съмненията. здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз бачках с него около месец на Windows 7 64-bit, въпреки, че драйвера не пишеше да поддържа 7ца - никакви проблеми не си спомням да съм имал. Лашнах го на колегата circles от форума, той май също на 7ца си го ползва и не ми се е оплаквал до момента.

 

Споко, екстра си е интерфейса, добра сделка си направил ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:Alesis multimix 8 usb  Това е и рационално предложение/имаш и реален миксер за репетиции и работа/Латенсия не се усеща но няма миди.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да се включа към темата, да не отварям нова. Наскоро обмислях идеята да дам още един шанс на програмите от сорта на Гитар Риг и Амплитюб, като за целта искам да си взема някакво интерфейсче. Търся нещо изключително евтино и малко - един китарен вход ми стига. Някъде тук бях чел за някакви китайски ментаци по двайсетина лева като копия на тия от по стотина. Мисълта ми е, че не ми трябва нищо претенциозно, а просто нещо евтино, колкото да пробвам... Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fallenblood, няма най-добър интерфейс. Всички карти в тоя клас са сходни. Разликата според мен е най-вече в софтуерно обезпечаване. Хубаво си се ориентирал към хармони централ. Виж за твоя ценови клас какви карти се продават, прочети мненията на хората там и сам реши спрямо твоите виждания. Аз лично не съм много запознат със софтуери и тн, но мисля, че всяка съвременна вградена звукова карта става за асио. Съответно ти трябва един китарен буфер или другояче казано нещо дето да ти прави сигналът от китарата на линеен и готово. Това за мен е най-евтинто. Вече ако твърдо си решил, че трябва да похарчиш пари за нова звукова карта, това е друга работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да се включа към темата, да не отварям нова. Наскоро обмислях идеята да дам още един шанс на програмите от сорта на Гитар Риг и Амплитюб, като за целта искам да си взема някакво интерфейсче. Търся нещо изключително евтино и малко - един китарен вход ми стига. Някъде тук бях чел за някакви китайски ментаци по двайсетина лева като копия на тия от по стотина. Мисълта ми е, че не ми трябва нищо претенциозно, а просто нещо евтино, колкото да пробвам... Някакви идеи?

Здрасти!

 

Аз за тази цел (записване на китарка и миди без латенция) използвам Behringer U-control. Малък и евтин USB/Audio Interface, не съм имала проблеми с него

http://www.thomann.de/de/behringer_ucontrol_uca_202.htm

Предполагам, че и из българските магазини се продава, просто не съм търсила.

 

Поздрави,

Марина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.