Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg Vs. Squier


Raxus

Recommended Posts

Еми първо не знаех че твоета не е от 500лв...

Второ не ми сля че изказването ми е неподготвено...веднъй съм свирил на Джаксън...не му знам точно какъв е модела ама цената се върти около 500-550 правен в Индонезия...със флойд със заключване и т.н...беше чисто нов..на пръв поглед доста сносно изглеждаше..но след като му ударих една свирня и единй по обстоен преглед никак не бях очарован..едно на ръка е че грифа му не беше равномерно лакиран...другото е че праговете излизаха малко повече от позволеното от грифа настрани..и направо деряха пръстите....

ааа да и грифа беше лакиран до там до където се свързва с тялото и видно си личеше като се загледаш как се вижда отдолу дървото че чак и треските му може да видиш!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Еми първо не знаех че твоета не е от 500лв...

Второ не ми сля че изказването ми е неподготвено...веднъй съм свирил на Джаксън...не му знам точно какъв е модела ама цената се върти около 500-550 правен в Индонезия...със флойд със заключване и т.н...беше чисто нов..на пръв поглед доста сносно изглеждаше..но след като му ударих една свирня и единй по обстоен преглед никак не бях очарован..едно на ръка е че грифа му не беше равномерно лакиран...другото е че праговете излизаха малко повече от позволеното от грифа настрани..и направо деряха пръстите....

ааа да и грифа беше лакиран до там до където се свързва с тялото и видно си личеше като се загледаш как се вижда отдолу дървото че чак и треските му може да видиш!

 

Поздрави!

Много ми е чудно кой би си взел китара, в състоянието, в което я описваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега не казвам че едва ли не като я погледнеш и виждаш трески и пирони по нея...обаче ако си я купува някой който не е запознат достатъчно добре изобщо няма да ги види тия неща...аз няма претенции за голям музикант или голям разбирач..но с това което съм натрупал от опита си просто успях да видя тез ине малки недостатъци по китарата..и все пак според мен е ниския клас на Джаксън...и затова исках да кажа че марката не прави китарата....и големите марки имат наскопосани работи..и малките марки има сполучливи продукти!

 

Поздрави!

Редактирано от AorA_Bass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми първо не знаех че твоета не е от 500лв...

Второ не ми сля че изказването ми е неподготвено...веднъй съм свирил на Джаксън...не му знам точно какъв е модела ама цената се върти около 500-550 правен в Индонезия...със флойд със заключване и т.н...беше чисто нов..на пръв поглед доста сносно изглеждаше..но след като му ударих една свирня и единй по обстоен преглед никак не бях очарован..едно на ръка е че грифа му не беше равномерно лакиран...другото е че праговете излизаха малко повече от позволеното от грифа настрани..и направо деряха пръстите....

ааа да и грифа беше лакиран до там до където се свързва с тялото и видно си личеше като се загледаш как се вижда отдолу дървото че чак и треските му може да видиш!

 

Поздрави!

Страшен подпис !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената, причина, поради която и азс бих се ориентирал към скуайъра е, че е с 1 прагче повече от стаг-а. :). Иначе не вярвам да имат голяма разлика. Друг е въпросът коя как звучи, трябва да се чуят, а тук всеки си има предпочитания, и не могат да се дават оценки. Това, което обясняваш, Аора_БАСС, са Джаксън-а, че мястото, където грифа се опира в тялото не е лакиран, е точно като по учебник направено(надявам се, че и тялото не е било лакирано в джоба за грифа). Така се прави за по-добро предаване на ниските честоти. Иначе се получава малко прекалено стъклено звучене понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в интерес на истината..където е Джаксън за 500 лв...там е и Стаг за 500.....

от това ти твърдение си проличава колко си свирил на такива китари :happy:

 

само са протокола моя не е от 500 :happy:

 

П.С. извинявам се за офтопика ама понякога не се въздържам на неподготвени изказвание...

да...не мога да кажа че съм свирил с такива китари много...но малкото време ми е било достатъчно да си изградя мнение за конкретните китари(не парадирам че разбирам от китари),а относно твоята китара хмм...определих и цената по аватара ти и няма как да имам инфо къде е произведена или каквото и да било за нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе има един Рокуууд на 20 год. в дикси суинг и доста по добър и от 2-те които се предлагат и е само 160 кинта 6тото тремолото е прецакано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

и аз съм за скуаира грифа си е удобен малко тялото е далечко от грифа и е малко неодобно за дясната ръка но еначе не съм съгласен че незвучи с булет съм като го купих свирише като "цепеница" но след регулиране на грифа прешлайфане на прагчетата и височината на струните звучи прекрасно а отделно адаптера си е адаптер дървото си е дърво всичко е в апаратурата не се лъжете че скъпото има кой знае къкъв по голям ефект на времето бащами е свирел с български китари и един мустанг от старите и е исвирил свадбите на половината град тъй че това са търговски измами:D всичко е до това на теб да ти е удобно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.