Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна На Потенциометри


Recommended Posts

Баса е :"STAGG" "BC300BK" мисля че това е модела, но е Джаз Бас.При измерване, уреда отчита 4,7кома.Ако някой колега е сменял, моля да каже дали това е съпротивлението на потенциометрите,и откъде да ги поръчам.Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво конкретно мериш, селски? Не е ли по-добре да потърсиш оригиналната фендерска схема и оттам да вземеш стойностите? Някой градски може да е сложил потенциометри каквито има и може да те вкара в заблуда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля леееееко да се възползвам от темата на колегата :greenangel: и да попитам - ако отида и си купя потенциометри от кой да е магазин за електроника как да разбера кои стават за китара и кои не са подходящи (това при условие че да речем има 3 вида и 3-те са да речем на 250 К или колкото ми е необходимо там и аз се пуля и не разбирам кои стват и кои не).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледаш им схемата в нета,отиваш в магазина и казваш потенциометър за китара[мисля,че беше логаритмичен(ако е за усилване)].За всеки случай си носи старите.На мен ми измериха съпротивлението в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При измерване, уреда отчита 4,7кома.

 

Селски, егати и ника, 4к7 ти е съпротивлението на адаптера който е вързан с потенциометъра. За да измериш съпротивлението на потенциометъра трябва да разкачиш жицата от трето краче на пота и да го врътнеш на минимум. Тогава мериш между 1 и 3-то краче.

 

Най-вероятно стагчето е с 500к потенциометри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баса е :"STAGG" "BC300BK" мисля че това е модела, но е Джаз Бас.При измерване, уреда отчита 4,7кома.Ако някой колега е сменял, моля да каже дали това е съпротивлението на потенциометрите,и откъде да ги поръчам.Благодаря

Както се казва-има леко движение по темата, благодарение указанията на Nikifena се оказа че са по 5килоома, поръчани са оттук: www.music-world.org , няма в момента но като се получат ще се сменят.Благодаря на всички писали. P.S. Ника може да ми е такъв, но знам кой е Илия Караянев, а Весо Солетата и Асен са ми лични приятели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.