Jump to content
Българският форум за музиканти

Темпо На Песен


Mairomaster

Recommended Posts

Доста си поиграх с Cubase и така и не стана следният номер. Имам някаква песен с темпо константа и миди дръм трак за тази песен. Нагласил съм темпото на project-a да като темпото на песента (темпото на песента ако е по известна го има дадено на много места в интернет). След това нагласям песента, така че произволен удар на барабаните да съвпада със същия удар на миди трака. По логиката всичко трябва да е перфектно и миди барабаните да свирят наравно с песента. Да ама това е вярно само за няколко секунди и след това започват да се разминават все повече и повече. Мисля си аз че може би темпото на песента може да е леко различно и почвам да си играя със забързване и забавяне, като след всяка настойка на темпото отново изравнявам 2 проиволни удъра. Да ама колкото да си играя песните отново се разминават след няколко секунди и немога да постигна добър резултат. Не че ми е толкова важно да направя този трик, но го чувствам полезен примерно като проверявам даден дръм трак дали е верен, като го пускам да върви заедно с песента. По скоро заради любопитството ми е интересно защо немогат да се изравнят 2-та трака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои пичове записват в студио без метроном :)

Ако дадеш пример за такива песни, мога да помисля повече.

Другият вариант е просто да не "целиш" темпото и в началото да не ти прави впечатление, че е грешно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм експеримента с наистина големи песни (metallica - welcome home примерно) и се съмнявам че са записвани без метроном. Вероятно не целя темпото щом тръгват да се разминават постепенно, но мисля че трябва да има и някакъв друг проблем след като след толкова играчка неможах да го нацеля. Мисля си дали няма вариант темпото леко да варира по време на песента :) . Не ми се струва логично но е идея донякъде. Другото което се чудя е дали повечето групи избират песните си да имат някакви нормални темпове като 80, 88, 125 bpm и т.н. или има някои които им е хрумнало да правят песен с темпо 99,837 bpm примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1296216128_queo5520_met01.jpg

Това са 2X4 последователни таката, но сложени един върху друг

На Fade To Black се забелязва избързване, особено в края.

Т.е. май е без метроном.

Докато на Welcome Homе като цяло върви в темпо, само Ларс малко е поразклатил касите, но това не е проблем

- в края е перфе :)

 

 

1296216134_uxex4622_met02.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с темпо маркерите е добра идея, чувал съм го, но като не съм бил запознат добре не съм се сетил. Сега прочетох малко повече и вече знам как се използва. Малко време ще отнема да се маркира цяла песен си мисля, но какво да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:  Може да се ползва и програмата Mix Meister Fusion 7.4 

 

        За по-точно сканиране на темпото,както и промяната му.

 

        Успех! 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах тази песен , която синхорнизираш с мидито... какъв формат е ? Ако е мр3 ще имаш разминаване на темпата, защото компресирането (зависи какъв кодек е използван при нея) скъсява времетраенето на песента.Не знам как е при Кюбейс, но Сонар има опция Tap tempo и Audio quantize

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе я не се занимавайте с глупости! Ще мерите темпо с ди-джейски изгъзици - сори, ама е.аси музикантите surprise.gif

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Може да се ползва и програмата Mix Meister Fusion 7.4

 

За по-точно сканиране на темпото,както и промяната му.

 

Успех!

 

Извинявай, ще кажеш ли точно как се прави това с тази програма :godbless:

 

 

 

 

 

Чукни в YouTube MixMeister Fusion има инфо как се работи ,Другия вариант изтегли от сайта им триал версията,

 

След инсталация при всяко стартиране на програмата ти излиза автоматично кратко видео-описание как се работи.Отново успех!

Редактирано от мегатон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах тази песен , която синхорнизираш с мидито... какъв формат е ? Ако е мр3 ще имаш разминаване на темпата, защото компресирането (зависи какъв кодек е използван при нея) скъсява времетраенето на песента.Не знам как е при Кюбейс, но Сонар има опция Tap tempo и Audio quantize

 

MP3-ки използвам, защото цялата ми музика е в такъв формат. Поне са що годе качествени като за mp3-ки де, 320kbps. Това за скъсяването не го бях чувал, но ме съмнява освен някакво скъсяване и да размята темпото, ама пък знае ли човек. А tap tempo функцията не ми върши много работа, тъй като с кликане с мишката не мога да постигна по-голяма точност от +/-2bpm, а това е крайно недостатъчно за целта ми. А auto quantize при използване за цяла песен със всичките инструменти в нея мисля че няма да даде много добър резултат, не съм пробвал де, може да си поиграя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.