Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор На Усилвател...


Stupified

Recommended Posts

Здравейте братя музиканти.

Тази тема я създавам с целта някой да ми помогне с изборът ми на усилвател, разбира се не само на мен.

Аз лично се двоумя между Fender Mustang III и Peavey Vypyr 30:

http://rockshock.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=354&category_id=64&option=com_virtuemart&Itemid=53&vmcchk=1&Itemid=53

и

http://bad_link.eu/product/3967/mustang-iii-new-.html

Надявам се да има някой който да ми помогне с избора.Още не съм имал възможността да пробвам нито един от споменатите усилватели, а търся такъв който става за почти всякакъв тип музика от джаз и блус до всички под жанрове на метъла.

Мерси предварително и дано не изтрият темата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.fender.com/products/mustang/models.php?prodNo=230003

Ето за Mustang-а, че горният линк се е повредил.

Редактирано от Stupified
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! И аз не съм пробвал нито един от двата усилвателя, но от ревютата който изгледах и изчетох....пък и на база на личните ми пристрастия към марката бих се спрял на фендер :) Разбира се мнението на човек който е свирил и на двата ще е доста по ценно. И на мен ми е интересно кое ще избереш в крайна сметка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! И аз не съм пробвал нито един от двата усилвателя, но от ревютата който изгледах и изчетох....пък и на база на личните ми пристрастия към марката бих се спрял на фендер :) Разбира се мнението на човек който е свирил и на двата ще е доста по ценно. И на мен ми е интересно кое ще избереш в крайна сметка....

Здравей.И според мен сякаш Мустанга е по-доброто решение, така или иначе скоро ще посетя House Of The Rising Sun във Варна с надеждата да го имат в наличност, че да го изпробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като си търсех кубе се колебаех между тези двете. Е не точно между тези двете, но между Вайпър 30-ката и Мустанг II-ката. И на двата съм свирил по няколко пъти в магазините, но Вайпъра ме впечатли доста повече. :rockon: Направен е уникално. Просто всичко, което можеш да поискаш от един усилвател го има, заедно с ефекти и тунер.Но се замисли и за това, че Мустанга върви с едно кирливо педалче, а Вайпъра си има специална педалиера (има я и в по-евтин вариант), която направена специално за него. Разбира се се купува отделно но е просто... :surprise:

 

Поздрави!

Ванко Пашов

 

P.S: Аз имам Вайпър и нямам никакви оплаквания за сега. :thumbs_up:

Редактирано от ВанКо Пашов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като си търсех кубе се колебаех между тези двете. Е не точно между тези двете, но между Вайпър 30-ката и Мустанг II-ката. И на двата съм свирил по няколко пъти в магазините, но Вайпъра ме впечатли доста повече. :) Направен е уникално. Просто всичко, което можеш да поискаш от един усилвател го има, заедно с ефекти и тунер.Но се замисли и за това, че Мустанга върви с едно кирливо педалче, а Вайпъра си има специална педалиера (има я и в по-евтин вариант), която направена специално за него. Разбира се се купува отделно но е просто... :surprise:

 

Поздрави!

Ванко Пашов

 

P.S: Аз имам Вайпър и нямам никакви оплаквания за сега. :thumbs_up:

Работата е там, че аз говоря за Mustang III.И предполагам, че има ако не голяма, то поне някаква разлика между 'Mustang II' и 'Mustang III'(без футсуйч-а).Но ще имам предвид мнението ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Понеже и аз се чудя доста време към какво усилвателче да се насоча, темата беше интересна. За съжаление няма много развитие и писано от хора пробвали и двете.

Все пак се порових и намерих тази инструкцийка за Мустанга: http://support.fender.com/manuals/guitar_amplifiers/Mustang_1-5_Advanced_English.pdf

Както се вижда има доста възможности. Има възможност за две педалиери- 4 бутонна с дисплей + 2 бутонна за донастройки. За мен интересното поне е връзката с компютър, и че можеш да си донастройваш доста неща от програмката ( FUSE ). Не на последно място са и 100-те ватчета :)

Ще разпитам тук в Пловдив някъде дали може да се пробва. Най-вече в xxxx.

Надявам се да съм помогнал малко с менюала.

Сега само остава да се оправи и бюджетно всичко това :)

 

Поздрави.

Редактирано от Метроном
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки това и аз съм за вайпера.. Това нещо е технология от бъдещето !! Даже знам сайт, в който има поне 150 настройки за вайпера, signature tone и пр. Vypyr the best, fuck the rest !!! :metalist: :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-добре ще върви и с китара Jacson ... :)

 

@Автора ... писна ми с това двоумене (и на някой хора вече тук) ... отиваш си до магазина, свириш си и на двата, по възможност с твоята си дъска и си избираш!

 

НЕ РАЗБРАХТЕ ЛИ, ЧЕ В ТЕЗИ ТЕМИ ДЕТО ВСЕКИ ДЕН ГИ БЪЛВАТЕ НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ЕДНОЗНАЧЕН ОТГОВОР, А ЩЕ СЕ ОБЪРКАТЕ ОЩЕ ПОВЕЧЕ В ИЗБОРА!

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-добре ще върви и с китара Jacson ... :)

 

@Автора ... писна ми с това двоумене (и на някой хора вече тук) ... отиваш си до магазина, свириш си и на двата, по възможност с твоята си дъска и си избираш!

 

НЕ РАЗБРАХТЕ ЛИ, ЧЕ В ТЕЗИ ТЕМИ ДЕТО ВСЕКИ ДЕН ГИ БЪЛВАТЕ НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ЕДНОЗНАЧЕН ОТГОВОР, А ЩЕ СЕ ОБЪРКАТЕ ОЩЕ ПОВЕЧЕ В ИЗБОРА!

 

Поздрави!

Герги

Невероятен хумор от страна на Гoшето .. както винаги ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми готин е хуморът да :)

А я ти кажи случайно дали и на двата ампа си свирил и изобщо на колко ампа си сврил, че имаш базата да сравняваш и качество и екстри и респективно да даваш мъдри съвети ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих до RF-а във Варна и останах много приятно изненадан от Mustang-a и определено до 1-2 седмици ще се сдобия с III-ката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет,

Вчера се сдобих с Mustang III. Общо взето впечатлението ми е много добро.

Усилвателя си дойде в комплект с 2-бутонен футсуич, захранващ кабел, USB кабел и DVD диск със софтуер. След инсталацията на софтуера, пс-то веднага го прихвана и с програмката, FUSE, си се видяха веднага :)

Хубавото е, че след регистрация на страницата на Fender, която става със серийния номер на усилвателя, можеш да си дръпнеш от там различни пресети за усилвателя, които веднага се зареждат в него и могат да се пробват. Пресетите са правени от ентусиасти и има доста добри попадения. Дърпат се направо от мрежата и се зареждат. Но и без тях възможностите за комбинация от ефекти е доста голяма. Интересно, но нямаше като ефект някакъв досторшън. За сметка на това избора на усилватели е доста голям. Могат да се свалят и различни бактракове от страницата на Fender. Избора не е много голям, но към 200 парчета се събират. Може да се ползват и MP3 от компютъра. Връзката за бактраковете става с кабелче 3,5 мм в AUX входа на усилвателя. Има изход за слушалки, който може да се ползва за линеен изход. 2-бутонния суич може да се ползва за смяна на пресети нагоре/надолу, за избор м/у 2 пресета, изключване и включване на модулатори или дилей. Зависи за какво е настроен. Има още 1 вход за 4 бутонен фуутсуич, така че може да се включат и двата. Има и лууп за допълнителен ефект, който ще пробвам тези дни.

Като звук си е добре и доста мощен. На 6/10 не се стоеше в стаята. Някакво кривене не се усещаше. Говорителя е Celestion, 12". Друго не се сещам.

Общо взето това е.

Ако съм казал някоя глупост....еми новобранец съм си :)

Та това е.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.