Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов Амп И Ефекти


keeper

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам притежателите на лапова техника ка си подреждат ефектите, ползват ли FX Loop и какво правят ако няма такъв. Има ли някакви правила при подреждането когато има лампов амп накрая. Четох доста и на повечето места хората споделят че не ползват почти нищо - китара и амп, но разглеждайки чейновете на разни по-известни музиканти забелязвам че има доста ефекти наредени преди ампа. Какво е вашето мнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е възможно. Стига да ти върши работа и да те кефи.

Примерни варианти :

1. Само китара и амп , очевидно дву, три, четири канален и тн до 12 канален.

2. Ефекти преди амп, като ползваш ампа само на клийн канал.

Ефектите се редят по обичайният ред. И ползваш външен дистер или драйв.

3. Смесено - тайм и модулационните ефекти в лупа, компресор, дистери, уауа - отпред.

Така може да свириш и с драйв на ампа. Да ги редуваш за различни цели с външен дист/драйв.

4. Ефекти на стомп боксове или на рак в лупа, драйв от ампа. пак може да сложиш отпред компресор или/и уауа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво правите ако звукът е ужасен? Опитвам се да наредя само един дилей и дистер преди ампа - дистера е Tubeman 2 - в чистия канал и звукът който излиза от ампа е ужасен, замазан, стържещ - иначе само котара в ампа звучи страхотно. Ако малко увелича дилея става нетърпима мазаница - за да се чува добре дилея е намален почти докрай. Явно дилей и ривърб трябва да са в ефект лупа - а аз нямам такъв. Има ли някакъв друг трик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tubeman 2 не е дисторшън/драйв педал, а предусилвател.

Мястото му е в сериен FX return на FX loop-a (или PowerAmp вход или там с какво разполага усилвателя така че сигнала да "прескача" предусилвателя на самия китарен усилвател) или директно в PA...

 

В някаква извънредна ситуация или при голямо търпение и желание може и в нормалния вход да влезе на китара, но изисква съществени донастройки, за да звучи относително не много зле (но все пак зле :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трикът е да не прекаляваш с усилването в отделните стъпала, както и да съгласуваш изход > вход по нива. Ако имаш нискочувствителен вход на ампа ползвай него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позовавайки на по-горния пост, искам да допълня, че и делея може да ти "цапа" саунда. Например аз така и не можах да накарам един дигитален Беринджър да звукне прилично. Получаваше се точно това което описваш с усилването. Имам предвид поста на Synchu.

Редактирано от tatkoogi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ампа с който свиря е мое дело. Правил съм го по схема на Marshall 18w но с малко изменения - имам 3 лампови ампа и правя съпоставка между тях - не съм изваждал FX Loop но явно ще се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти си правил ампа не е проблем да си направиш луп, не е проблем и да включваш камиончетата след предусилвателя и преди крайното стъпало. Ако срещаш проблем публикувай тук схемата за да обсъдим конкретиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.