Jump to content
Българският форум за музиканти

"За" и "против" свирене със слушалки.


Kanara27

Recommended Posts

Я си представете двама китаристи в една стая с два усилвателя, кво става и двамата като включат метрономите си на различни темпа и почнат да правят различни упражнения ееми  ни стааа, ей за туи си бичим на слушалки в 95% от времето

иначе си предпочитам звучеца от усилвателя

и на това се свиква....преди живеех с китарист и пианистка в една стая (аз съм барабанист) и свирехме (предимно всеки за себе си) по цял ден(аз със падове) и се свиква не е проблем....вярно че те всички викат : научи се да слушаш околните....ама го има и обратния вариант. :(:):)

 

А иначе за слушалките....ми аз ако знам че преча на околните не мога да свиря...така че.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

и на това се свиква....преди живеех с китарист и пианистка в една стая (аз съм барабанист) и свирехме (предимно всеки за себе си) по цял ден(аз със падове) и се свиква не е проблем....вярно че те всички викат : научи се да слушаш околните....ама го има и обратния вариант. :):):)

 

А иначе за слушалките....ми аз ако знам че преча на околните не мога да свиря...така че.....

по скоро другите трябва да слушат теб :(:)

 

аз съм за слушалки само когато няма друго :D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм привърженик на идеята, че и съседите трябва да те слушат, независимо дали свириш добре или ужасно, важното е да има джангър :godbless::godbless:

така че не ми харесва идеята да свиря на слушалки, просто има друг experience, когато си надуеш яко усилватела :godbless:. Щом свириш със хи-фи усилвател, вземи си някой процесор със симулации на китарен амп или аналогов амп симулатор преди това, резултата няма да е никак лош

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той и сега не е лош резултата с WavesGTR, но пак си иска усилването да е големичко за да усетиш(тихо не може).

Благодаря на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично използвам слушалки само при записи и понякога вечер, защото като ми се досвири в 11 няма кой да ме търпи. Но попринцип според мен няма лошо в свиренето със слушалки но аз не съм привърженик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря доста на слушалки. Понякога оставам в офиса до полунощ и като се върна в къщи няма как вдигам много шум. Гадното си е да се стои дълго време със слушалки.

 

Наскоро пробвах да смесвам на слушалки и в интерес на истината крайният резултат не беше чак толкова лош. Но и слушалките ми не са чак толкова лоши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като свиря със слушалки ми е много гадно , защото всичко ми се набива в мозъка и се разсейвам . Пък и трябва с тях да се съобразявам . Друго си е да ти е свободна главата за движения :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом свириш със хи-фи усилвател, вземи си някой процесор със симулации на китарен амп или аналогов амп симулатор преди това, резултата няма да е никак лош

абсолютно вярно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и аз искам да си взимам слушалки- някой, който има опит, може ли да сподели за модели и цени, кой са по-добри.

И не видях някой да напише, дали е вредно със слушалки, щото така съм чувал, :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е че се губи динамика, но е вярно и че се чуват по-добре грешките, така че и

аз съм за

Само трябва да знаеш, че трябва да свириш и с усилвател от време на време
Редактирано от hypermusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма нищо лошо в това да се свири със слушалки. лошото е, че така електрическата китара губи натуралният акустичен фийдбек с усилвателя. това за мен скапва саунда, поне за блус, рок и по-твърда музика.

 

погледни на нещата така - ако имаш богнер екстази и ПРС с драконче - би ли го озвучил през 2-стаи в трета и да слушаш звука на слушалки? аз бих предпочел да съм в стаята с ампа, пък ако ще да записвам и да съм със слушалки по такива странични причини ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите са "за"

Съседите са "за"

слушалки.

Иначе мен си ме кефи да звукне така от кубенцето.

Със слушалките иначе мога да свиря и до сутринта и никой не може да ми каже две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите са "за"

Съседите са "за"

слушалки.

Иначе мен си ме кефи да звукне така от кубенцето.

Със слушалките иначе мога да свиря и до сутринта и никой не може да ми каже две.

Ха, и при мене така стоят нещата, само дето нямам качествени слушалки и желанеие да свиря със такова нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами там е работата че звука се усеща и с тялото, аз, примерно, свиря много по-добре, през големи колони без значение на какво, за ритъм е мн важно да усещаш vibes :happy:, a що се отнася до грешките - с добра техника няма грешки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.