Jump to content
Българският форум за музиканти

Чалга текстове срещу високо заплащане :)


fifcho

Recommended Posts

Днеска като идвах на работа ме споходи видение :) направо лумбаго, гръдна жаба, ишиас, вода у колената :greenangel: викам си те така да напишем едно текстче от "ония" :dance: и те прилагам неколко рими :dance:

 

Както си вървя и гледам

млад чаровник брули сливи

леко влажна се усещам

с погледите похотливи

 

Пр.

Разклати ме разклати

виждаш колко съм игрива

разклати ме и ще падна

като тая зряла слива

 

Та значи, ако сакате да ви напишем такъв текст не ме дирете ама ич :dance:

Редактирано от fifcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен ....

 

 

Най-голямият мангал

много бой дет е ял

за два буркана и компот

получи до живот

 

ех какъв е тоз късмет

с еднопосочният билет (х 2 )

 

Айшето пак останя сама

и ще духа тя за храна

а чаветата горките

пак ще просят по ъглите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама вие верно ще ме запалите да ви взема за текстописци на пауър метъл чалга :rockon: Да пробвам и аз ли да напиша нещо :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ако неко изгорел чалгар сака текст за некоя клесунгерица, те му те :) на примоция :) :) :)

 

Луната изгрява във мене самичка

и залеза тъжен след тебе остана

във шепите стсках по стара привичка

сърцето си пламнало в огнена рана

 

ела докосни го със своите длани

кажи че желана съм въпреки всичко

и в краткият миг във който остана

до смърт да тупти че не е самичко

 

със дъх запотявам прозорците прашни

и пиша със пръст по стъклото едва

и спомен след спомен за теб маловажни

бушуват във мене след всичко това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъ сестро, я ми заби сървъро и не можах да разберем за кво говориме :) :) :) Тва е некакво си стихче от тия дето пиша на кило, те така доде одим с овците из полето и въобще не знам за ква форма иде реч :) Сигурно ако сакам да пишем требва и неко книжчица да прочетем. Я помним, че като бе миничък имаше едни за Татко Барба с картинки. Те тва последно съм чел у живото си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Луната изгрява във мене самичка" - тук явно автора се сравнява със Слънчевата система или поне с планета от системата, с което явно цели да се надува..

"и залеза тъжен след тебе остана" - най-вероятно това е било подготвено за епичен финал ама някак тук се е наместило..

"във шепите стсках по стара привичка

сърцето си пламнало в огнена рана" - Очевидно д-р Чирков и серията от успешни трансплантации в болница "Лозенец" под ръководството на д-р Спасов са разбудили въображението на автора ..

 

"ела докосни го със своите длани

кажи че желана съм въпреки всичко" - Тук разбираме , че лирическия герой е женска , хем загоряла , хем оплескала нещата..

"и в краткият миг във който остана

до смърт да тупти че не е самичко" - Лирическият герой предполага скорошна кончина на сърцето и телесата около него и търси съчуствие

 

"със дъх запотявам прозорците прашни" -Трябваше да поясни , че прозорците са мръсни , и в желанието си да бъдат почистени духа върху стъклата и поради липсата на препарат за почистване на стъкла ползва в-к "Монитор" и подухва за да повиши влажността на стъклото за да го забърше

"и пиша със пръст по стъклото едва" - В процеса на миене на стъклата , лирическия герой открива , че колкото по-чисти са стъклата , толкова по-трудно се разбира какво пишеш върху тях с пръсти

"и спомен след спомен за теб маловажни

бушуват във мене след всичко това " - Тук момата си спомня , че е забравила включена ютията в къщата на майка си , но за да не дразни, прикрива опасенията си за предстоящия пожар ..

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

Ней според формAта

 

 

Tака написано дали става по-ясно?green_flying.gif

формАт- любим термин в модерния български език, пр. Мюзик Айдъл, Биг Брадър и подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.