Jump to content
Българският форум за музиканти

Ще си купувам електрическа китара


Незнам

Recommended Posts

Здравейте, досега аз съм свирил само на акустична китара, но не и на ел. :icon_shithappens: Скоро мисля да си купувам и незнам по какво да я избирам? Ще съм ви благодарен ако ми кажете! Ако темата се повтаря пишете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е от евтините - на късмет! :icon_shithappens: Според това, което си написал има само 1 отговор и той е въпрос - какво въобще търсиш (спрямо твоите интереси откъм музика)?

 

П.П.: Това е най-дъвканата тема, няма нужда да питаш дали се повтаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата не само се повтаря, а се подесеторява. Ако се беше сетил поне да напишеш колко пари си събрал, можеше да очакваш смислен отговор. На така поставения въпрос, отговарям-избирай по цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аджеба, в музикалните магазини като отидеш не те ли светват г/д по темата, ами на всеки като му прищрака трябва да спами тука ква китара да си избере?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и в повечечето музикални магазини са едни "светнати"

Получава се: единият не знае какво да пита, другият не знае какво да отговаря.

 

 

Така формулирани теми трябва да се затварят на минутата, та дано се научат младежите как да си задават въпросите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така формулирани теми трябва да се затварят на минутата, та дано се научат младежите как да си задават въпросите.

 

Прав си, но този въпрос едва ли може да бъде зададен по друг начин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАПРОТИВ, младежът можеше да си направи труда напише следното:

 

1. Колко пари е приготвил?

2. Какъв звук търси/каква музика иска да свири?

3. Държи ли на покупка от магазин или може и втора ръка?

4. От колко време свири на китара, каква школовка има?

5. Има ли конкретни изисквания към профила на грифа?

6. Други изисквания към инструмента, всичко от тремоло до тегло и цвят дори.

 

Знам, че не им е сила писането, но все пак той търси съвет, не аз.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извиняваям се тогава, ето още информация: Китарата да е около 350лв.

Слушам рок, то типа на AC/DC, Iron Maiden, Whitesnake, също Metallica и други

Свиря от 1 - 2 години

По възможност китарата да е от музикален магазин

Редактирано от Незнам
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси китара с двойни адаптери (Humbuckers). Хвани се един ден, за да обиколиш музикалните магазини и избери тази, която ти е най-удобна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че не им е сила писането, но все пак той търси съвет, не аз.

 

Така е отново си прав, макар да не съм съвсем съгласен. Мисля, че не търси съвет, а изява! Сори за спама :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да обикаля и да не обикаля 1-2 години свири ...

какво разбира от звук. ще си хареса някоя черна ефтина китара да може да се снима с нея... :)

 

 

нищо против новаците пич ама ти наистина още не знаеш какво искаш...

 

Изброяваш 4 различни банди с 4 различни звука и и скаш китарата да звучи като тях ...

 

не е само до китарата след китарата има кабел който води до ефекта ... :) а от ефекта влиза в кубето ( при тия големите е една огромна рак система която прави звука такъв какъвто му се кефиш ... така че не очаквай чудеса за 300-400 лв ...

 

предполагам че и 300 лв нямаш да отделиш за китара ... щото ако си се разходил по магазините вече ще ти е ясно че китара ( не дърво а китара ) не можеш да купиш за по- малко от 500 лв ...

ако искаш китара на която да ти е кеф да свириш дълго време забрави за Стаг или Корт и всички други малобюджетни фирми

истински инструменти правят Фендер, Гибсън, Айбанец ... и прочие колегите експерти ще родължат списъка с фирми ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помислил ли си в какво ще я включиш тази китара като я вземеш?

Ако не си ще трябва да си отделиш част от парите за това..

Редактирано от patman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, ти си някакъв много странен - свирил си 1-2 години, а не знаеш каква китара да си вземеш, че да пасне на стила ти на свирене и на нещата, които свириш. Аз Breaking The Law не можех да свиря като си взех моята, но знаех, че искам да свиря метъл и си намерих китара, а ти вече си свирил достатъчно и пак не можеш да си избереш. :punk_guitar: Ако искаш, нека аз да ти взема китара вместо тебе, само ми дай парите... Ама не обещавам да си я получиш! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.