Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ с избор на саунд карта/headphone Amp/нещо такова


Frostburn

Recommended Posts

Здравейте, не разбирам от тея работи за това реших направо да питам, щото явно с четене скоро няма да стане.

Искам да си взема слушалки AKG K271 MKII, вече си избрах да са тези, но след малко четене открих че няма да мога да ги слушам с пълния им потенциал ако не си взема доста добра саунд карта или амп за слушалки или нещо такова от което не разбирам особено, само разбрах че със слушалките единствено няма да стане.

 

Ще се използват с компютър за много видове музика и игри и искам да извадя колкото се може по-професионален звук въпреки че няма да се занимавам професионално с музика.

 

Та какво точно трябва да си купя, и нека да е около 150 ? лева не прекалено много, ако може по-малко, щото и без тва слушалките са ми 300 лева и стигам тавана на бюджета.

 

Наистина се надявам някой който разбира от нещата конкретно да ми посочи даден продукт, доста ще се радвам :ok:

 

Може и между временно да ми дадете някакво леко технично обяснение как мога да изкарам пълния потенциал на слушалките, до колкото разбрах евтините саунд карти имат до 30-тина mW което не е достатачно да захранва яки слушалки или нещо такова беше, не ги разбирам работите :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво четиво но от това не мога да добия никаква идея за конкретни марки които се продават, не знам какво да търся

 

идеята беше да ми препоръчате нещо за точно тези слушалки, които съм избрал, така че и да не се оръся повече от нужното

 

и каква е разликата между ползване на усилвател или просто директо забождане в добра саунд карта

Редактирано от Frostburn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и каква е разликата между ползване на усилвател или просто директо забождане в добра саунд карта

 

Разлика може и да има, но приликата е, че и при двете устройства слушалковият усилвател е компромисен вариант. Поради тази причина се продават отделни слушалкови усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо конкретно, евтино и добро:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry620201

Ако си от София, можеш да провериш дали има разлика :greenangel: .

 

Внимание: Цената важи до 2.01.2011. След празниците ще се промени!

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателите за слушалки често са пренебрегвани поради факта, че много устройства ( звукови карти, интегрирани усилватели, CD player-и...) имат изход за слушалки. Истината е, че в 99% от случаите тези "вградени ампове" звучат ужасно. Малко хора са чували разликата, която един добре направен усилвател за слушалки внася, дори и с не толкова качествени слушалки. Писал съм го и друг път, веригата: качествени източник, слушалков усилвател и слушалки е най-евтиното решение за истински hi-fi звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да от София съм, но работата е там че дори да го чуя сигурно няма да ми помогне, нямам основа за сравнение, до сега винаги съм слушал на най-евтините боклуци

 

а и все още не съм взел слушалките така че няма как да ги пробвам с тоз усилвател, ще трябва да го взимам на вяра, макар че щом Parni_Valjak го продава сигурно ще е добро

 

колкото до веригата източник - усилвател - слушалки, къде се пада саунд картата? нали ще съм на комп, или имаш предвид че ако усилвателя е добър, тя не е от значение? трябва ли освен усилвателя сега да взимам и добра саунд карта?

 

Валяк, я направо казвай телефон, ще го взимам явно, като нямам по-добра идея, пък и ако дигнеш цената докато се двуумя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото до веригата източник - усилвател - слушалки, къде се пада саунд картата? нали ще съм на комп, или имаш предвид че ако усилвателя е добър, тя не е от значение? трябва ли освен усилвателя сега да взимам и добра саунд карта?

 

Звуковата карта се явява източника (или по-точно част от източника) в горния пример. Използването на отделен, качествен слушалков усилвател ще елиминира този в звуковата карта, но няма да повлияе на качеството на звука, което картата подава на линейните си изходи, т.е. ако картата е некачествена няма да има много смисъл. Ако държиш на качество на звука ще трябва да помислиш и какво ще слушаш, това е другата част от източника. Ако материалът ти е предимно mp3 файлове с нисък битрейт, отново няма да се получи кой знае какво. По принцип във всяка аудио верига качеството се определя от най-слабият компонент. Веднъж загубено, качеството не може да се навакса с други, качествени компоненти по веригата.

 

ЧНГ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.