Jump to content
Българският форум за музиканти

Захранване на педал борд


Recommended Posts

Здравейте.Така,проблема е как да захраня педълборда ми.В момента имам 2 адаптера единият е китайски за 5 лева и е 500 милиампера а другият е хама 15 лв и е 300 милиампера.Дилемата е че искам да използвам нещо такова http://www.thomann.de/gb/the_sssnake_dc5.htm и да направя деизи чейн.Ще се захранват 4 босс ефекта и 1 Уа Уа на Вокс.Всички ефекти са с отрицателен полус (не съм сигурен как точно се казва)'

Ако няма възможност можете ли да ми препоръчате някой евтин вариант (около 50 лв) Може и някои от България да го направи Никифена etc.

Благодаря и Весели Празници ! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сръчен човек, който може да запоява и различава плюса от минуса може да ти го направи.

Иди в магазина, купи си куплунзи и жица и потърси някой.

В сервиз също могат да ти го направят. Важното е да знаеш какво искаш и да можеш да го обясниш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно пък това трудно ще го направиш да е здраво. Съдейки колко се мандахерцат ефектите по сцената и колко са малки конекторите в които трябва да влизат по 4 жици.

Най-добре купешко.

Ето ти го за десет ле'а:

http://cgi.ebay.co.uk/Pedal-Effect-12V-2-1...=item45f6c6b8da

 

Иначе къстъм захранване за 50 лева е трудна работа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо, бе НИКИ? Ако слушаш L.K. няма нищо сложно. Всеки с поялник от сервиз за печки ще направи совалка.

Извини ме L.K., това не е за пръв път, и сигурно няма да е последен, ама ми идва в повече това елементаризиране :rolleyes: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В конкретния случай няма смисъл да обвиваме жиците в ореол на недостижимост. Нека човекът извърви пътя на еволюциата.

 

За други случаи вероятно имаш по-голямо право.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих препоръчал на създателя на темата да погледне някой купешки педал борд

 

берингер имат BEHRINGER PB600, в който прекрасно ще се поберат 4 бос ефекта и един уа педал

 

на всичкото отгоре пристига със захранване и всичките неоходими кабели и трансформаторче способно да ги захрани всичките едновременно

 

а, и ефектите вътре се съхраняват и пренасят много добре, без размествания и проблеми, когато не се използват застава бордчето в някой ъгъл без да пречи много много

 

е това си е мое мнение де :ok:

 

поздрави и весели празници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа и варианта с берингера съм обмислил но нямам много доверие на бери и за това.Всяка помощ е добре дошла. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има в Сф такива кабелчета на GHS. Ако прочетеш темата на Ники за захранванията ще видиш и как да се оправиш проблема с Граундлупа без поялник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа и варианта с берингера съм обмислил но нямам много доверие на бери и за това.Всяка помощ е добре дошла. :thumbs_up:

 

аз да ти кажа, че педал бордовете на берингер и босс ги правят в една и съща китайска фабрика

 

имал съм педал борд на берингер от онези с 12 гнезда и босс педал борд и твърдя, че вършат обсолютно една и съща работа и надежността им е еднаква

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да ти кажа, че педал бордовете на берингер и босс ги правят в една и съща китайска фабрика

Всичко се прави в китай, но това не дава право всичко да се слага под един знаменател.

 

 

Ето едно достъпно решение на проблема:

 

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_powerplant.htm

Специално това захранване е направено супер куцо! Лично аз не го препоръчвам, но това си е мое мнение разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е Ники че не всичко китайско е боклук.А това последното захранване не знам какво има вътре ама от вън е като тухла 4 ка :hysterical:А щом като специалист казва че и вътре е куцо значи е така!

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разкажа набързо една история в контекста на захранванията и на Бехрингер.

 

Китариста, с който свиря, си купи ето това ефектче от съфорумец:

RD.gif

 

По време на покупко-продажбата е тествано със захранване на BOSS и работело без проблеми. Обаче китариста ми го купува без захранване. След няколко дни ми се хвали: "Купил съм си супер мощно захранване на Behringer, 1.7A, мога и твоите ефекти да захраня." На следващата репетиция - първи тест на новия ефект с бери-захранването. Пускаме - не просто брум, направо осцилации около 1-2 kHz се чуха. Инетересен ефект - влияеха се от настройките на ефектчето. Като навърза и останалите си педалчета към бери-захранването с наличните daisy-chain кабели стана още по-яко :hysterical:. После тествахме с някакво универсално адаптерче Philips, което на всичкото отгоре уж беше трансформаторно, за разлика от импулсното бери. Ефекта беше същия. След още няколко дни китариста си взе импулсно захранване на BOSS и всичко заспа. На всичкото отгоре BOSS-a е също импулнсно и по-скъпо само със 8 лева.

 

С този пост не целя да правя реклама на BOSS, а да подчертая, че явно има значение какво е захранването. Аз се опитах да убедя въпросния колега да си вземе това: link, но засега е с бюджетното решение на BOSS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.