Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на Usb звукова карта


n1k0

Recommended Posts

Здравейте и весели празници. :icon_shithappens: Мисля в скоро време да се заимам с една USB звукова карта - ей така, за записчета на лаптопа. Въпросът ми е коя да взема. Бюджетът е ограничен до 150 лв. и съм се спрял на 2 модела:

 

1. Lexicon Alpha Studio

 

http://www.thomann.de/de/lexicon_alpha_studio.htm

 

или

 

2. M-Audio Fast Ttrack USB

 

http://www.thomann.de/de/maudio_essential_...ding_studio.htm

 

Ще записвам основно китара, един трак, но искам да имам опция и за 2 трака едновременно - китара + глас, китара + синтезатор и т.н. Възнамерявам да ползвам някакъв free софт за записите (напр. Audacity или Kristal AE) - това дали е от значение?

Моля ако някой има опит с тези или подобни интерфейси да сподели и препоръча нещо. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се прочете описанието на картите, става ясно, че за теб е Лексиконът, защото има 2 аналог инпут :icon_shithappens:

Към него върви и Кюбеис, така че няма да се притесняваш за софтуер.

 

Лично аз бих заложил на М-Аудио, но има само един вход за запис.

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотално забрави за Лексикона! Тествал съм и Алфата и Ламбда и Омега - всички звучат по-зле и от вградените звукови карти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм... вчера един приятел каза, че Лексиконите били професионални карти... сигурно е имал предвид някакви модели за по 5 шапки с пари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лексиконите НИКОГА не са правили аудиокарти. Виж, реверб и дилей Лексикон (особено PCM серията) - шапки долу, равниииис, мии-и-и-рно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм протива лексикона,особено алфата.Пълна шитня,ако мога така да се изразя.Не знам какво им е ratio signal to noise,сигурно е под 100,освен това латенцията граничи с realtek картите ,както спомена пресли.Само ще си я блъскаш в главата.За тия пари има супер предложения втора ръка във форума/скоро се продаваше един tascam us 122mk II за тия пари,с пъти е над лексикона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно Лексикона наистина съкс... ще се оглеждам тогава за някой tascam на старо :drummer: Или ще събера някой лев за по-добро м-аудио (щом това, което съм постнал, може да записва само един трак наведнъж). Благодаря на отзовалите се, ще продължавам да следя темата за още конструктивни предложения :lol:

Peace

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотално забрави за Лексикона! Тествал съм и Алфата и Ламбда и Омега - всички звучат по-зле и от вградените звукови карти.

 

А според теб кое точно не им е наред със звука? Не че не се съгласявам, интересно ми стана просто. Ползвам Омега и съм чувал доста добри мнения за нея и особено за вградените микрофонни предусилватели, като за цената си де. А в сравнение с вградена звъкова карта, поне като съотношение сигнал/шум е доста по-добре мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата серия звучи доста глухо. Сравнявано с E-MU 1820m, Desktop Konnekt 6 и вградена някаква карта на монитори Klein & Hummel OY.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tascam FW1884- бая зор с драйвери съм имал, никакъв съпорт насреща. Отделно- FW-PCI картата трябва да е с чип Texas Ins., иначе си умрел прав.

Редактирано от bmmusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно,аз бая време карах със Us 122l-ползвайки драйвърите за mkII за уйн7х64-не съм имал,ама никакви проблеми,но става въпрос за usb2.0,все пак тук,за другите модели не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно,аз бая време карах със Us 122l-ползвайки драйвърите за mkII за уйн7х64-не съм имал,ама никакви проблеми,но става въпрос за usb2.0,все пак тук,за другите модели не знам.

Точно. Аз ползвам същата и няма никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.