Jump to content
Българският форум за музиканти

Инлеи на китарата...


Recommended Posts

Търся да купя материал за изработка на инлеи става въпрос за такова нещо http://www.stewmac.com/shop/Inlay,_pearl/B...ictures#details Въпроса ми е дали може да се намери тук такова нещо много ми се иска да пробвам да направя по фингърборда на китарата но ще ми е трудно да намеря такива листове ако някой знае къде има ще му бъда много благодарен бих почерпил дори. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники е абсолютно прав. Има страхотни попадения на битака, другия магазин е на Солунска в посока Пл.Славейков преди Витошка от ляво - магазина е за арт бижута, всякакви маниста и подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Сиромах човек жив дявол както са казали хората !Това с обеците наистина е хитро. Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих намерих някакви копчета естествен седеф за някой неща стават но с тия дупки по средата ще измисля нещо имаше на времето перца за китара имитация на седеф които също стават даже ми беше попаднал такъв материал ма кой ти е знае че ще ми потрябва..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Вариант едно:

Всички магазинчета с екзотични дранкулки, там съм виждал цели черупки, полирани и за смешни пари.

Вариант две:

Онлайн магазин, като този , или тук, или през вездесъщия ebay.com.

Иначе мисля, че Paua Shell най-много го има по Виетнамско :( ама до там много път.

Дано съм бил полезен.

Успех.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че като започна да копая с мини фрезата фрезера ще копае равно навсякъде и ако седефа или там каквото и да е ще трябва да е рано като плоскост за да прилепне хубаво а тези копчета и разни бижута са мако на бабуни не знам как се полира естествения седеф знам само че шкурките за полиране на камък са специални и това никак не е проста работа и няма да се справя.Знам че в гърция правят икони от естествен седеф и там има продава се тука една проста пластмаса имитация няма обърнах нета, явно трябва да търся връзки в някой от завода за китара Кремона щото Пълдин май вече не съществува.Тука всичко става с клизма мамка му направо взе да ми писва все трябва човек да се мъчи..... a ако искам да направя нещо такова http://robinsoninlays.com/gallery1/dubneck.jpg с тия копчета няма да стане единственото което ме спира е намирането на материал.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магазин за седеф

 

Ето тук можеш да разгледаш предложенията.

Според мен са много подходящи. Цените също са приятни. Говорим за елеметни с размери между 2 и 4 см.

Обърни внимание на квадратната и кръгла седефена рамка. Направо са готови.

Кръглата рамка е 4,40 лева за 10 броя. Бих разрязал една рамка на две и бих я поставил само за акцент около 12 праг.

Да не говорим, че 10 кръгли рамки са 20 половинки и могат да се подредят като синусоида.

И квадратната носи на идеи :thumbs_up:

 

Седефа задължително се работи с маска или малка аспирация. Фините частици при обработката не бива да се вдишват,

защото никога не се разлагат и могат да създадат сериозни здравословни проблеми.

Спокойно могат да се обработват със шкурки за дърво, както и да се полират.

 

Хубавите неща стават бавно. Този материал се предлага на много места и не струва кой знае колко.

Като напиша "Китарен инлей" в ebay ми излизат 625 страници по 50 артикула. Половината са стикери,

но въпреки това са много.

 

stewmac имат много добри предложения, но за съжаление не изнасят този материал извън страната.

Редактирано от Jackson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.