Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте синтезатор


EmZvr

Recommended Posts

Здравейте, от малък съм запален по пианото. Имах детска йоника, на която свирех песни от една книжка дето имаше песни написани с цифри. Така по идея от нея си съставях песни, гледам нотите и 1 ми е до 2 ре и т.н. С една дума не се занимавам професионално и нищо не разбирам. Няколко пъти успях да свиря на акустично пиано в един приятел и е наистина страхотно. Гледах в технополис синтезатора за цена около 200-300лв.

Та за тези пари мога ли да намеря нещо прилично като може и да е втора ръка. И при синтезаторите, ако се натисне по-силно или по-слабо клавиша прави ли си разлика като пияното ? И самоучителите, които имат добри ли са за начинаещи ?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде е проблема в темата, та още не получавам отговор :)

Да систематизирам написаното, търся синтезатор максимално близък до пиано за парите си, ясно че са малко и ще е доста далече от пиано, но няма значение. За тези пари като екстри май само трябва да гледам да има динамични (touch response) клавиши.

След малко четене като варианти намерих Yamaha PSR-E313 или yamaha DX7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се разровиш в "Клавишни", ще откриеш най-малко 15 теми като твоята. Затова не се чуди, че никой не ти отговаря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се разровиш в "Клавишни", ще откриеш най-малко 15 теми като твоята. Затова не се чуди, че никой не ти отговаря...

Еми потърсих и излиза, че PSR серията е добра за аматьори като мен, но като чета коментарите от по-напреднали излиза, че е пълен боклук. А пък и E323 втора ръка не намирам, нов е скъп.

Дали няма да е по-добре да се насоча към MIDI Keyobard с 61 клавиша, с тях ще докарам ли по-добър звук и трудно ли става връзката с компютъра ?

Редактирано от EmZvr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 200 лв не очаквай да намериш синтезатор който да граничи с перфекционизма. ПСР -ра не е лош вариант. Най-важното нещо за тебе е клавиатурата да бъде динамична . Иначе ако намериш миди клавиатура и имаш компютър е доста по-добър вариант ( и по евтин също )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С миди клавиатура звука зависи от компютъра (от софтуерният синтезатор и мускулите на звуковата карта). Връзката с новите мидита става по USB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече писах да ми пратят тази MIDI клавиатура

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...l=midi+keyboard

Надявам се да остана доволен.

Редактирано от EmZvr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, иска ми се да купя синтезатор... не съм наясно с дигиталните инструменти, винаги е било ужасно да свиря на нещо подобно (с редки изключтения при дигиталните пиана, които ме учудиха със звука и мекотата си).

 

Но сега търся синтезатор не като заместител на пианото, а такъв, който да има възможно най-добри звуци от различни инструменти и повече функции. Ще се използва в общи линии за забавление, така че цената е добре да не надвишава хиляда лева, хиляда и сто-двеста, примерно.

 

Предварително благодаря за съвета! (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, според мен ако искаш добри звуци и нов инструмент, то варианта е Yamaha MM6, нещо като "малкото братче" на MOTIF - серията.Клавирчето е прилично и определено става за домашна обстановка, че и малко повече :punk_guitar: Успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.