Jump to content
Българският форум за музиканти

Фретборд


Recommended Posts

Едно въпросче...какво ще се получи ако фретбордът е от същият материал като грифа(орех),защото не мога отникъде тук да намеря палисандър.. :) благодаря предварително за отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

орехът е прекалено мек /ниска износоустойчивост/ което го прави неудачен за фрет, ползвай някой от тропическите видове дървесина с плътност над 900 кг/м3 - ипе, венге, грапа и т.н. Някои от тези дървесини са по плътни и износоустойчиви от палисандъра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този въпрос ще ти отговоря след двайсетина дни- в момента правя дванайсет грифа от различни материали и с различни фретове, ще ги тествам на едно и също тяло и ще кача резултатите в нета- да може и всеки сам да си преценява. Ако има някой силно заинтересован, да заповяда на теста.Когато съм готов ще го обявя предварително и ще гледам да е неделя....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София, ул.Чаталджа №51- имам само една молба- носете си питиетата....А сега сериозно- ще се радвам ако дойде някой да помага с просвирването, все пак аз съм силен в изработката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста сериозно начинание..12 различни грифа.Успех ти пожелавам.А съвет къде от София може да се намери палисандър. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах малко Палисандър, но един хайванин от Пловдив му се зарадва. Щях да му давам и един Фборд от Явор, но дъждовното време май ни пообърка малко. Та, ако мислиш, че един Яворов Фборд ще ти свърши работа, ще ти го подаря за Нова Година. Мисля, че дори е и къдрав.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...хммм 12 грифа за 20 дни звучи доста невероятно(няма и как да станат)

иска ми се да ги видя на кво ще мязат

Редактирано от pioneer 306c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста сериозно начинание..12 различни грифа.Успех ти пожелавам.А съвет къде от София може да се намери палисандър. :)

 

В София не намерих палисандър и поръчах на един приятел да ми донесе от Лондон готови летви за фрет ,без прорезите за прагчетата.Ще ги донесе кън 10 януари, поръчал съм му 20 бройки, ако не намериш до тогава ще ти дам една

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА МНОГО ГОДИНИ!!!

Здравейте на сички.

Някой ще ми каже ли формулата за разграфяването на мензурата. Или линк към такава тема...

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.