Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за звукоизолиране на репетиционна


Recommended Posts

Някой да знае как може да се звукоизолира стая в апартамент?!??!! на първия етаж в жилищен блок . Идеята е да стане за репетиции . Възможно ли е?!?! Кой е най-лесния и ефективен метод?! М?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не много лесно, нито пък е евтино. Зависи от това колко звукоизолация искаш. В твоят случай, ако пода няма да се изолира това е голямо улеснение, но пак си е доста работа и пари, а и стаята ще отеснее.

 

Ето тук е коментирано:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=23692

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш съседи отгоре/отстрани, просто забрави идеята...

+1, в случай че не става дума за електронни барабани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтино......Почти неосъществимо!Изцяло забрави за идеята!Като сметна при мен колко съм вкарал и как съм изолирал,и пак се чува навън.А помещението ми е отделно от сградата....забрави да минеш евтино!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, защото не е мит, а факт :cheers2: Пробвано и видяно. Но е далеч от професионална, скъпа изолация. В случая обаче дори скъпо решение няма как да му свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, че има лек ефект върху flutter echoes и подобни феномени. Също така е факт, че изолира колкото да застанеш с един разгърнат вестник в средата на стаята и да се надяваш, че помага :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо подвеждате човека да си съсипва апартамента с тези кори от яйца?1.Да търси от къде да вземе.2.Да хвърля пари и труд на вятъра. Въобще какво изолирате с тях?Освен да ги използвате за някакъв примитивен вид дифузери, за друго не стават!Ако ставаше с корите ,всеки музикант щеше да си направи стая у дома !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Колега,

1. По-спокойно, ще си докараш високо кръвно

2. Къде по-точно видя някой да съветва пича да си лепи кори за яйца в апартамента?

3. Чукча писател, не читател...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няколко мнения по-нагоре точно това беше посъветван.

Съгласен съм с enuffZnuff.

 

Да се говори за изолация и кори за яйца е нелепо, освен ако не става дума за самосвал кори, напълнени с пясък, което също е весело :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Strings@Май ти си драскача и този,който пише и не помни какво е писал!Да не превръщаме обаче темата в заяждане!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.