Jump to content
Българският форум за музиканти

ел.китара - направи си сам


Recommended Posts

Здравейте имам класическа китара Кремона от 80-те и свиря на нея от година и в главата ми се прокрадва идеята да я сменя и да си взема електричка. Незнам защо обаче съм решил да си направя сам една. Имам близък който е дърводелец и няма да ми е толкова трудно. Решил съм да направя копие на " Jackson JS1R Dinky " понеже ме кефи, а и един приятел има такава и ще мога да й взема размерите. Попринцип мисля да направя само Бодито, а грифа и вс останало да си го купя и да го сглобя. Незнам обаче какво дърво да използвам. Ако някой има коментар по темата нека се изкаже :( . Поздрави от ПЕРНИК !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип много варианти има това което си написал не е достатъчно като информация за да ти отговорят....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе принципно ми си ще да звучи като Jackson JS1R Dinky или Dean Vendetta Xm. Обичам да свиря почти всичко, но се ориентирам в стил Metallica & AC/DC. Китарата съм намислил да бъде с 2 двоини адаптера, без floid rouse. Мисля струните да се захващат в самото тяло. Това е общо взето. Поздрави !!! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам откъде възнамеряваш да си купиш такъв гриф. В смисъл, в музикалните магазини не продават отделно.

Иначе материала за тялото какво ще да е - елша, махагон. Твоя приятел дърводелец може ли да ти намери свястна дървесина, ти ли ще си купуваш(тежка задача) или ще поръчваш от интернет готова бланка за китара(по-соленичко)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Дървения материал не е такъв проблем. Имам 2 дъски Махагон, ама тои не е ли тежик. Все пак според мен китарата трябва да е по-лека за повече комфорт. Някъде бях чел за орех или череша, те подходящи ли са за тая цел ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болшинството от ел. китарите са направени с тяло от махагон, елша или явор(клен), по-рядко липа, както и някои комбинации.

Не е задължително китарата да е тежка, но има известна макар и не много строга връзка, между теглото на китарата и нейните звукови качества.

Отделно материалите, които споменах са избрани от гледна точка на звука.

Не, че е невъзможно да се направи от друго, но тези дървета са стандарт. Може би елша(широколистно дърво - alder на английски) ще е добър избор точно за тая китара, но и махагон не е никак зле. Чувал съм добри резултати с орех, но по принцип се ползва по-рядко. Освен това, той не е никак лек също.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уеко нема. Като махнеш от талпата излишните стружки тялото ще добие нормалното за китара тегло. За по-леко и от фибрам можеш да я направиш, ама ще е бутафорна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Дървения материал не е такъв проблем. Имам 2 дъски Махагон, ама тои не е ли тежик. Все пак според мен китарата трябва да е по-лека за повече комфорт. Някъде бях чел за орех или череша, те подходящи ли са за тая цел ?

И ореха и черешата стават.... също така и махагона естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

L.K човека пита за дърво ти фибран му предлагаш!:ph34r:Поне за балза да беше споменал. Това в кръга на шегата!

nikodin ! Mark Avrelii и Evtim Djerekarov ти обясниха съвсем подробно какво ти трябва като дърво.Това че имаш махагон е супер,остава само да знаеш какво искаш и твоя френд дърводелец да може да го осъществи като идея.Относно грифа Евтим ти каза - в магазините не се продават по отделно но има майстори в България и тук в форума,които им е във възможностите да го направят стига да имат желание а и изработка на гриф не е ефтина задача.Така че всичко е в твоите ръце още повече че както се казва половината китара я имаш във вид на махагон.

Желая ти успех.

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По магазините наистина не се предлагат грифове отделно, но такъв може да се търси да се закупи от ръка(аз лично така си намерих чрез форума). Поръчката на гриф при лютиер в случая ми се вижда неудачна.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си това е дори по-ефтин вариант ако може да си намери хубав гриф.

А и това с магазините е само за нашите такива защото в нета има онлайн магазини които предлагат.

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп виждам че вече има линк;) По принцип има и други. Въпрос на търсене или както се казва - чичко Google знае всичко :girl_witch: .Просто пишеш в търсачката - guitar parts ,guitar bodies или нещо свързано с китарите и ти излизат една камара сайтове.Въпроса е после как ще стане пращането,плащането и тн.Има го и момента с митата ако е фирма не в европейския съюз,но ти сам си прецени кое ти е най-на сметка.

 

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.