Jump to content
Българският форум за музиканти

"Нещо хубаво"


Recommended Posts

Ето и най-новата ми измишльотина :thumbs_up:

 

 

http://soundcloud.com/polyphone/something-lovely

 

 

Текстът е на поетесата Бистра Александрова, музиката, аранжиментът, инструменталното и вокалното изпълнение на моя милост.

Инструменталното интро е реаранжиран мотив от любимата ми песен на любимата ми група! :girl_cray2: Дали някой ще познае?

 

Надявам се да ви хареса, но ще се радвам и на критики! :hysterical:

Редактирано от Polyphone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интрото мисля че е на Beаtles... :godbless:

А за музиката, аранжиментът, инструменталното и вокалното изпълнение - :thumbs_up:

Като особено искам да отбележа куплетите, където има основно акустична китара и перкусии - есктра са! :girl_cray2:

Polyphone абе ти си бил много талантлив, ей ;)

Успех :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееей, трогнат съм от думите ти, fildi ! Мерси!

 

пп

 

Интрото е откъс откъс от Good vibrations на Beach Boys! Всъщност и Бийтълс на намесени в таз работа, понеже Брайън Уилсън е писал тази песен най-вече със съзнанието, че иска да най-сетне да задмине Пол Макартни. ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиховете наистина ми дойдоха прекалено целомъдрени :rolleyes:

Уж на български пееш и пак нищо неразбрах баси! Само се редят някви мъдри думички една след друга, без връзка между тях и става пълна боза !!!

 

Иначе другото ми харесва - доста ретро, но има удоволствие от слушането :greenball:

Най-добре разкарай стиховете и си направи някъв свой текст от които човек да не получава главоболие ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че все пак ти е харесала песента, макар и без текста!

 

Да си призная, хич ме няма в поезията, не разбирам от стихове, нямам усет никакъв, какво остава сам да си напиша текст за песен. Но специално този текст - на мен доста ми допада - лекичък, ефирен, непретенциозен, и същевременно носталгичен, като за моята музика. Поне аз така го усещам. Но явно е въпрос на вкус, най-вече относно поезията .

 

Що се отнася до ретро звученето, все повече хора ми го казват. Ако доскоро съзнателно съм целял да звуча така, то вече си ми е станало природа и без да искам го докарвам. А не знам дали не е време да се поосъвременя... Лично нямам такава потребност, но все пак, нали правим музиката, за да се хареса не само на нас, но и на другите. Още ми е дилема. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с удоволствие бих хапнал една пица с бира на фона на тази песен (само да не ми я набиват в ушите), докато седя под някоя палма :cheers2: Много слънчево звучене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с удоволствие бих хапнал една пица с бира на фона на тази песен (само да не ми я набиват в ушите), докато седя под някоя палма :D Много слънчево звучене

 

:D Мерси!

 

Май верно става за пица с биричка! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е парчето !Браво !

Дайрето нарочно ли обръща ритъма ..на 2'10 някъде?

 

 

Леле, вярно, бре! Нещо съм се разсеял явно по време на записа... Ама досега не ми беше направило впечатление!:punk_guitar:

 

Радвам, че ти е харесала песента! :D

Редактирано от Polyphone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Я! Каква готина песен .. и текста си е ок, точно такива ги обичам да не ме ангажират много, заслушах се, вярно - философски е, но неусетно изключих. Много приятен глас, даже малко ми навява асоциации за Синатра (не е сравнение, по-скоро комплимент).

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я! Каква готина песен .. и текста си е ок, точно такива ги обичам да не ме ангажират много, заслушах се, вярно - философски е, но неусетно изключих. Много приятен глас, даже малко ми навява асоциации за Синатра (не е сравнение, по-скоро комплимент).

 

Поздрави!

 

 

Е, много ме зарадва предколедно! Благодаря ти! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много vanboy!

 

Миналата седмица изпях това парче на едно концертче с двама приятели. Очаквам да ми пратят видео запис, ако става за пред хора ще го пусна и него тук. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо хубаво, но припряно! За къде си се разбързал? А, и претрупано с прескачания!

П.П. Сори на всички, но днеска съм критичен, за последно в тази година, наваксвам си!

П.П.П. Приемам обратна реакция! :ok:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо хубаво, но припряно! За къде си се разбързал? А, и претрупано с прескачания!

 

 

Хмм..То и аз по едно време се замислих дали не е бързо темпото, но ми се щеше да е по-живичко, особено припевът.

 

А какво разбираш под "прескачания"?

 

пп

 

Мерси за критиката, Лими ! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.