Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвател


Guitar_Rookie11

Recommended Posts

Аз нещо не разбирам къде ми е грешката. Може ли някой да обясни без да ползва думите "тъп" и "глупав" ? Не ми пречат, просто ще си изкарат уорн.

 

Ами за зали, ако няма други инструменти и свириш солово, 15 вата усилени до край ще стигнат според мен. Дори може да не се налага да е докрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сФиренье у залЪ (зависи колко е голяма де) освен аку ней читалищи 15 волта (опа вата) нема тъ оправят. 10-15 вата си е репетиционно куВе!

 

Съжалявам за острия тон (над 440 херца) и бъзика, ама наистина не разбрах точно какво искаш и аджеба защо го искаш! За 200-300 лева ще си намериш кубе за репетиция, но не и за озвучаване. ...., ... . . ..... ..... ., .. ....... , .......... ....... .. . ... ....... . . ........

 

 

Редакцията е направяна щото още няма 24.00-00.00

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не разбирам къде ми е грешката. Може ли някой да обясни без да ползва думите "тъп" и "глупав" ? Не ми пречат, просто ще си изкарат уорн.

 

Ами за зали, ако няма други инструменти и свириш солово, 15 вата усилени до край ще стигнат според мен. Дори може да не се налага да е докрай.

 

Много благодаря. Усилвателя, към който ми даде линк 15 вата ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сФиренье у залЪ (зависи колко е голяма де) освен аку ней читалищи 15 волта (опа вата) нема тъ оправят. 10-15 вата си е репетиционно куВе!

 

Съжалявам за острия тон (над 440 херца) и бъзика, ама наистина не разбрах точно какво искаш и аджеба защо го искаш! За 200-300 лева ще си намериш кубе за репетиция, но не и за озвучаване. ...., ... . . ..... ..... ., .. ....... , .......... ....... .. . ... ....... . . ........

 

 

Редакцията е направяна щото още няма 24.00-00.00

 

Поздрави!

Герги

Не виждам защо една зала да не може да се озвучи с 15 вата. Аз ако моето го набия докрай (т.е. 15 вата), сигурно цяла София ще озвуча. Ако няма други инструменти няма да има проблем. А и все пак зависи за каква зала става дума, но предполагам няма да е примерно Универсиада?

 

И да, това което дадох е 15 ватово кубе. :punk_guitar: Другото е предусилвател, с което ще можеш да си променяш звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако моето го набия докрай (т.е. 15 вата), сигурно цяла София ще озвуча. .

Е твоето е по подходящо за стадион :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се :punk_guitar:

Не го знам какво е твоето 15 ватово кубе, но силно ме съмнява да е достатъчно за да озвучи, което и да е помещение с размери достойни за да се нарече зала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сериозно мисля, че мощността се подценява. Под "озвучаване" имам предвид, че ако няма други инструменти, и тези на последния ред ще ме чуят. Вече ако дойдат барабани, бас и т.н., микрофони.

 

P.S. А не съм и пробвал. Предполагам и двамата си представяме различни по размер зали. Аз си представям читалището в селото ми, ти може да си представяш зала "Христо Ботев". :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако "зала" Олимпиада и зала "Христо Ботев" са ви критерия за зала, която може да озвучите с 15 волтово (опа пак обърках, ВАТОВО) кубче, мило и горко на родното ми село ... ще изпопадат кестените, ... или тей май вече паднаха!

 

За ко говориме вубще? Мене пак не ми стана ясно за чий ... и аджеба за ко ше се полузува туй кубче?

 

Наздраве!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имаме достатъчно информация и затова дайте по-сериозно.

 

Guitar_Rookie11, разбирам, че свириш на акустична китара и искаш да се чуваш по-силно в зала. Съществуват два подхода към решението:

1. Ако в китарата ти има пиезо микрофон или и добавиш един такъв с щипка и кабелче можеш да се включиш в усилвател. Звукът от такъв микрофон е малко компромисен. За да озвучаваш донякъде зала ще ти трябва усливател с поне 2 тонколони, при това доста едрички. Това няма как да се включи в цената от 200 лева. Има кубета, подходящи за акустини китари, но те са по-скоро за свирене в група, бенд. За да се озвучи зала пред тях се слагат микрофони, включени в по-голяма озвучителна уредба. Само с кубе ще свириш по-шумно. Големите високоговорители са страхотно предимство, не са извън бюджета ти.

2. По-добър звук се получава, когато китарата е озвучена с 2-3 микрофона на стойки около теб. Микрофоните се включват през смесителен пулт към общата озвучителна уредба на мероприятието и звукът е най-близък до естествения.

 

Купуването на кубе няма да реши никой от проблемите. Залите са с различни размери и акустични показатели. Само професионалната уредба има достатъчно запас от качества и гъвкавост, за да озвучи това разнообразия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имаме достатъчно информация и затова дайте по-сериозно.

 

Guitar_Rookie11, разбирам, че свириш на акустична китара и искаш да се чуваш по-силно в зала. Съществуват два подхода към решението:

1. Ако в китарата ти има пиезо микрофон или и добавиш един такъв с щипка и кабелче можеш да се включиш в усилвател. Звукът от такъв микрофон е малко компромисен. За да озвучаваш донякъде зала ще ти трябва усливател с поне 2 тонколони, при това доста едрички. Това няма как да се включи в цената от 200 лева. Има кубета, подходящи за акустини китари, но те са по-скоро за свирене в група, бенд. За да се озвучи зала пред тях се слагат микрофони, включени в по-голяма озвучителна уредба. Само с кубе ще свириш по-шумно. Големите високоговорители са страхотно предимство, не са извън бюджета ти.

2. По-добър звук се получава, когато китарата е озвучена с 2-3 микрофона на стойки около теб. Микрофоните се включват през смесителен пулт към общата озвучителна уредба на мероприятието и звукът е най-близък до естествения.

 

Купуването на кубе няма да реши никой от проблемите. Залите са с различни размери и акустични показатели. Само професионалната уредба има достатъчно запас от качества и гъвкавост, за да озвучи това разнообразия.

 

Много благодаря. А за Георги Тотев ще кажа само едно - :thumbs_up::hysterical: . Пуснах тая тема не да се заяждаш, а да ми отговориш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което казва L.K. е най вярно. Но цифрата далеч надхвърля 200 лева.Най добре е залата да го има.На времето всяко читалище имаше тези неща по линияна художествената самодейност.Но след като всичко изкрадоха по залите..... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам защо една зала да не може да се озвучи с 15 вата.

 

 

Защото при китарните усилватели звукът е различен от местоположението на слушателя спрямо говорителя.

Тоест може и да се чува нещо на последния ред, но то едва ли ще има нещо общо с това, което се чува отпред пред кубето. Затова се озвочува с микрофон пред кубето и през централната уредба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но сложи ли се микрофон, може да се озвучи, особено ако са 15 лампови вата. Нека не се забравя, че преди да се пръкнат 100-ватовите гиганти, най-популярните музиканти на деня са свирили през 20-ватови максимум. Че тогава дори не са слагали микрофони пред усилвателите в много случаи. Иначе и сега достатъчно известни изпълнители излизат на сцена с усилватели, които не са изключително мощни, защото така по-лесно достигат желания тон.

 

П.С. VOX AC30 е едва 30 вата, а добре знаем колко легендарни изяви са озвучавани с него. Е за стадионите се използват повече от 1, разбира се, но все пак показва, че 30 лампови вата са доста.

Редактирано от VERSUS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.