Jump to content
Българският форум за музиканти

ремонт на буксата за жака на ел.китара


Recommended Posts

Здравейте,имам следния проблем: от скоро китарата ми от време на време издава странен брум

при разместване на жака който влиза в буксата.След известно "наместване" престава но е въпрос на време

да започене отново.Определено проблема не е в кабела.

Дайте мнение и съвет как се отстранява този проблем,ако е необходимо да се свържа с човек ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Колегата не е написал, че ползва преходник.

Откъде си сигурен, че не от кабела?

Напиши от кой град си. Проблема на първо четене не изглежда да е много труден за решаване, така че дори и да не можеш да се справиш сам, тук във форума ще се намери някой, който да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно от решенията е да смениш буксата на китарата с нова. Алтернатива е да изкараш буксата, да натегнеш (навътре) пиновете които контактуват със жака, и да почистиш повърхността където жакът опира в пиновете на буксата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или отвори буксата и виж кабелите да не се са разпоили.При мен така беше станало .Просто зачисти спойките и ги запои на ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобих буксата,вътре всичко изглежда наред.Проблема обаче е че при една точно определена посока

в която се "подбутва" кабела започва да бруми и да пука.От София съм,кажете ако знаете място където мога да

я сменя с нова ? :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си писал пробвал ли си с друг кабел и какъв е ефекта от това.При положение че сдруг кабел нямаш проблем явно ще е от кабела или буксата както ти казаха.А това че ти изглежда наред не означава че е наред.Може да има студена спойка която не забелязваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си писал пробвал ли си с друг кабел и какъв е ефекта от това.При положение че сдруг кабел нямаш проблем явно ще е от кабела или буксата както ти казаха.А това че ти изглежда наред не означава че е наред.Може да има студена спойка която не забелязваш.

 

С какъвто и кабел да опитам ефекта е един и същ,не е проблема в кабела,сменил съм поне четри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш нова букса, намираш отверка или гаечен ключ според това каква ти е китарата, отиваш с тези неща при човек, дето може да запоява и има поялник и след 15 минути сте приключили. Такъв човек можеш да намериш във всеки радио или ГСМ сервиз, напр. Даже може да му е интересно да почовърка в китарата ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Даже може да му е интересно да почовърка в китарата ти.

:thumbs_up: След това да намери друг, за да я "отчовърка"... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.