Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за преходник жак


CIH

Recommended Posts

Здравейте всички,

искам да вържа китарата към компютъра, за което ми трябва преходник за жак 6.3мм женски моно към 3.5 мм мъжки стерео. Не намирам такова нещо. Обиколих два музикални магазина и три за компютърна техника. Иначе мога да намеря от същият но стерео към стерео. Дали ще ми е проблем или е нужно да е точно такъв. Аз мисля сигнала ще се разделя на двете пътеки на стереото и няма да има проблем, но искам да чуя и вас.

 

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си уточнил от кой град си, но мога да ти дам информация за София. Купих си преходник за 50 стотинки от магазин Конрад. Намира се на ул. "Хан Аспарух" 1, т.е. на петте кьошета. Въпреки че е стерео, не съм имал проблеми. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ООО да прав си не съм уточнил, от Пловдив съм :).

Въпроса ми е проблем ли е ако преходника е стерео към стерео :). Такъв мога да намеря. Даже намерих, но ми искаха 8 лева за него и като не знам ще стане ли реших да не взимам.

Редактирано от CIH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тогава ако има практикер в пловдив иди

 

там ги има тези и разни други преходници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 лева... ужас! струва до левче. няма проблем да е стерео. китарата ще се чува само в левия канал, но това не е особен проблем - повечето софтове са със стерео изход.

 

иначе беше дискутирано и как да се пусне моно сигнал в 2 стерео канала, или стерео сигнал в 1 канал - идеята е, че двата сигнала не бива да се дават накъсо, за да не стане бум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си търсил достатъчно.Тук в Ямбол има,а остава в Пловдив да няма.Търси в магазин за техника,където има кабели,жакове и т.н или в магазинчета от тип "Техник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз съм от Пловдив и свиря с Guitar Rig, така че ми трябват тея преходници. Та мойте се ги зимам от Конрад (с/у хотел Ленинград) или от Квазер Електроникс (до Рилон центъра). Струват не повече от 50 ст. и няма значение дали е от моно към стерео или е стерео-стерео. Надявам се да съм бил полезен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив - магазин Викиват. Не ме питай къде се намира.

Именно поради причината, че знам къде се намира питам, защото не ми се ходи до майната си :D, защото нямам кола :).

Въпроса ми основно беше дали има проблем преходника да е стерео в стерео, но щом казвате, че няма проблем ще си взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се не си трудноподвижен. Яхни един велосипед докато е хубаво времето или с градски транспорт. В този магазин ще намериш и други интересни неща - жакове, кабели, потенциометри, ключета, врътки, стойки разни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.