Jump to content
Българският форум за музиканти

Програмка за караоке


alfaracer

Recommended Posts

Здравейте нов съм в форума. Обичам да правя караоке партита в къщи един приятел е DJ ,той носи микрофони и микс-пулт.Но имам проблем искам докато пея да има ехо на микрофона, но само на микрофона не и на всичко друго.В нета се рових доста и тук също, но се намирам програма за това.Има много програмки за запис от микрофона и за ехо но за файлове които вече са записани.Моля помогнете ми трябва ми програмка за ехо в реално време.Идеята е да не си купувам пулт като на оркестрите по кръчмите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре инсталирах тази програмка, има опция за ехо.Но нищо не става, усилвам и намалявам копчето за "level" същото правя и с това за "time" със всички възможни комбинации.Тази програма преди да ми я препоръчаш изпробвал ли си я ,и ако работи аз къде греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено ,че първо прочетох хелпа.И след това казах ,че не намирам решение на проблема.Моля за други предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега вадиме боба и обясняваме къде е проблема при тебе :)

Дай някакви скрийншотове на настройките, опиши кое къде и как си вързал, пък тогава се цупи...

Имам някои подозрения, относно свързването на микрофона, пулта и компютъра, ама да беше обяснил/снимал/разказал малко по-подробно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да поясня ,че в момента не използвам никакъв пулт ,а само 2 от буксите на звуковата карта ,а имено за микрофона и за изход.Между другото ако използвам пулта ще ми трябва ехото да бъде на LINE IN буксата

 

http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=arx1291848446l.JPG[/img]

 

 

 

http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=bfi1291848478j.JPG[/img]

 

А има ли как да кача снимките тук , а не те да са на друг сайт?

Редактирано от alfaracer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като не познавах програмата, се наложи да я дръпна и инсталирам, с цел разучаване (за което горчиво съжалявам за изгубеното време). Въпросния Карафън НЕ поддържа ефект на канала на микрофона (или поне безплатната версия не го). Май само платените караоке плейъри имат тази "екстра". Така,че - извинявам се за леко заядливото си включване, но - alfaracer, повредата не е в твоя телевизор! Не съм експерт по караокетата, нека някой, който наистина се занимава с това да даде акъл. Другите варианти (доста по-сложни, и, съответно, по-скъпи (или...za*** :thumbs_up: )) са примерно SAM Dj Party, NI Traktor и др. подобни.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре а ти можеш ли да ми препоръчаш програма.Един човек ми каза да използвам cubase.Инсталирах я ,но ми се видя доста сложна.Не стигнах вообще до меню с което да има опции за модулиране на звука.Би ли ми препоръчал програмка ,която познаваш и кратки ниструкции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

попаднах на Classik Studio Reverb.exe в дата.бг но това ми прилича на някакъв plugin и общо взето се свърза със съкращението VST.Някои би ли ми помогнал да стартирам това и ако може ми обяснете какво е VST.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай си "VST host"

http://www.hermannseib.com/english/vsthost.htm

freeware

Намери си някакви плъгини reverb/delay -знаеш къде да търсиш- инсталирай и тях;

Отваряш VST host програмата, добавяш плъгините чрез File- New plugin

Можеш да инсъртваш последователно колкото си искаш ефекти;

Не забравяй и настройките на аудио картата- Devices-> Wave

 

 

...а какво е ВСТ- има Гугъл- http://bg.wikipedia.org/wiki/VST

Редактирано от bmmusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моля те помогни ми с работата на тази програма, немога да се ориентирам вообще.Сложих pug-in с reverb ефект но немога да разбера, какво става, от къде да пускам песните или от къде да управлявам ефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е програма за караоке, а хост програма за добавяне на плъгини- ВСТ ефекти , инструменти.

С тази програма ще си пускаш reverb/delay на микрофона, както искаше. Караокетата можеш да си ги пускаш както досега- от външен източник, ПС- спомена май някакъв диджей, който ви присъствал на партитата.

Колкото до настройките на ефектите - всеки ВСТ ефект има готови презети за глас, китара, бас , т.н. Избираш си такъв, който на теб ти допада.

Редактирано от bmmusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този път се справих стартирах я и работи.Но следващия проблем е закъснението.Чувам си гласа с повече от 1 секунда закъснение, е поне чух това което трябва.Изтеглех си доста plug-in това добре.Но закъснението заради бавен комютър ли е?Моя е 2.4гхз и 2гб рам, това не е ли достатъчно.Vsthost се оказа доста лесна за работа програма.Освен да пробвам с друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.