Jump to content
Българският форум за музиканти

Цветни Струни


richo

Recommended Posts

Някой ползвал ли е такива?

Много готино стоят..според мен...а за качество не знам.

Правя нещо, като ревю на тези струни, понеже на мен ми се сториха много готини-може и някой друг да се заинтересува, а който има информация, да сподели ....

В България има ли?

В Ибей са сравнително евтини /смятам от там да си взема/

Неонови струни: Разгледайте тази галерия на марката DR: http://www.drstrings.com/neon-strings-gallery

 

Ето ги в Ибей - 25$, всичките цветове от сайта горе ги има

http://cgi.ebay.com/DR-Neon-Hi-Def-Yellow-...=item45f6e6ff9f

проблема е, че май са само flatround

 

 

Цветни струни: става въпрос за не-светещи..

В Ибей - 21$, и не са flatround!

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksi...-All-Categories

 

 

DSC_2067.jpg

4620-additional-2.jpgAurora%20Acoustic%20Black.jpg

Редактирано от richo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино изглеждат,но за тези пари бих предпочел удобни и здрави струни,защото не се знае тези какви са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва, което си показал са DR Neon , които се появиха на пазара преди 2-3 месеца. Това са струни с полимерно покритие за по-дълъг живот (от типа на Elixir) в което е добавено UV флуоресцентно багрило. Погледни във "Фукня" някой от форума се беше сдобил с такива.

 

Доколкото знам, DR в България никой не внася, а и в Европа са доста скъпи, така че не очаквам да придобият огромна популярност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам са само до 5-струнни, ако имаше 7, можеше да си направя един подарък :) Не са толкова скъпи.

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не видях никъде DR да имат грапави струни, май всички от неон серията са гладки... заради което по-скоро ще си взема от не-светещите.. (за които между другото има избор на марки)

 

иначе шилинг до тук има...

 

US $5.64 - Bulgaria USPS First Class Mail InternationalTM

US $13.45 - Bulgaria USPS Priority Mail International Flat Rate EnvelopeTM

 

International Buyers Please Note: Import duties, taxes and charges are not included in the item price or shipping charges

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не светят в тъмното, светят на UV светлина. Иначе са супер ярки и на нормална светлина.

 

Чудесен тон изкарват, по-малко ниски от предните ми Dean Markley Blue Steel, ще видим как ще са като изчезне брилянса на новото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са гладки. Roundwound са. По принцип струните с покритие, в зависимост от дебелината на покритието се усещат малко по-малко грапави от непокритите, но аз поне не знам да има гладки струни с покритие. То, би било и безмислено защото гладките струни, така или иначе имат много дълъг живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са гладки. Roundwound са. По принцип струните с покритие, в зависимост от дебелината на покритието се усещат малко по-малко грапави от непокритите, но аз поне не знам да има гладки струни с покритие. То, би било и безмислено защото гладките струни, така или иначе имат много дълъг живот.

Ама си много прав хаха ... къде гледам аз, грапави са си... :greenangel:

 

Nickel Plated Bass Strings wound on Round Cores

 

(ама виж как изглеждат на снимките хаха)

Редактирано от richo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва, което си постнал означава, че са с кръгло сечение на сърцевината (и съответно малко по-ниско напрежение на опън) не че са грапави, но можеш да си 100% сигурен, че са roundwound, т.е. и с кръгло сечение на навивките-грапави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме прощавате за израза, обаче аз не бих си сложил такава катунска шарения върху китарата!

 

много як израз :yes:

но стига сипа изрази навсякъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не бих си сложил, но ... вкусове всякакви. DR имат и черни такива. Който не иска и черни, има с безцветно покритие, а има и такива като мен, които не са почитатели на струнитес покртие въобще.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал от посочените. От DR Strings съм слагал единствено Black Beauties няколко пъти и съм останал доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светят много яко на UV и разбиват с тон. Имам ги вече към месец и съм много доволен. Леко им пада покритието там, където се свири, но на всички струни с покритие им пада.

 

Който има проблем с циганията да не си взима такива.

Иначе са си супер добри струни на цена ~60 лв. с доставката до България.

 

75108_423321562705_148465197705_4620325_5219507_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.