Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за съвет!


DeathZone

Recommended Posts

Здравейте на всички!

От известно време забелязвам че потенциометъра на ампа ми за гейна прогресивно тръгва надолу , в смисъл забелязвам че предпочитам доста по малко драйв , отколкото преди да кажем година. Това си го обяснявам с желанието ми да вкарвам все повече динамика в свиренето ми , както за сола така и за ритъм , защото при високи нива на звука (демек ампа яко нагърчен) и с по малко драйв звука е достатъчно наситен и изкривен в добрия смисъл на думата :lol: . Та да си дойда на въпроса. Може ли някой , който е имал възможност да свири на много и различен тип китари , с голямо ранообразие от адаптери да ме посъветва как мога да увелича динамиката с която свиря? Проблема е там, че звука като че ли се компресира прекалено много при повече гейн , пък и май е от адаптерите и китарата (Jackson DXMG със EMG HZ адаптери ). В момента за да постигна по голяма динамика при свирене с ампа ми (Marshall JTM60 - много си го обичам ) налагам струните доста грубо или понякога свиря с пръсти за да има възможно по голяма атака , също така съм разкарал всички ефекти , освен тези в параления луп , защото забелязах че и те омазват динамиката и темъра на оригиналния звук от китарата. Та сега не ползвам буустер и Уа докато не измъдря тру байпас. Моля ви посъветвайте ме на първо време кои адаптери предоставят по-голям динамичен диапазон и компресират малко , да си призная компресията не ми е от любимите ефекти и предпочитам аз да контролирам динамиката, доколкото мога разбира се.

Предварително благодаря!

Росен

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EMG HZ - не са ли активни адаптери

всички активни адаптери изравняват динамиката!(за някой неща това е ОК)

най елеметарно - да сравниш

Seymour Duncan - vs - DiMarzio

и да видиш кои по те устройват

обикновенно - джаксъните са с дънкан дизайнд адаптери - които са си сеймър дънкани - но правени в корея

тия дънкан дизайнд също ги бива

но определено си заслужава да пробваш и от двете марки - защото лично аз намирам голяма разлика темброво между двете марки

като и в двата случая звука си е на 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е лесен въпрос.Отговорът е low output=dynamics,демек по-винтидж адаптерите са по-динамични имат повече хедруум.EMG определено не се включват в тази категория.Търси примерно Seymour Duncan '59 или някои от тези на DiMarzio - PAF,PAF Pro,Virtual Vintage PAF и други подобни.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря , Владо! Като че ли наистина това ще е решението , ще се поровя из нета за тези модели. Моите за по хард неща са убиец , но ми се иска да може да са по универсални. А ти какви би предпочел Дънкан или Димарзио?

:lol::lol::lol:

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Duncan all the way :lol: Не - сериозно казано и ДиМарцио са добри адаптери, така че предполагам е въпрос на предпочитание. Аз по съм свикнал със саунда на Дънканите, въпреки че последно оставих и един ДиМарцио в една от теслите, че звучи доста приятно (т.нар. ПАФ Джо).

Но компресията в голяма степен идва и от усилвателя. Маршал, които са си перфектни за това което са и това което са предназначени, а именно "яко жица майна" не са известни обаче с високата си динамика. Адаптерите дефинитивно ше помогнат.

 

Виж Владо с Fuchs-a, може да приказва за динамика :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен дотук, само да дам идея - ако вклщчиш твойте на сингъл режим динамиката също ще се подобри. Или изобщо динамиката на сингъл койл-а е много по-голяма от тази на хъмбъкъра. Освен това можеш да пробваш с различни лампи маршалчето как ще обади. Принципно лампените Фендер са синоним на динамика де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички! Супер полезна информация ми давате :lol::D:P То е ясно че друг амп скоро няма да имам , но от друга страна от всички Маршали дето съм слушал , като че ли моя или поне тази серия са по динамични. На мене така ми се струва. Сънчо благодаря за инфото смятам да са Дънкан , поразгледах и другите , но както казва Бобалан май сингъл му е майката. Харесах си един модел SRV , които са сингъл , ако някой ги е чувал или има ще се радвам да ме светен повече за този модел. Другия вариант е да пробвам да разделя моите ЕМГ на сингъл поне за тест , но да си призная не бих рискувал да си правя експерименти.Тони, понеже ти доскоро имаше, чудя се дали да не си купя едно Скуеар-че и да му бодна два SRV дънкана? Какво ще кажете за идеята , дали има смисъл от такава инвестиция? Другия вариант е да продам сегашните и да сложа , както казва Владо Seymour Duncan '59, май ще е най добре поне за bridge, де да знам :think: ?

:lol::D:P

Бобалне :) , пробвал съм и с други лампи , но с оригиналните най-ми харесва да си призная. Понеже съм пускал китарата в бая ампове вече и ми прави впечатление че просто адаптерите са силнички и компресират , е не са активни , пасивни са както писах, за джангър грешка нямат , но все ми се иска като свиря да мога да конролирам повече нивото на звука със свиренето си (е и с потенциометъра на китарата де :) ), а не с ефекти или педали. Та за това се чудя и се мая :))))

Тони, благодаря и на теб , малко късно видях поста ти :))) :lol::lol::lol:

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инвестицията със скуайърчето ми се струва сериозна :lol:

Пробвай да разделиш едното ЕМГ (само трябва да развържеш сдвоените жички, мисля че бяла и черна са вързани заедно в момента, и да запоиш черната на корпус на потенциометъра, абе пише го някъде), за да видиш дали това е търсеното от теб звучене. И задължително пробвай някъде адаптерите, които смяташ да си купуваш - да не се изненадаш после :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инвестицията със скуайърчето ми се струва сериозна :lol:

Пробвай да разделиш едното ЕМГ (само трябва да развържеш сдвоените жички, мисля че бяла и черна са вързани заедно в момента, и да запоиш черната на корпус на потенциометъра, абе пише го някъде), за да видиш дали това е търсеното от теб звучене. И задължително пробвай някъде адаптерите, които смяташ да си купуваш - да не се изненадаш после :lol:

Мерси , Бобалан! Ще гледам да пробвам някъде ..... то в нашата родина е доста невероятно да се случи ...... Ще си помисля доста , сметнах поне 500 лева ще тидат за подобна инвестиция с нова китара :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скуаяр страт са ентри левьл и са добри за парите си

но ако ще взимаш Скуаяр -вземи направо Скуаяр Стратокастер - вьрвят между 400 - 450 лв

(това се отнася за теб имайки впредвид нивото ти - което е завидно-(повечето спокойно може и да минат с страт версията))

И СА С АЛНИКО АДАПТЕРИ - така че няма да се налага да ги сменяш = ако искаш сингьл койл звук.

Ако решиш да смениш ЕМГ за проба - след като свалиш платката - преначертай внимателно схемата на свьрзване и обозна4и с тиксо лепеники кои адаптер за кьде е - бридж и нек

защото като решиш да ги вьрнеш - да не се окаже че не се сесташ и да обьркаш нещо

плюс това трябва да откачиш и активната електроника

 

по натам следват мексиканските фендери -май са по 950 лв

но си мисля че ако направиш тест - ще вземеш скуаяр стратокастера

тук вече е вьпрос колко искаш да инвестираш в стратокастер

щото ако си с неограничен бюджет -то е ясно - американ стандарт или делукс

 

това за разликата Дьнкан - Димарзио

е като Фендер - Гибсьн

много се различават - ама и двете са много добри

и на двата сайта пише кой китарист с какви адаптери свири

така че оттам може да придобиеш представа кой адаптер как звучи( естествено влияние оказват китарите ,струните, перцата, усилвателя-говорителите, ефектите и прьстите на китариста, че и рекординг техниката сьщо)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дънкан и ДиМарцио не се различават чак толкова :o По-скоро в нюансите са различни.

 

Абе то по принцип до едно време Страт си беше просто съкращение на Стратокастър, ама пак някакъв маркетингов трик, поради щото половината народ ги мързи да казват/пишат Стратокастър и съкращават на Страт. Та сега като има и "Страт" и стартиращите отиват в магазина и гледат "А, тва е. мдам. дай един такъв. Клептън има страт". Ахмашка маркетингова тактика ....

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но за Скуаяр има разлика при моделите

Страт - са по ефтинките

Стратокастер - по скьпи и по добри

 

да паралела с гибсьн - фендер е засилен

но може би ушите са ми доста чувствителни кьм тембьр и за мен има действително чуваема

разлика между 2те марки

 

ама да не Ви пука - ако ще свирите по канал 1 - такьв звук излиза че е все тая - с лампов Фендер тон мастер или транзистор Хюс и кетнер Атакс 40 сте

та камо ли някакви адаптери да окажат влияние

звукомелачката действа безотказно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"ама да не Ви пука - ако ще свирите по канал 1 - такьв звук излиза че е все тая - с лампов Фендер тон мастер или транзистор Хюс и кетнер Атакс 40 сте

та камо ли някакви адаптери да окажат влияние

звукомелачката действа безотказно"

 

:o:o:o:)

No comment!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Росене,

 

разбира се, че и адаптерите си оказват влияние, но и техниката на свирене и количеството най-вече.

 

Много рядко съм чувал български шреддър (ако ми позволите така се изразим) да свири с разумно количество гейн, обикновено сичко е на мах.

 

Така че продължавай да смъкваш нивото, докато не усетиш the sweet spot.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.