Jump to content
Българският форум за музиканти

един лек въпрос


metallicaboy_1

Recommended Posts

здравейте имам група от софия

 

всеки от нас е на 14 години

в групата си имаме 3 усилвателя общо-2 са за 2-те китари и 1 за бас

опитваме се да измисилим вариант така че басистът да си свири със собсвения усилвател и него да не го пипаме

а двата усилвателя за китара да ги използваме-единият за да сложим микрофон към него (имаме и микрофон), а в другия да сложим двете китари

има ли вариант например да купим някой по-евтин миксер с корекции и да го вържем към единия усилвател за китара и да сложим към него двете китари-ще стане ли?

а в другия усилвател за китара да вкараме кабел и микрофон

какво ще се получи

 

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази задача малко прилича на уравнения от сорта - Какви са координатите на кораба, ако капитанът му обича да пие ром?

 

Какви са ви усилвателите(предполагам, че разполагате с кубета - иначе само усилвател няма да изкара звук) - имат ли подходящи входове, какъв миксер смятате да купувате - всичко си зависи от марките и моделите. По принцип няма пречка да стане - в миксера вкарвате инструментите и микрофона а към аута - озвучителните тела. Ето ти една примерна картинка да се ориентираш.

 

http://www.mackie.com/products/402vlz3/pdf...LZ3_Hookups.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да кубета са

имаме едно берингер в което смятаме да сложим 2-те китари

а в line6 да сложим микрофона

идеята ни е с миксера да направим така,че да може да се сложат 2 китари към един усилвател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ще купувате миксер, защо просто не включите микрофона към него? (единствения логичен отговор, който виждам е да нямате озвучаване (колони и т.н) , ако е така извинете ме за глупавото предложение)

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш колони - нямаш микрофони.

Китарният усилвател (кубе или глава + кабинет) има амплитудно-честотна характеристика (АЧХ), съобразена с търсения от китариста звук. Микрофонният усилвател е с по-широка и по-равномерна АЧХ, да не говорим за входове, съгласуване, ефекти и т.н.

Микрофонната уредба е различна от китарната. Ако искаш гласът ти да звучи "като в баня" - ползвай китарното кубе за микрофонен усилвател.

 

Хубавата новина е, че с миксер и домашен Hi-Fi усилвател с колони можете да озвучите доста добре микрофоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоест например мога да взема микрофона ни и да го включа към миксер ,а миксера към hi fi колоните

а откъде мога да си купя такива и за колко ,защото вкъщи нямаме -имаме но по-различни

ако може да ми пратите някоя тема или сайт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимате едно такова - http://www.musicworld.bg/bg/c_1215/i_14241/PHONIC_MU502.html или такова - http://www.musicworld.bg/bg/c_1215/i_17275...NGER_MX400.html, или друго, подобно и го пускате в бас усилвателя, понеже най-малко ще си пречи с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимате едно такова - http://www.musicworld.bg/bg/c_1215/i_14241/PHONIC_MU502.html или такова - http://www.musicworld.bg/bg/c_1215/i_17275...NGER_MX400.html, или друго, подобно и го пускате в бас усилвателя, понеже най-малко ще си пречи с него.

 

 

значи взимаме бас кубето и към него вкарваме миксера и моикрофона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, аз слагам винаги баса в първия вход понеже съм басист, но вие може да го мушнете където ви е удобно :)

Значи - микрофон и бас влизат в миксер, който е вкючен в бас кубето.

 

Разбира се, бихте могли да пробвате всякакви варианти - кое, с кое и къде най-малко ще си пречи, но вариантът вокал и бас на едно място си е класика ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо си беше наумил да включваш микрофон към Line6, а 2те китари на Berhinger?Behringer по-мощен ли е, защото според мен Line6 (ако е спайдър) изкарва по-добър звук от гореспоменатия конкурент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте имам група от софия

 

Хубаво ще е в бъдеще да ползваш израза "свиря в група".

"Имам група", "мойта група" и други подобни звучат някак си много тийн :).

 

Значи... ако искаш приличен китарн звук, добре е всеки китарист да свири с отделен усилвател.

Надявам се, това отговаря достатъчно ясно на въпроса ти.

Това, че китарните усилватели са направени специално за звука на китарата, също е вярно.

Дори да получиш някакъв резултат, то със сигурност няма да е дори полупрофесионален.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.