Jump to content
Българският форум за музиканти

какво разучавате


ronia

Recommended Posts

Аз тук като една начинаеща "певица", мога ли да помоля да ми препоръчате нещо по-лесно като за начало, за мецосопран? Или има друга тема във форума за това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 88
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз тук като една начинаеща "певица", мога ли да помоля да ми препоръчате нещо по-лесно като за начало, за мецосопран? Или има друга тема във форума за това...

Въпросът ти изненадва всички, затова никой не е отговорил още :bravo: Всъщност няма никакво значение какъв глас си. Истината е, че започваш с това, което те кефи. С песен, която иска да я изпееш - защото си способна да я преживееш по своему.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, много благодаря :) Само че, първата песен, която си избрах беше на Уитни Хюстън: " I Will Always Love You"...и да ти кажа (тоя fis на втора, дето се държи 100 века доста ме затрудни)...(хахах, намерила съм коя песен да си избера, а) :) Сега се опитвам да изпея една българска песен, на Йорданка Христова- " ПОЕМА" (сещаш ли се?), страхотна песен (според мен), пък да видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не се притеснявай ако се наложи да си опростиш некоя мелодия, да си транспонираш песента, ако не ти е удобна в оригиналната тоналност, поне докато свикнеш с тях.

Преди време Рафо ми даде да уча едни песни на Роби Уилямс и на Бон Джоуви. Тогава имах известен проблем с тия песни, все нещо не ставаше като хората - или ми бяха високи, или ми бяха ниски, или имаха по нещо, което не можех да изпея. Измъчих се, изучих ги, но пак не ги пеех така, че да кажа, че се харесвам (ами не съм за весел поп сега, кво да направя?!?). След това изоставих песните - така или иначе нямаше да се налага да ги пея. Почти бях забравил, че въобще съм учил такива песни. Докато преди седмица-две не се случи да ги пуснат по радиото почти една след друга. Разпях си се аз нещо и за мое учудване се оказа, че след като са отлежали в главата ми повечко време, песните са станали перфектни, нямам никакви проблеми да ги пея, че и да поимпровизирам малко. Не точно на какво се дължи, но е факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, много благодаря  :)  Само че, първата песен, която си  избрах беше на  Уитни Хюстън: " I Will Always Love You"...и да ти кажа (тоя fis на втора, дето се държи 100 века  доста ме затрудни)...(хахах, намерила съм коя песен да си избера, а)  :)  Сега се опитвам да изпея една българска песен, на Йорданка Христова- " ПОЕМА" (сещаш ли се?), страхотна песен (според мен), пък да видим...

Ех, амбицията човешка :) Уитни, Марая, Ищар... там господ давал, давал, направо се забравил ;) Аз съм един ощетен от природата алт и не се хвърлям в певчески екстремизми. Но разни добри хора все ми повтарят, че да си знаеш възможностите е голямо предимство ;) Нали разбираш какво искам да кажа? ;)

 

За Поемата на Данчето не се сещам, но важното е на теб да ти харесва. Пей, сърце! :inlove:

 

CorvusCorax мисли като певец, естествено. И е прав, естествено :) А на Роби Уилямс кое?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Feel" и "Let Me Entertain You" :) Държа да отбележа, обаче, че и самият Роби не взема като хората най високите тонове на тия песни, когато е на концерт. :twisted: И все пак Роби си е Роби, има какво да се чуе и да се "вземе" от него. Всъщност, като се замислиш, почти няма вокален изпълнител, от когото да не можеш да се поучиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, много благодаря  :)  Само че, първата песен, която си  избрах беше на  Уитни Хюстън: " I Will Always Love You"...и да ти кажа (тоя fis на втора, дето се държи 100 века  доста ме затрудни)...(хахах, намерила съм коя песен да си избера, а)  :)  Сега се опитвам да изпея една българска песен, на Йорданка Христова- " ПОЕМА" (сещаш ли се?), страхотна песен (според мен), пък да видим...

Ех, амбицията човешка :) Уитни, Марая, Ищар... там господ давал, давал, направо се забравил ;) Аз съм един ощетен от природата алт и не се хвърлям в певчески екстремизми. Но разни добри хора все ми повтарят, че да си знаеш възможностите е голямо предимство ;) Нали разбираш какво искам да кажа? ;)

 

За Поемата на Данчето не се сещам, но важното е на теб да ти харесва. Пей, сърце! :inlove:

 

CorvusCorax мисли като певец, естествено. И е прав, естествено :) А на Роби Уилямс кое?

Да, сещам се много добре за какво ми горориш ;) , и това е много вярно, но нали човек ако не пробва...няма да знае докъде може да се рзпрострат възможностите му...?... И все пак, ясно е че песни от този сорт (на певици от този сорт) са абсурдни като за начало при една начинаеща певица ;) Ще ми се някак си да ти я пусна тази поема (защото наистина това е една прекрасна песен според мен, макар и хич не известна), но незнам как, ще помоля приятелят ми, когато има време да я пусне във форума! Благодаря ти още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сещам се много добре за какво ми горориш  :) , и това е много вярно, но нали човек ако не пробва...няма да знае докъде може да се рзпрострат възможностите му...

Така е. Сетих се за една теория за развитието:

 

ако искаш да стигнеш до тук

0------------------------------1

 

трябва да се целиш в нещо, което е някъде 2 пъти по-далече:

0------------------------------1------------------------------2

 

Но с гласчето трябва да се внимава :)

 

А песента може на джимейла да я пратите.

 

Всъщност, като се замислиш, почти няма вокален изпълнител, от когото да не можеш да се поучиш...

Опортюнист :) Само с тази нагласа се става велик ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не се притеснявай ако се наложи да си опростиш некоя мелодия, да си транспонираш песента, ако не ти е удобна в оригиналната тоналност, поне докато свикнеш с тях.

Преди време Рафо ми даде да уча едни песни на Роби Уилямс и на Бон Джоуви. Тогава имах известен проблем с тия песни, все нещо не ставаше като хората - или ми бяха високи, или ми бяха ниски, или имаха по нещо, което не можех да изпея. Измъчих се, изучих ги, но пак не ги пеех така, че да кажа, че се харесвам (ами не съм за весел поп сега, кво да направя?!?). След това изоставих песните - така или иначе нямаше да се налага да ги пея. Почти бях забравил, че въобще съм учил такива песни. Докато преди седмица-две не се случи да ги пуснат по радиото почти една след друга. Разпях си се аз нещо и за мое учудване се оказа, че след като са отлежали в главата ми повечко време, песните са станали перфектни, нямам никакви проблеми да ги пея, че и да поимпровизирам малко. Не точно на какво се дължи, но е факт.

Да, много си прав за това, то е като при свиренето, колкото повече ти отлежи и узрее в главата едно произведение, толкова по-добре. Аз обаче ще я оставя тази песен още малко да отлежи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но с гласчето трябва да се внимава :)

 

А песента може на джимейла да я пратите.

И тук съм напълно съгласна с теб, особено ако се пее по неправилен начин...става опасна работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

26 септември е обявен от Съвета на Европа за Европейски ден на езиците :lol:

 

По този повод реших да ъпна темата, евентуално ако някой от новодошлите реши да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умно... Тъкмо се чудех къде да питам за какво се пее в тази песен (щях да дам линк към песента, ама няма да го направя, затова само цитат на текста):

 

 

Nostalgia

 

 

Con la vista sobre el mar

Busca entre las olas una señal

Algo que le ayude a olvidar

La verdad

Toda una vida de lágrimas

Cede a la locura y luego calla

Por amor a un dia

Que jamás volverá

Cuando la rosa muera

Calmará sus ansias en letras vanas

Por amor a un dia

Que jamás volverá

 

Тази нама да я пея - ще я свиря и ще и евентуално някакъв бекинг ще направя, но все пак искам да знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не знам, човече - имаше наоколо някакви хора с испански. Дано да надникнат тук :P

 

(Аз започвам след две седмици от нулата, така че мога само да се вълнувам известно време ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време съм се отдал на изучаването на вокалите... или поне се опитвам.

Та разучавам, ама ми е доста трудно да усетя вокалната техника на Ръсел Алан, от Symphony X.

 

Тоя човек просто има съвършена вокална техника и УБИЙСТВЕН глас!!!

 

Определено ми е фаворит от около 8 години вече... ама трудно се пее такова нещо. :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, един добър певец посочи, Иво. Преди време трябваше да уча нещо негово, но сам се отказах - тряабва още да порастна, докато се науча да пея така... Но дерзая;)

 

Роня, Роня... Аз уж вече четвърта година го уча тоя език, но и да напсувам на него не мога...

 

А иначе в момента разучавам няколко песнички на български - "Малкият принц" и "Уморени крила" са първи в списъка. Е, смятам да ги пея по коренно различен начин от оригинала (лично мнение - козите звучат по-естествено когато блеят, в сравнение с хората... ;) ). С езика имам по-малко проблеми този път ;)

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.