Jump to content
Българският форум за музиканти

какво разучавате


ronia

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
A аз се мъча въху текста на тази песничка (има го по-надолу в страничката), на засега :blink: Как ви се струва?

Това е толкова зарибяващо - откъде го изкопа?!?

 

:happy:

 

Ей-тази част най-много ме кефи: "Я бари ласдэн ландэ яло" :)

 

едит: Сега гледам и видеото - браво на тия люди!

Редактирано от qbodp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 88
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

The Pot от новия TOOL - 10 000 days.

 

Мноу м кефи тая песен... Мейнард се е научил да пее с повече хъс и по-малко меланхолия!!! За това го тача толкоз много тоя изрод!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от песента и нивото на човека. На твоя въпрос по- конкретно не може да се отговори според мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам въпрос! колко време горе долу разучавате една песен? :metalist:

Професионалистите сигурно могат и с едно прослушване. При мен общо взето се получава към десетото изпяване след десетото прослушване (ако текстът е на български или английски; ако е на друг език, има много повече предварителна подготовка, за да не тормозя гласа). Зависи как си подбираш песните. Понякога се отказваш, но друг път се намират разбрани инструменталисти и транспонират, само и само да не се откажеш :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко dni разучавам (оне се опитвам) Speed Demon на великия Michael Jackson!

 

... нямам думи просто... никакви даже... и си признавам, че не мога засега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз питам защото аз например от около 3 седмици разучавам една песен,като в началото по активно сега по-рядко я пея, обаче не мога да кажа че съм я направила и че е готова, просто искам да е изпипан добре всеки детаил ...така разбирам да е научена песен...става дума за Arrow From The Sun - Therion. понякога я пея перфектно но друг път нещо става с гласа ми и при наи високите тонове звучи дрезгав леко :angry: незнам защо така става :unsure: и това много ме дразни, никога незнам дали ще я изпея добре или ще излезе грозно :( а просто тя е толкова красива песен и удоволствието което изпитвам когато тази красота излиза от мен е несравнимо... :inlove: :inlove: :inlove: затова толкова държа да е перфектна, защото когато ми харесва как я правя,когато звукът се излива с лекота и ефирност,когато вибрирам и усещам всеки тон които излиза от мен,чувствам нещо много специално.трептя...сетивата ми се изострят и се настроиват на различна честота готови да поемат поредната доза хармония и съвършенство които само музиката ми дава...

сигурно ще ви се стори преувеличено но за мен наистина е така. искам да пея ,обичам да пея,музиката ме зарежда и ми дава сили,променя ме...

аиде ще приключвам че и без това се унесох :)

поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

radikal_freak, поздравявам те за това "тя е толкова красива песен и удоволствието което изпитвам, когато тази красота излиза от мен е несравнимо" :metalist:

 

Така си е - има песни, които са по-специални за изпълнителя и затова узряват бавно. Или по-точно, изпълнителят узрява бавно за тях. Но после идва най-хубавото :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Именно - когато се "пребориш" с една такава песен, започваш да я обичаш още повече и влагаш много повече от обикновеното количество душа, ако приемем, че душата може да приеме количествена мярка. Такива песни стават много по-трудно, именно защото описват толкова добре душата ти. Но също така тези песни най-пълно разкриват чувствата ти, когато ги пееш, успявайки да стигнат по този начин до най-дълбоките кътчета в сърцата на слушателите. Това е висше изкуство.

Интересно ми е кои са песните, които така са развълнували вас, мили колеги?

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...макарче откак се върнах нещо не се получава по същият начин ...

 

 

Има нещо тука... И на мен точно с влизането ми в България нещо ми стана с гласа, но сега постепенно се оправя... Така че давай! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Едно от парчетат което ми е носило радост в процеса на разучаване и изпълнение и което си тананикам напоследък е Learning to live на Theater.

 

Spread before you is your soul

So forever hold the dreams

within our hearts

Through nature's inflexible

grace

I'm learning to live :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е кои са песните, които така са  развълнували вас, мили колеги?

Преди мнооого много години кумир ми беше pj harvey, а изпълнението на песента "C'mon Billy" - най-висшата форма на преклонение пред нея. Едва наскоро ми се получи, може би случайно. "Daughter" на Pearl Jam - същата работа... носи ми невероятно усещане, но дълго узрявах за нея.

 

Жалко, че такива изтерзани песни вече не ме влекат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.