Jump to content
Българският форум за музиканти

"Малката жица" - By Patzo


Recommended Posts

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Явно "братушките" също не ги кефят чуждите терменолигии:

8956336782265082421290505556j7chf8C0RUkEd8FSclej_m.JPG

Иначе ефектчето е станало голяма симпатяга, браво за което.

 

 

Хаха, голям смях :D .

Поздравления към автора за хубавото ефектче!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте

Днес си купих въпросния ефект и имам пресни та пресни впе4атления

Тесвах го в Gibson Goldtone s 1974 Fender stratocaster и след това с един Custom (това го пиша за да няма сьмнение относно критериите за качество)

 

Ефекта е ПОКЪРТИТЕЛЕН - звучи смъртоносно добре

Цената е ПОДАРЬК!!!!!!!!

Купих го с голямо недоверие и сега съм ама много много приятно изненадан

Ефекта доиде перфектно опакован

Искам да използвам случая да БЛАГОДАРЯ на Пацо - Благодаря ти - Малката жица остава завинаги в педалиерата

Каквото и да направиш от тук нататък моля да ме алармираш незабавно

 

Още веднъж БЛАГОДАРЯ

 

Поздрави

Йордан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за положителните думи. Много се радвам, че жичката ти е харесала. Със здраве да опъваш струни !!!

 

Между другото от 8 бройки които пуснах в продажба 2 заминаха а други 5 са запазени - чакам хората които ми писаха да звъннат или пишат отново. Тъй, че има 1 свободна бройка - цената е 45лв. както съм писал в темата в раздел Продавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След Йордан ( с когото се зпознахме на едни амп тестове) и аз се сдобих с една бройка. ;)

 

При Пацо го пробвахме с неговият Крамер в Маршал Велвстейт, ефекта се държа добре.

Преди малко го тествах с Ibanez в Меса Бугито си. Тук ефекта се държа някак си различно, спрямо звученето в хибрида.

Много съм доволен, изполвайки го като бустер. Гейна на Месата на мах и малката Жицата за жица(соло), като бустер.

Пробвах и на клийн. Добре обажда, не е типичен блусарски драйв. Звучи някак си жизнерадостно. По-скоро някакъв лек рокаджийски драйв, може би ала Пеци Гюзелев. Не знам защо, но го асоциирах с Щурците звук.

За тази цена си е истински коледен подарък. :yes: Още ли се чуди някой за последната бройка? :dance:

 

Препоръки.

Естествено съм доволен, но защо да не дам препоръки.

Ако евентуално има следващи бройки.

Както бях казал, надписите на потовете да са - Сила, Тон, Жица.

На дневна светлина тъмно зеленото е добре. Сега на изкуствена светлина, бих искал да е по-ярко.

Може би емералдено зелено - има го в каталозите на Ibanez. Диода, свети в готино ярко зелено.

Футсуича, няма дразнещо пукане. При Месата обаче, където гейна е на макс, се чува леко такова, особено ако

в момента на превключване не се свири. Т.е. да стане напълно бешумна комутация, както е, да кажем при Фултон.

 

И аз изказвам благодарности на Пацо!

:secret: Тони

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте,

Скоро се сдобих с "Малката Жица" от Светльо. По рано не исках да чувам за дист. педали и бустери.

Защото съм си фен на вградените в усилвателите дистри.Но от както съм с бустера на Пацо. си го включвам задължително.

В къщи съм с 50 ватовия лапмов Рандал кубе, което звучи мътно. Малката цижа го осветлява и избистря :)

В новата репетиционна на Пламен го включих и в месата и пак звукна. Аз го ползвам повече като еквалайзер да изсветлява мътни ампове :)

Дистъра ми е малко в повече , защото го включвам предимно в хай гейн ампове. Затова съм го регулирал на едвам отворен потенциометъра.

Но в някой блусарски амп може да звукне и с повече дистър. Имам едно семпълче в тубата доста непретениозно, но достатъчно за да се усети намесата на бустера:

 

 

Писал съм в заглавието "tubecreamer" , защото е много сложно да обясня точно произхода на ефекта пък звука си е tubecreamer :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!!! Излгежда супер!

Може ли да направиш семпъл като бууст на драйв канал?

И имал вариант Кели мода да се сменя с ключе. Да има оригиналния саунд и моднатия.

Благодаря и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на Кели мода се сменят стойностите на 4 елемента и ще е трудно само с едно ключе да се сменят - не че е невъзможно, но за това сигурно трябва де се помисли още при проектирането на платката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

The modifications will give better bass response, more distortion on the higher Drive settings and maybe a

better sound on the lower drive settings - според описанието

 

Аз директно го направих със мода и незнам как би звучал без него.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практиката показва, че откакто съм го взел, си го пазя.

Няма нужда от никакви ключета и така си е екстра.

 

Другото ми ефектче, проиведено в Бг е един СД пикъп бустер, направен от Владо Балев и моднат от Тони Манов.

( сайлънт сучинг мод)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, вече и аз имам:) !!!!! Ефекта е покъртителен!!! Снимки и семпли по - късно. Благодаря Patzo!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Вече съм го пробвал и в реални условия и е твърдо част от "чейна" ми.

Поне в единият от чейновете, ако трябва да съм точен.

Отбелязвам, като интересен факт, че като видят български ефект, хората много му се радват.

 

В кръга на шегата, чуствам се едва ли не, като рекламно лице на "Малката жица". B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.