Jump to content
Българският форум за музиканти

Седла


podmatrix

Recommended Posts

Здравейте,

Предварително се извинявам, ако вече има такава тема. Та въпросът ми е следния: Може ли да ми кажете някой онлайн магазин (по възможност в България), в който мога да си поръчам седла за моя Tone-o-matric bridge. Прегледах сайтовете на xxxx, Dynacord и Rock Shock, kf не намерих нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си вземеш цял корейски бридж от Капъша за 20 тина лв,иначе имам гибсън нешвил бридж ако ти трябват седлата,ама на 5-та и 6-та са заминали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и пир мен са заминали точно те, най-вече. Искам да ги сменя всичките, защото стоковите ми режат струните. Какво ли не опитах да ги загладя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, погледни тази обаява и кажи, дали размерите съвпадат с това, което търсиш:

 

Седла

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм нз колко ми е вярна линийката, но на първата 2 картинка (5,5 / 9,2) при мен са 5 и 9, а на третата (9,0 / 5,3) са 8 и 4,8/9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Капъша би трябвало да може да се поръча това: http://basvandenbroek.com/en/product/12379...ge_saddles.html, а може да има и други, но само това открих на прима виста.

 

Иначе, има задгранични варианти, напр.: http://www.stewmac.com/shop/Bridges,_tailp...atic_parts.html, но трябва да се види дали са reasonable от гледна точка на транспортни разходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли някакво значение от това на коя страна е наклонената част от седлото (дали е към грифа или обратно)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно има, но се срещат и двата варианта, както и смесено 3/3 (така е моят Винтидж). Моята проста логика е, че наклонът трябва да е от бриджа към грифа, защото в тази посока се опъва струната и е добре, мисля си, там да й е по-полегато, ама на практика май не е това водещото съображение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.