Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избор между три китари


MetalKing

Recommended Posts

^ Е, това ясно. Имах предвид, че вече могат да се пробват всичките, т.е. и двете. :) Още идната седмица ще бъде направено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Отиди и пробвай разбира се и Ibanez-a във фирменият магазин на официалният дистирутор - Music Center Ikonomov. Пък там има мнооого (само) Ibanez китари. И си прецени кое ти е по-удобно и ти харесва.

 

Колега "Bodolin" Caparison едва ли е твоя тип китара, грифът и доста се различава от твоя вкус :) по дебеличък е от на Ibanez и при nut-a e 1.65/42mm/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ако се вярва на данните за Horus-а да речем, дадени от собственик, понеже тези от Caparison, чиито сайт е по-скоро достоен за дипломна работа на 19 годишен студент а не за професионално изпълнение представяйки търговски бранд, и където отсъстват определени много важни размери ...

 

Horus:

Width at nut: 42mm

Width at 12th fret: 51mm

Width at last fret 56mm

Thickness at 1st fret 19mm

Thickness at 12th fret 21mm

 

Да, по-дебел и по-тесен определено от предпочитаният от мен, което ми звучи като по-лошо и по-лошо. :thumbs_up:

 

Просто ги дадох като случаен пример за китари, които будят интерес но даже и на живо не съм виждал такава. Радват ме, че явно залагат на качество и за разлика от болшинството други фирми явно при тези япончета няма такова нещо като "китари за ниския ценови сегмент".

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobolin, ами ако аз кажа, че пред стар японски Ибанез никви престижи не важат, кво прайм? Кой е прав, аз или ти?

Към автора, тука няма кой да ти помогне в избора, сори ама е така :thumbs_up:. Отиваш пробваш в Икономов, после търсиш хора, имащи другите китари и готови да помогнат, демек да ти дадат да пробваш. Това е, ако не намериш и Ибанез не ти хареса, пробваш на сляпо. Друг начин няма, тук всеки си знае неговото, което не е нещо толкова лошо, тъй като изборът на китара е много въпрос на вкус, но на теб конкретен отговор "вземи тая и точка" няма как да ти се даде.

 

До момента от всичко пробвано от новите "неща" на ИБАНЕС (я да видим още едно различно произнасяне хахахаха) единствено сигничъра на чичко Джо успя да накара нещо в мен да трепне. :D))

Иначе като цяло споделям цитираното.

 

Специално S серията звучи доста добре от към ниски и среди - типичните носови среди на махагона, специфични за Лес Пол ги има. Естествено, имайки предвид селекцията на дървото на индонезиските Ибанес и факта, че напоследък и японската такава не ме очарова... незнам какво може да се очаква. Естествено изкючения има, но точно заради това трябва да пробваш и да решиш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibaneza съм свирил на него и грантирам ,че проблеми с тремолото от сорта на разтройване , аз по стабилно тремоло от това е , няй новото ZR 2 литам каквото е, саунда е добър , но щом търсиш по плътен мисля че СSchechtera ще ти е малко по дъбър , но тука от лицензирания флойд - ако попаднеш на добър ще издържи , но не като ZR смисъл ако свириш и ан двата ще усетиш разлиакта.

Ibaneza ще ти е доста по удобен , от шектъра но зависи всъщност как харесваш грифа малък като на ибанеза или по обемен като нa schechtera , грифа на нито една от двете няма как да мислиш че може да се огъна освен ако не го закачиш на лебетка , от струните нямащ проблеми , колкото и дебели да се само си настройваш флойда , границата е тънка и колкото и да не искам да ти го кажа пробване му е майката няма как да прецениш ианче , все пак нашите виждания може да се размианват с твоето .

Успехйи дано има полза от това което ти писах ако не здраве де е :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Млади момко, не знам кой те е учил на БЪЛГАРСКИ, но аз положих сериозни усилия за да успея да проследя мисълта ти. Дори и чужденец би се изказал по-гладко и правилно. Съжалявам за офа, но това направо си е подигравка с родният ни език. Добре, че не съм модератор. Такива хора с ниво на четвъртокласник не бих оставил да се изявяват.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless:

Айбанез си е Айбанез (не Ибанец..!)

 

Когато започнеш да викаш на приятели си Айвън, а не Иван, тогава да говорим за Айбанез и Ибанез/ц.

 

Земете научете от къде иде името.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, съжелявам за писането си ! Факт е ,че е пълно с глупости! Но причината е не, че съм неграмотен , а че пиша на на клавиатура от времето на баба ми и не си правя труда после да коригирам изказванията си!!!

ПС : и не мисля, че тук е мястото да се занимавам с това , това е форум за музика , все пак ако започна да следя какво ми излиза след всеки натиснат клавиш... , ще се опитам обещавам !

а и бях на 2 ракий

Редактирано от chalgasucks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wallbash:
Айбанез си е Айбанез (не Ибанец..!)

 

Когато започнеш да викаш на приятели си Айвън, а не Иван, тогава да говорим за Айбанез и Ибанез/ц.

 

Земете научете от къде иде името.

Съгласен съм с тебе, много си стабилен, в смисъл, че примера ти е на мястото и е точен, но само едно се чудя...ти как разбра, че не викам на приятеля си Иван Айвън?

 

Edit: ти ако искаш преименувай Металика на Металица, Ирон Майден....Дееп Пурпле или я виж какво гръмко и звучно име - Рамстеин, а какво ще кажеш за АК/ДК (АЦ/ДЦ или аце/деце)...?

Редактирано от Voodoo_MetaL_PK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edit: ти ако искаш преименувай Металика на Металица, Ирон Майден....Дееп Пурпле или я виж какво гръмко и звучно име - Рамстеин, а какво ще кажеш за АК/ДК (АЦ/ДЦ или аце/деце)...?

 

 

Примера ти е абсолютно неточен... Това са имена на английски, на американски и английски групи (една немска и друга австралийска ), а марката Ибанес не само е испанско име, а и води началото си от Испания. Това, че англичаните и американците произнасят името по специфичния за тях начин не означава, че то се произнася наистина така.

Освен това ние сме българи и не четем буквичките, както го прави чичко ти Вай или Сатриани...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.