Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на кабинет за китара и препоръки за усилвател (може би лампов?)


Recommended Posts

MV3-то не е лоша идея. Ако не се лъжа 12.5 VA и е изчислено за 6 ома товар! Но да се намери такова в добро работно състояние не знам колко е лесно в наши дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа...

За кабинета:

Може да го направиш от ПДЧ(макар че доста го плюят, защото звучал мъртво).МДФ не ми харесва като материал(доста лено се троши по краищата).Аз лично харесвам кабинети от ПДЧ, точно заради намаленото окрасяване на звука - примерно за запис е по-лено така, като се предвиди конкретен обем за нуждите.Когато си ги правя сам сметката е следната - материал+летви за вътрешните сглобки+лепила+чаркове(видии, болтове и т.н.)+решетки+ъгълчета+шкурка+изкуствена кожа+кит+гумени крачета= около 140-тина лева+поне 3 дена работа по 8 часа къртовски труд(което на включвам в сметката) и което е работа от човек, който знае какво прави и в каква последователност, а не за 1-ви път, както и има опит с инструментите и материалите...Цената която казвам е също без да се включва инструментариум и закупуването на такъв, който е доста важен и нужен!

Ето примерно по-евтино и не по-лошо решение http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=91895 точка 2.

Говорители изкачат по форума за по има няма 100-тина лева.

 

За усилвателя:

Най-евтиното решение го каза Краси - мв3.От време на врем,е изкачат из форума за по 100-тина лева сравнително сносни такива.Иначе може да си правиш нещо свое, но частите в зависимост от качесвото и финиша могат да ударят и да минат 4-ри цифрена сума.ОТНОВО ГОВОРИМ КАТО НЕ ВКЛЮЧВАМЕ В ЦЕНАТА РАБОТАТА, която ако е квалифицирана, а тя трябва да е такава, за да има добър резултат, не е хич малко "хартийки" от ония с лентите и водните знаци.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво се получава, когато човек се е сблъскал с реалностите - Животът го учи какво е правилно и къде са акцентите!

В дадената тема същноста не е толкова в парите, а в знанията, сръчностите, оборудването, сериозното отношение към това което се прави. А това са най-скъпите елементи от цялата работа. Подценяването на сложността при конструирането и изработването на апаратура, особено, когато се иска високо качество, се връща фронтално като бумеранг.

И малко повече разум:

ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ!

Не, не да се намалят желанията - а да се потрудим, за да се увеличат възможностите.

 

ПП. На EAmechaniX му е лесно, защото има кого да ангажира и как да го оцени :surprise: . И за човека пак thumbs_up.gif.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително много благодаря на хората, които са се потрудили да ми отговорят по същество : ).

Понеже са се породили някой съждения, които не съм целял исках да поясня... Моите амбиции и цели не са да изработя целия продук. Колкото и да съм ненормален, а не съм чак толкова, не възманерявам да правя усилвателя, а просто да си набавя готов. Имам към кого да се обърна за изработката на кутията и за свързването на говорителите с усилватела, затова и си позволих да предприема този проект.

 

Щеше ми се просто да ми се обясни кои усилватели са хубави за да си купя такъв; кои говорители са хубави за да ги избера и кой материал е по-подходящ от предложените. Исках и натам да се насочи дискусията. А не към това, че знанията които в аванс казах, че нямам да бъдат привеждани като аргумент за това да се откажа от проекта.

 

Ако имате още предложения за готови усилватели и говорители бих се радвал да ги прочета. Ако не представлява някакъв труд за вас приложете и някакви техни характеристики.

 

Контратезата, която забелязвам е предложението да си купя готово. Разбира се аз бих се всишал в това мнение, ако се направи съпоствака между самите компоненти, които са в готовото комбо и този, които бих могъл за същия бюджет да си купя.

От готовите комбота тези, които са ми препоръчвали и съм набелязвал са следните:

http://rockshock.eu/index.php?page=shop.pr...1&Itemid=53

http://rockshock.eu/index.php?page=shop.pr...t&Itemid=53

можете да си кажете мнението и за 2-та

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде тръгнахме, къде отиваме :)

Не ми е никак ясна концепцията, иначе с удоволсвие бих помогнал, но се обърках четейки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И аз. Май вече няма да се включвам в такива теми.

Ше зема и аз да пийна по примера на Тони и Ники, па ако ще

и пияница да стана :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.