Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с брум


Recommended Posts

здравейте,

искам да попитам дали някой колега с джаксън ДК2М има същия проблем или с друга китара със същите адаптери.

става дума за това че бридж адаптера ми има много брум - 2 повече от нек адаптера. направо е като сингъл да го таковам в адаптера...

има 2 вероятности според мен 1- да си е бил така и да не ми е направило впечатление (което трудно бих пропуснал) или 2- да е станало сега.

адаптерите са оригиналните - сеймор дънкън TB-4 JB за бридж и SH-2N Jazz за нек.

има ли логика в това: по някаква причина да не работи половината от адаптера, или нещо масата му да се е прецакала

някой някакви идеи да има???

 

след малко ще приложа и аудио файл да се чуе за какво става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и семпълчето - ЦЪК

започва с нек адаптер, после двата, после бридж и се редуват няколко пъти. когато са двата брума е най слаб, но имам спомен че на бриджа брума беше колкото на нека.

може и да греша, човешко е да се греши. последните 2 седмици съм свирил само 1 път но не ми е правило такова впечатление.

 

адски много ме дразни. нека някой с такъв джаксън да провери дали и с неговата китара е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бриджа - DC Resistance: 16.40k - Resonant Peak: 5.50KHz.

нека - D.C. Resistance: 7.72k - Resonant Peak: 8.0kHz.

 

така като гледам май е нормално да шуми повече заради двойно по голямото си съпротивление...ама чак пък толкова...

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Хм..имах РР3, който е същия Джаксън, но с друга форма.Нямам спомен да е имало чак такива драстични разлики.

Прав си, нормално е да има, защото нек адаптера е доста слаб и мек адаптер. Но на мен ми звучи сякаш нещата не са само от адаптера...

В същото оборудване и кабели ли включваш китарата както преди да се появи проблема? (ако изобщо се е появил) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оборудването е същото.

значи няма значение дали преди това или сега се е появил, просто искам да го премахна. един колега спомена че може да е от ключа най вероятно...но ще видим.

презапоих спойките тук на работа, но няма как да я пробвам в момента, чак довечера.

другото което е - виждам че е екранирана с такава проводяща боя като графит, обаче е малко кофти - уреда показва 150-200 ома съпротивление...

май и трябва хубаво екраниране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като го слушам фолиото няма да ти помогне кой знае колко с какви кабели свириш?... това също може да е проблема всъщност опиш с какво свириш може да е от захранване на ефект много такива....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свиря с кабел PROEL (телефонен тип) включен в кубе MARSHALL AVT50. според мен проблема не е от кабела, ефекта или незнам си какво... проблема е в китарата. разликата в брума между двата адаптера не беше толкова осезаема преди. с еднакъв гейн предния е почти безшумен а бриджа бръмчи като сингъл. на работа го мерих - работят му и двете намотки. проблема е възникнал сега, само че не съм сигурен как, може нещо да съм я разтърсил яко в колата.

друг показател е като я включа в процесора - босс гт8. нойс гейта ми е настроен да не бруми, а сега брума го прескача...

 

забелязвам още една разлика която ще споделя. когато съм на нек адаптер и е усилена докрай китарата брума е най слаб (на записа се вижда) но след като намаля леко потенциометъра брума се усилва (не чак колкото бриджа). обаче при бриджа не е така, при него има постоянен брум без значение дали е усилен докрай или е леко намален...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премери си веригите на масите. Единия край на омметъра закачаш на масата на изходния жак, а с другия мериш на корпуси на потенциометри, адаптери, струнници и въобще където ходи масата. Трябва да си на най-нисък обхват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерил съм ги естествено. проблеми нямат.

да не се е прецакал самия адаптер нещо. направо ще си изям ушите

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтървах нишката какви бяха адапторите, но винаги можеш да дръпнеш една екранирана жица от адаптера директно към жака или да закачиш женски жак направо на адаптера. Така ще елиминираш всички въпросителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

seymour duncan са адаптерите, а за бриджа в нета има отзиви че са много безшумни дори и да се ползват като сингли....

ей сега след малко да се посъбудя още по добре и ще хвана поялника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забелязвам още една разлика която ще споделя. когато съм на нек адаптер и е усилена докрай китарата брума е най слаб (на записа се вижда) но след като намаля леко потенциометъра брума се усилва (не чак колкото бриджа). обаче при бриджа не е така, при него има постоянен брум без значение дали е усилен докрай или е леко намален...

Значи да започнем хронологично.Първо-екранирай си добре китарата със

медно фолио.Второ-смени си потенциометрите със хубави логаритмични потове.

Ще забравиш за шумове при преместване в средно положение на волум пота.

Трето-ясно е че ключето ти прави проблемите,смени го.

Схемата на електрониката да е добра,със добри читави кабелчета и спойки.

А също и кабелите е важно да са добри.При стари кабели съм имал случаи

със появяващи се шумове и дори със пълно изчезване на сигнала.

Също дължината е добре да е до 3м.

Линкове с видео:

Този линк е за лог.потове(китарджийски) на Боурнс 500К които ти препоръчвам.

Можеш да ги поръчаш от магазини "Комет Електроникс"- цени м/у 7,5 и 20лв.

(зависи от вида на пота).

http://bg.farnell.com/jsp/search/browse.js...alues%3D1002377

http://www.guitarnuts.com/wiring/shielding/shield3.php

http://www.guitarnuts.com/wiring/shielding/innards.php

Като последна опция-стабилизирано захранване и добро заземяване

на ел.инсталацията.

УСПЕХ!!!! :slap:

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.