Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Gsa60 Vs Всичко друго което е на тази цена


daozealot

Recommended Posts

Здравейте,

набелязал съм тази китара тук

 

това е максималната цена която мога да дам за нова китара - 430лв.

Държа да е с тремоло и да е удобна за свирене.

Не искам да си купувам китара на старо ... хората не си продават хубавите китари (или поне рядко се случва... )

 

Ако някой може да сподели нещо за тази китара Ibanez gsa60 или ако има идеи за по-добра китара на тази цена, нека сподели.

Благодаря на всички предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хората не си продават хубавите китари (или поне рядко се случва... )

 

С това изказване изобщо не мога да се съглася...китарата която си си харесал е бюджетен модел предназначен ексклузивно за начинаещи китаристи...подходяща е за учебна цел и за нищо повече...за сметка на това втора ръка за тези пари може да си купиш професионален инструмент от среден клас...избора си е твой разбира се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... хората не си продават хубавите китари (или поне рядко се случва... )

 

 

Е те хората и хубави китари не предлагат за 430 лева :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... хората не си продават хубавите китари (или поне рядко се случва... )

 

 

Е те хората и хубави китари не предлагат за 430 лева :rolleyes:

 

 

тоест по-добре да не си взимам китара ? :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да ти кажа - това е евтин Ibanez. на твое място бих си взел употребявана китара, 100% ще е по-висок клас. в този случай плащаш за логото на главата - нито дървото можеш да очакваш да е качествено, адаптерите са "някакви", хардуера е вероятно да е китайски...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...моето мнение е че този инструмент НЕ си струва...обаче бюджета ти е повече от достатъчен за качествена китара втора ръка...скромният ми опит с новите китари на мен и други музиканти показва че за два/три месеца дори ако ревностно се пази китарата добива "автентичен" вид...ако добре си подбереш инструмента втора ръка в момента на вземането му ще изглажда така все едно си го взел чисто нов преди няколко месеца...същия вид чисто новата китара която си планирал да вземеш ще има след още толкова...и в крайна сметка може да избираш между скапана бюджетна китара и среден клас професионална такава...аз лично въпреки че имам възможност да си вземам каквото ми харесва независимо от цената винаги първо търся съответния артикул втора ръка...и само ако не мога да си намеря добре запазена бройка се втурвам на новото...останалото е просто пилеене пари на вятъра ако питаш мен...иначе поздрави и успех...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://bad_link.eu/product/3800/jackson-js22r...lk-gig-bag.html това според мен е прилична китара .. хубава марка .. удобна форма :lol: само трябва да намериш още 10 лева от някъде ..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Като бивш собственик на въпросната китара бих казал - "...Всичко друго, което е на тази цена.".

Определено беше един от най-лошите инструменти които съм притежавал. Без да навлизам в детайли - мисля, че имаше преди тема за тази китара, където писах малко по-подробно - китарата беше разочарование за мене почти във всички елементи, особено на цена от 430лв... не, благодаря.

На старо и като нов инструмент може да се намери китара която е далеч по-добра от тази и както имаше мнения по-нагоре - плаща се за надписа на главата.

Най-добре обиколи музикалните магазини където живееш (ако държиш на нов инструмент) и (ако можеш) без да се интересуваш от марката пробвай китарите, които са налични и са ти в бюджета.

Само за пример - от моите китари най-много ми харесва да свиря на една, чиято марка в България почти никой не е чувал и не е най-скъпият ми инструмент.

Успех в избора на инструмент и в последващото му ползване!

 

Поздрави.

Редактирано от Van Dim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Като бивш собственик на въпросната китара бих казал - "...Всичко друго, което е на тази цена.".

Определено беше един от най-лошите инструменти които съм притежавал. Без да навлизам в детайли - мисля, че имаше преди тема за тази китара, където писах малко по-подробно - китарата беше разочарование за мене почти във всички елементи, особено на цена от 430лв... не, благодаря.

На старо и като нов инструмент може да се намери китара която е далеч по-добра от тази и както имаше мнения по-нагоре - плаща се за надписа на главата.

Най-добре обиколи музикалните магазини където живееш (ако държиш на нов инструмент) и (ако можеш) без да се интересуваш от марката пробвай китарите, които са налични и са ти в бюджета.

Само за пример - от моите китари най-много ми харесва да свиря на една, чиято марка в България почти никой не е чувал и не е най-скъпият ми инструмент.

Успех в избора на инструмент и в последващото му ползване!

 

Поздрави.

 

Здравей,

музикални магазини около мене има много ... препоръчай ми ако можеш някоя марка и модел на тази цена :hooray:

Ще свиря повече пънк и метал но ми се иска на Clean канала да звучи добре, тъй като доста го ползвам.

 

П.С. както казах вече - иска ми се китарата да е нова.

Редактирано от daozealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Аз не робувам много-много на марки, за това просто ще цитирам мнение на съфорумник/ци, което четох преди време.

Виж любимите ти групи (като звучене) с какви инструменти свирят - ще е нещо като Fender, Gibson, Ibanez, PRS, ESP и пр. Във интернет почти със сигурност има информация с какви точно модели китари свирят - обикновено на официалния сайт на бандата. Със модела почваш да търсиш из нет-а от какво е направена китарата - дървесина на грифа и тялото, адаптери и т.н. Със тази информация почваш да търсиш бюджетна марка - Stagg, Squier, Vintage, Epiphone и безброй други като гледаш поне дървото на тялото и грифа да са същите. След това зареден с тази информация тръгваш по магазините да търсиш.

Много е важно да си избереш китара която - 1. Да ти е удобна; 2. Да ти харесва. да ти е кеф като я хванеш да свириш на нея. Щом и ма много магазини край тебе и избора няма да е труден.

За пънк и метал - здължително китара с хъмбъкър на бридж-а.

В общи линии това е - тръгвай да търсиш, в крайна сметка никой освен теб не може да избере ТВОЯТА китара.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.