Jump to content
Българският форум за музиканти

Купуване на китара по интернет?


Gatzo

Recommended Posts

Здравейте, дано темата е за тук. Мои двама приятели влязоха в люта битка за темата да се купува или не китара от чужбина по интернет- била по-евтина и пр. е единия довод. Другия, че при купуване използваш само сензора очи а изключваш дадените от Бог информационно за мозъка сензора-уши-слух, ръце-допир, тактилност,дори обоняние и...вкус!!! Аз взех страната на втория-може би защото всички китари съм ги купувал след оглед ,просвирване и пр. И сега първия приятел ме обвини в снобщина и други грехове. Има ли някой опит с изписване на китара от чужбина,от сайт? да сподели поне 1-2 мнения-може и аз да греша!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко не знаеш какво взимаш има риск да не ти хареса,иначе аз съм взимал две китари Гибсън по интернет - единия от Мюзикстор.де,другия от английския и-бей - всичко точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш. Използваш много повече от зрение - използваш АКЪЛ! (Е, на някои хора не им се отдава) Четеш ревюта, добиваш знания какъв материал, звук, усещане търсиш и се учиш да разчиташ техническите характеристики на китара, която не си виждал и чувал. Когато спреш да разъждаваш по модела "Ми тая ме кефи като усещане" и си отговориш на въпроса "ЗАЩО тази ме кефи повече от другите?", тогава вече знаеш какво искаш, как да го търсиш и къде да го намериш :offtopic-001:

 

Оттам нататък риска се свежда до всички рискове, свързани с онлайн търговията.

 

... и да - струва си :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както значи "китара от сайт"?

 

От сайт на производителя/магазин или употребявана китара да речем от ебей?

Двама мои приятели си купиха китари чрез ебей от САЩ и са доволни. Но ставаше дума за такива реномирани марки като Ф-стратокастер и ЛП.

 

Аз си взех по Интернет китара секънд-хенд, която се оказа с повече драскотини, отколкото очаквах и не точно с такъв звук, какъвто исках. Но цената беше такава, че след като свирих с китарата няколко месеца, успях да я продам без загуба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По интернет всичко е рисковано колега -ако си спомняш един младеж от Франция покани майка си на среща в парка... :offtopic-001:

 

Покупката на китара или музикален инструмент е малко по-различна от купуване на телевизор или футболна топка!

Трябва да имаш някаква подготовка по разплащанията и доставките и познания за самия инструмент!

Ако е от Ибей също се прави справка дали е висок рейтинга на продавача.

Аз съм фен на китари произведени преди глобалната урбанизация на обществата и разглеждам само такива предложения...

 

 

Успех !

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът на човека е - "Не е ли рисковано да си купиш инструмент, който всъщност хич няма да ти допада", а не "Ще ме излъжат ли?"

 

Всички онлайн магазини за музикални инструменти са наясно с факта, че продават... музикални инструменти. Затова всички имат политика да приемат рекламация, без да те тормозят с въпроси, стига да им върнеш китарата в определен срок след покупката... и не си оставил следи от употреба(при което пак може да си я вземат, но да ти върнат по-малко пари)

 

Разбира се, твоята задача като купувач е да подходиш сериозно. Да знаеш от какъв материал искаш да е китарата, с каква форма да е грифът( C-shape, U shape и тем-подобни), каква дължина да е мензурата, какви адаптери да има(ако са ти приоритет - много хора не обръщат внимание на адаптерите, защото обичат да си ги менкат)

А тези познания относно предпочитанията ти идват с опит. Не се притеснявай - не е ракетна физика. След като просвириш 5 различни китари по-обстойно - ще си наясно с това - какво ти харесва и какво - не. Като в секса ;)

Нормално е и предпочитанията ти да се изменят - затова хората въртят китари, ефекти и усилватели постоянно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, на всички за мненията. Моята теза беше, не, че не би трябвало музикален инструмент м да се купи по интернет.Да, ще се види на 5 снимки-въртящи се, ще се разбере всички за адаптери, дърво, струни, ключове и пр. Фирмете са коректни и ще пратят инструмента-до тук добре.Но пак остава нещо непълно от пъзела-онзи момент, когато сам или с приятел си в магазин или при купувач - взимаш китарата в ръце,прокарваш пръсти по грифа, по тялото,настроваш но слух или тунер и просто--дръпваш струните на любимия ти акорд.И чуваш гласа и! вярно е, че е като забиването на ново гадже!!! така, че искам аз да си я избера от 5-10 китари и да си я купя. Да, цената по интернет може и да е по-ниска,(купувам книги и каталози така) но този миг когато, Буги барабата ми избра една китара от Фактор преди 8 години и с Весо кокала се направи инпровизирано свирене на 3 китари и магазина се напълни с пичаве-кибици, това си беше тръпка и не се забравя.!!! дайте да си правим хубави спомени. Лек ден и усмивки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така е и не е така. Ето ти аналога, и разочарованието:

Поръчваш си инструмента, за който си чел и си се надъхал супер много и всеки ден до доставката минава в тръпката в проверяването на статуса на доставка. И набираш, набираш, като в заветния момент тичаш по всички отвратителни гишета и цялата бюрокрация с усмивка на лице да си получиш най-после дългоочаквания инструмент. После скъсваш опаковката като бельото на споменатата мадама :P

 

Сега разочарованието - да, на магазина си се влюбил, умираш от кеф и вече си представяш как забиваш на голяма сцена с брадвата. Отиваш си и почваш да осъзнаваш реалността - супер яката мадама, със супер перверзен, извратен поглед се оказва пълна дъскъ в леглото :girl_cray2:

 

... и те така, рискове ;)

 

П.П. НЕ! Не вярвам в любовта от пръв поглед и избора на инструмент от 5 минутно просвирване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като просвириш 5 различни китари по-обстойно - ще си наясно с това - какво ти харесва и какво - не. Като в секса :)

Нормално е и предпочитанията ти да се изменят - затова хората въртят китари, ефекти и усилватели постоянно...

 

Аве ... де да знам ... аз още не съм наясно какво точно ми харесва в секса. Пък и предпочитанията ми си седят все такива, неизменени ... :girl_cray2:

 

А по темата - закупуването на китара по Интернет е ОК, ако наистина знаеш каква спецификация гониш: вид дърво, тип конструкция, тип окачване на струните, форма, цвят и пр. Или ако направо си се ориентирал към конкретен модел, 'щото си го пипвал в България и ти е харесало усещането, ама цената е била за астронавти. Единствените рискове, поне по моя опит, са свързани с транспорта на стоката до теб. Особено като се има предвид фактът, че една и съща стока сменя поне 4-5-6 куриера, докато дойде у вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, на всички за мненията. Моята теза беше, не, че не би трябвало музикален инструмент м да се купи по интернет.Да, ще се види на 5 снимки-въртящи се, ще се разбере всички за адаптери, дърво, струни, ключове и пр. Фирмете са коректни и ще пратят инструмента-до тук добре.Но пак остава нещо непълно от пъзела-онзи момент, когато сам или с приятел си в магазин или при купувач - взимаш китарата в ръце,прокарваш пръсти по грифа, по тялото,настроваш но слух или тунер и просто--дръпваш струните на любимия ти акорд.И чуваш гласа и! вярно е, че е като забиването на ново гадже!!! така, че искам аз да си я избера от 5-10 китари и да си я купя. Да, цената по интернет може и да е по-ниска,(купувам книги и каталози така) но този миг когато, Буги барабата ми избра една китара от Фактор преди 8 години и с Весо кокала се направи инпровизирано свирене на 3 китари и магазина се напълни с пичаве-кибици, това си беше тръпка и не се забравя.!!! дайте да си правим хубави спомени. Лек ден и усмивки. :)

 

Ъхъ, като видя BG магазин с широк избор на качествени инструменти - ще се съглася с теб. Ти и от интернет като си я поръчаш - пак ще я пипнеш и ще хванеш любимия си акорд... и пак ще и чуеш гласа. Като забиване на ново гадже, но от сайт за запознанства :)(да видим кога ще изтъркаме тази аналогия)

 

Тук не говорим за социализиране с кибици, докато им свириш в магазина, а за подбор на китара, нали? Ако искаш повече от първото - купи си кухарка и свири в парка ;)

 

Аве ... де да знам ... аз още не съм наясно какво точно ми харесва в секса. Пък и предпочитанията ми си седят все такива, неизменени ... ;)

 

Ми то не става само с ядене - трябва и акъл! :)

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.