Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-красивата китара - а сега де?


Fenix

Recommended Posts

  • Отговори 1.2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тази китара ТРЯБВА да се види :)))) Преди време бях пускал подобен модел тук в тази тема, но това, което намерих сега е още по- ! :)

На мен ми прилича на изключиетлно скъп декор са стената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

USA Vinnie Moore Signature "Vinman2000"

 

USAVM2KTBK.jpg

 

Quilt Maple Top / Alder Body

25.5” Scale

Maple Neck

Maple Fingerboard

Black Dot Inlay, “V” Logo 12th Fret Inlay

Grover Tuners

Gold Hardware

Floyd Rose Trem. Bridge

USA Dean Vinnie Moore “ShredHead” Humbucker / 2 DiMarzio single coil spaced noise-cancelling humbuckers

Case included

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази - http://www.12fret.com/new/Ibanez_JEM_20th_...sary_guitar.jpg

не знам от какво дърво е направена и какъв състейн има ама е това

 

От водорасли е :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах от към 30-та страница насам и ми стана доста странно, че до сега никои не е постнал на Wayne от Static-x китарата защото на мен лично ми е една от най-любимите. И старата и новата и Epiphone-a даже. Ей сега ще сложа ликове и за 3те.

 

1.- Epiphone - Wayne-Static-X-lg.jpg

2.- ESP Static-600 Static-600.jpg

3.- ESP Static-600V Static-600V.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето това чудо. Това е един от най-гениалните модели електрическа китара - съчетава красотата на полуакустичния звук с многофункционалноста на електрическата китара (за разлика от полуакустичните джаз китари, този модел има дървена плоскост в средата на корпуса, която разделя тялото на две кухини и така елиминира нежелания feedback при свирене с драйв и други ефекти). Подходяща за джаз, блус, рок, фънк, кънтри, метъл, пънк и др. Само трябва да се внимава - има изключително висок риск от пристрастяване... :)

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) ^ Мога само да си мечтая за такава някой ден... Аз напоследък все повече се зарибявам по полуакустичните, някакси имат такъв тон, какъвто ми изглежда невъзможно да се докара от китара с плътен корпус... лично мнение разбира се.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Някои от красавиците, на които имах удовоствието да посвиря:

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=348193

Редактирано от rockfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече навлизам в музиката все повече и повече взех да харесвам archtop китари :)

 

Добър избор ;)

 

Имам такава и е страшен инструмент. Недостатъци (а и предимства в същото време) - звучи добре с доста дебели flatwound струни (13-53 примерно), а и става само и единствено за джаз. Модела и формата на тялото не позволяват използването на ефекти, а доста често има проблем и с feedback на чист канал. Но пък си е жестока китара :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... става само и единствено за джаз...

Поздрави!

 

ES175 е чудесен и прославен инструмент и безусловно се свързва със знаменити джазови изпълнители, но има и редица (стилово-приложени) "изключения", които потвърждават най-вече правилото, че моделът е и прекрасен, и легендарен.

 

напр.(по-често, или по-рядко): B.B.King; Izzy Stradlin; Greg Howe; Freddie Stone; Pat Metheny; Bono; Jerry Miller;....

 

 

.... изобщо - вмятането би могло да прерастне в дискусия на тема (от рода на) 'Archtop/Hollowbody Guitars + Rock Music' ... ...(но пък едва ли би била интересна за повече от 10-на човека от посетителите на Форума!)

 

 

П.с ES335 (и подобните по конструкция) не е hollowbody-китара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.