Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет! Купих си микрофон и карта но съм недоволен!


Анастас

Recommended Posts

Всички колеги пишат за това през което влиза но никой не обръща внимание на това през което излиза. за да имаш по-реална представа за това което влиза като качество ти трябва нещо през което да чуваш сиреч МОНИТОРИ :punk_guitar: или най-малкото колони които са повече от 3-4 инча говорители. аз съм с Алесис М1 Актив МК2 (студийни монитори) и все още не мога да кажа че чувам всичко което ми се ще да чувам ... Още - Софтуеър-а ти какъв е? Сигурен ли си че не е активен някой вграден микрофон а не тоя новия ... провери си пак настройките ...

 

Другото за което говорите - уроци.

Ти певец ли си или ти трябва просто ей така да си цъкаш у вас. От къде си? ако си от Пловдив или някъде близо до Пловдив бих ти препоръчал школите в моя театър относно дикция, сценичен говор и прочие (понеже чета че имаш проблеми с акцент, дикция и тн. ) ако искаш д се занимаваш сериозно със сцена това трябва да се изчисти. Ако ти е само а кеф - няма смисъл ако нивото ти те удовлетворява да хвърляш пари за каквото и да било...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записът, който чувате е без микрофон т.е. урокът е записан с вградената карта на лаптопа.

 

От София съм и мисля, че ще имам нужда от уроци по говор и звукова обработка. За второто, продавачът, от който купих устройствата ми предложи услугите си. Можете ли да ми препоръчате нещо и колко ще струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един нескопосан пример

Правен е в домашни условия, с микрофон от хендс фрии, с вградената звукова карта, без никакви обработки. Обаче - правен е в 1 през нощта, микрофончето е поставено между две гъби за баня (като го поставих директно на масата, хвана дори ходенето в другите стои), зад микрофона сложих огромен картон, да играе ролята на екран, за да не идва никакъв звук отзад, компютърът е под масата, а масата покрита с няколко одеала, за да намаля до максимум шума от вентилаторите. Разстояние до микрофона поне 50 сантиметра.

Общ разход за микрофон - 11 лева, включва хендс фриито, три метра кабел, един жак и няколко спойки.

Шумът който се чува е от филма, домашния запис стана поносим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е , ако мислиш , че няма да се справиш по добре продай всичко и ходи в някое студио си прави тези неща.Ако целта ти оправдава средствата.А пък ако си съвсем бос тук с обясненията от колегите нищо няма да постигнеш.Между другото : Всяка интрукция към звукови карти и всякакви апаратури е много добре написана.Вземи за пример инстукциите, на която и да е периферия на Behringer http://music.manualsonline.com/manuals/mfg...ik/mdx1400.html в нея е обяснено, кога и по какъв начин да изпозлваш компресори, деесери и нойс при войс оувър.Прочети и тук във форума и ма много добре написани статии от наши съфорумници.Друго , което ме навежда на мисълта за твоето прослушване(мисля че мернах някъде този въпрос зададен) Изключил ли си звуковата карта, която е на дъното от БИОСа? Ако си задал опция Record what u hear е възможно да ти прослушва картата от дъното ако си с WDM драйвъри.Но, вкрайна сметка не си сбъркал в избора си!Просто трябва повече четене и експерименти!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с 500 лева можеш да направиш достатъчно добър видео урок! Вземайки предвид съветите на колегите де - дикция, говорене и всичко останало.

Относно хубав запис, можеш да си направиш vocal booth в стаята. Акустичното третиране е скъпо нещо и е хубаво да се направи от човек, който знае какво прави. Toва важи и за всичко останало де, но vocal booth e по-лесно за правене (или ако не цял, то поне едно място, където да има място за главата ти и микрофона, а това място да е обградено от панели за убиване на ревербациите. Цял booth е направен тук - http://www.soundonsound.com/sos/mar06/articles/studiosos.htm, но има и по-лесни решения. След това направо просто дублаж на говорещата част от видеото. Ще изглежда ето така (тези ползват дублаж и въпреки, че се вижда, звука е кристален) -

ето им целия начин на запис -

. Разбира се тук има много пари хвърлени за техника, но е хубаво да се види :hysterical:

 

Стотици хора в ютюб само с една камера правят какво ли не, но е нормално тук да ти се обяснява, колко не става и да не се занимаваш и как всичко трябва да е про. Все пак трябва да се тръгне от някъде.

 

Друга възможност е, да дадеш тези 500 лева за друго - за камера. Не мога да ти кажа технически защо, но съм забелязъл, че много камери просто имат добри микрофони, които изолират голяма част от странични шумове, а приемат добре говор.

Ето ти няколко неща, които са записвани директно с камери:

http://www.youtube.com/watch?v=05GrRXkLwhQ - навън записвано

http://www.youtube.com/watch?v=uJfu2BMbnAE - същата камера, но снимано в тихи условия. Това няма дори някаква специална пост-продукция, а този тип е

#13 - Most Subscribed (All Time) - Germany

#6 - Most Subscribed (All Time) - Comedians - Germany

и вече не знам колко дена подред е в топ 10 на most subscribed today - Germany

за разлика от много партньори на Youtube, които зад тях вече има цял екип, може да се види от самите видеа, че сам си ги прави общо взето.

 

друг пример

http://www.youtube.com/watch?v=EeLjW9AR2iQ - сега

http://www.youtube.com/watch?v=l2iWcuk71SU - преди

http://www.youtube.com/watch?v=uhNxIIUWpQg - в началото

 

Разбира се, обработвай си звука след това, където също ти трябва опит, знания и т.н.. Най-малкото един noise reduction би помогнал много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кондензаторни микрофони е задължително да се ползват със поп-филтър при

говор/пеене.Иначе се влошава качеството им ,постепенно започват да стават

по-шумни,губят високи и на определен етап(по-скоро от колкото очаквате)

микрофона се поврежда ,започва внезапно да се чува пукане/пращене и др.

и няма оправяне.Кондензаторният микрофон е студийна техника и като такъв

е много чувствителен към влага,прах и т.н. затова е добре след ползване

да се прибира във найлонова опаковка със хигроскопична торбичка

(поемаща влагата) поставена в близост до диафрагмата му и се прибира във

кейса/куфарчето му.Така се запазват качествата му за дълъг период

от време.Също при пеене/говор е добра идея да се подържа дистанция

между вас и микрофона от 20-30см.

:hysterical:

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.