Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Grg


velit

Recommended Posts

Някой има ли мнения за тази китара и какви са защото съм се спрял на нея и тези дни ще хода да я пробвам ама все пак питам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто питам, не може ли? Искам да чуя други мнения.....Забравих да питам ако някой знае от какво дърво е и т.н. моля да ми каже защото по сайтовете пише на английски а много много не го знам :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...моето мнение е че всичко на Ибанез което почва с "G" НЕ си струва...това е най-ниския клас на марката предназначен за обучаващи се китаристи...и като материали и като изработка е на много посредствено ниво...виж в раздела купувам/продавам по-добре и си вземи нещо от средния клас за същите пари...ако и да е поочукано малко...пак няма да съжаляваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и аз искам от форума да си взема , но като гледам повечето китари да не кажа всички са извън Пловдив, а нямам възможността да разгледам извън него. Когато купувам китара за мен е важно да я пробвам а после да я чуя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с пробването в Пловдив, виж тази моя стара обява http://forum.muzikant.org/index.php?showto...&hl=kolio_k . РГто ще бъде пуснато пак за продажба някъде през Януари най вероято (като се прибера). Нямам идея дали ти се вписва в бюджета или ти харесва, но просто ти пиша, за да я имаш предвид евентуално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре благодаря ще го имам на предвид :hysterical: само че за сега разполагам със 300 лв. и все още сабирам, затова сега вървя по магазините да пробвам, че да знам за какво да сабирам и като сабера да купувам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...моето мнение е че всичко на Ибанез което почва с "G" НЕ си струва...

И не само с Г :D Аз преди известно време пробвах grg170 и rg350 (леви).Първата е на цена 500,втората 900лв.Когато започнах да свиря имах чувството че грифовете са правени от един и същи китаец :hysterical: единствената разлика открих при свирене на нек адаптера,там по-високия клас пее добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical:

Определено не са моите китари...

 

И моите също не са! През годините съм имал 5-6 различни модели и от среден и от висок клас. Леко попрехвалени ябълчици се оказаха :) 

 

При все че признавам, че обсъждания производител е именно един от прогресивно мислещите настоящи такива, а именно Ibanez, ESP и Schecter.

 

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии аз си търся китара среден клас, в момента съм със Скуаер и съм доста доволен от него, но съм пипал и много други китари, а разликата е огромна както и удобството така и звука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време мислех да си взема такава дъска. Моя съвет е ако ще е Ibanez, да е от най-високите им класове - тези дето са в другата тема за скъпи китари :thumbs_up: За парите, които ще наринеш за по-евтините им серии определено има какво по-качествено да намериш на други марки. Ти преценяваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм много хвалби за китарите на Cort.Не съм свирил на такава но няколко мой познати имат и казват че за цените си са доста добро качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...моето мнение е че всичко на Ибанез което почва с "G" НЕ си струва...

 

И не само с Г :) Аз преди известно време пробвах grg170 и rg350 (леви).Първата е на цена 500,втората 900лв.Когато започнах да свиря имах чувството че грифовете са правени от един и същи китаец :cheers2: единствената разлика открих при свирене на нек адаптера,там по-високия клас пее добре.

 

 

Подкрепям ти мнението, за ценовата разлика между GRG и RG може да се очаква много повече. RGA и SA сериите са доста по-добри според мен. Иначе за GRG170DX мнението ми е, че е доста добра стартова китара за цената си, много по-добра от Ямахи, Ефтините Скуайъри, пф Стагове... Имам такава съм си доста доволен, тремолото е малко пипкаво, сложих Goldo BackBox (някой може да каже, че не си струва подобна инвестиция, но аз лично съм много доволен, като се свикне малко въобще не ми разстройва) Друга яка не-много-скъпа китара може би е най-простия Schecter Omen 6 (без флойд и не-Extreme версията) Сега може би е някъде по скъпа с 70-90лв от Ибанеца аз ако можех да си избера наново.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.