Jump to content
Българският форум за музиканти

серизоен проблем


mmanson

Recommended Posts

ей ся докато си свирех ми се скъса струна . аз съм с флойд и докато махах нз кво стана но цели флойд като че ли падна и ся струна се разстройва.. ся ро газглобих целия. кавете как да си го "вдигна" моля ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни Флойда.. :lol:

Еуементарно бе пич,смени скъсаната струна,Флойда е на "кантар"..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

am нз нещо става защото винаги когато си затегна струните флойда се повдига .

:think:

ми то отзад има пружини за рагулация на нивото на флойда :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ама то голям проблем бе!!!! както си написал темата сякаш е умрял някой. ако се скъса струна естествено че целия флойд ще се разстрои. смени струната просто и не пипай нищо друго. погледни отзад пружините и помисли малко. ще стигнеш до извода че флойда се балансира на струните и пружините. едната сила ако се отслаби - сещаш се какво става нали :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, отваряш капака на гърба на китарата и там трябва да има едни пружини :virtuoz: Тъ значи като опъваш пружините флойд роуза ще влиза навутре и съответно обратното. И понеже когато отпускаш струните тези прожини го дърпат навътре, просто трябва да включиш едно тунерче и започваш чрез пружините и струните да го настроиш така, че задната( подвижна част така да се изразя) да е на вдна равнина с тялото на китарата. Ако сменяш строя често, като мен, жална ти майка... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да флойд съкс!!!! фак да флойд!!! за какво ви е т'ва бре. тая машинка развали истинската електрическа китара!! трудна за настройки, трудна за потдържане, загрозява китарата, прецаква и естествения авук!!

 

.............аз мога да издавам авуци, като кит на китарата си и да имитирам мотор, о боже аз съм велик......... :godbless:

 

(не ме бийте) :wow:

свободата на словото е в сила......................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да флойд съкс!!!! фак да флойд!!! за какво ви е т'ва бре. тая машинка развали истинската електрическа китара!! трудна за настройки, трудна за потдържане, загрозява китарата, прецаква и естествения авук!!

 

.............аз мога да издавам авуци, като кит на китарата си и да имитирам мотор, о боже аз съм велик......... :ph34r:

 

(не ме бийте) :wow:

свободата на словото е в сила......................

Не съм съгласен с мнението ти :ph34r:

За всеки влак си има пътници :ph34r:

Някои инструментали не биха били същите, ако не бяха изсвирени на китара с Тремоло :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да уточним, че тук става въпрос за неудобството при скъсване на струна когато магарето (струнника) е "на кантар" - баланса се разваля и китарата се разстройва моментално. Floyd Rose е частен случай това е запазена марка от този тип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИЗОБЩО НЕ ПИПАЙ ПРУЖИНИТЕ!!! Смени струната, настрой китарата и флойда ще се изправи!!!

Да, така е, ще се изправи и когато му се наложи все пак да настройва пружините, което рано или късно ще стане, какво правим? От друда страна човече, то като отвориш отзад и поразгледаш сам ще стигнеш до извода как аджаба се надтройва тъпото термоло. Аз примерно направих селското изпълнение да сложа два винта и да застопоря термолото защтото не го ползвам и честно казано направо ми къса нервите, но такава ми е китарата и не знам в кой момент ще я продам и ще си купя една без.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато му се наложи да настройва пружините ще има достатъчно информация за това как да го прави без да си преебе китарата :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще си преебе китарата само ако я удари с нещо. Едва ли ще му се огънат стъд-овете, или ще му се размекне стоманата на флойд-а ако бъзика пружините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако базика пружините без да е разхлабил струните директно си наебава резбата, а за един начинаещ това си е сложна работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.