Jump to content
Българският форум за музиканти

Amp-ове


JustHATEme

Recommended Posts

Като стана дума за Амп-ове... реших направо в тая тема да питам, вместо да отварям нова. Като за вкъщи/репетиция евентуално/някой авер Fender Frontman 15g достатъчно надежден откъм звук и качество ли е спрямо парите си.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По темата искам да кажа, че съм изключително доволен от моя амп - Fender Frontman65R!

Твърдо съм за аналоговия звук (това не значи, че отричам ламповия :greenangel:) !

Амп-а има следните предимства, които са лично мое мнение, но който от вас разбира, мисля, че ще се съгласи:

 

1. 65 вата - достатъчно (БАЯ ) за вкъщи и с група, 12" говорител - 12" е стандарта и дава плътен звук.

2.Марката Фендер е известна с много добрия клийн канал.Всепризнат е и мисля, че този амп го притежава до някаква степен.

НЕДОСТАТЪК обаче, може да са прекалено високите честоти някой път, но според вкуса.

3.Дисторшън каналът е доста универсален и би паснал на всеки стил музика (според настройките естествено).Аз лично свиря МЕТЪЛ и не използвам някакви камиончета, а само диста от кубето.Тук също мисля, че се забелязват някакви прекалено високи честоти, но не се оплаквам, тъй като винаги ползвам памучни тапи за уши по време на репетиции и мисля, че може даже да се разгледа като добра страна :) По-лесно ще избива над останалите.

Ако на някой не му допада диста винаги може да сложи камионче и да си промени саунда по негов вкус!!!

4.Повечето китаристи би трябвало да знаят какви предимства има ефектс луупа.Не съм ползвал досега ефекти и затова немога да кажа дали е добър или не, но е факт, че ампа притежава такъв.

5.ИСТИНСКИ СПРИНГ РИВЪРБ! Аз лично не го ползвам и нямам много какво да кажа за него, но има стилове, в които пасва идеално и много се използва.

6.С ампа идва малък и компактен фуутсуич и няма да ви се налага да си търсите!

7.Дизайнът е много приятен и по крайщата има метални ъгли.На снимките може да изглежда квадратен, но в действителност не е така (вижда се на видеото ми)

 

ЕДИНСТВЕН НЕДОСТАТЪК за мен е, че си тежи при пренасянето :thumbdown:, но е неизбежно..... кажете ми кой амп с 12" говорител не тежи!

 

Ето едно малко демо от мен в Тубе-то.Имайте в предвид, че звука е с малко по-кофти качество заради компресията на сайта и микрофона на цифровия фотоапарат.

Снимки можете да видите в Гугъл, а ето и малко свирня от моя страна

Малко за гиър-а: Китарата е Ibanez RG321 с пасивни адаптри.

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря именно с Korg AX5G + Fender Frontman 212r (100 W) и съм изключително доволен.

Много хора незнайно защо оплюват въпросния amp, докато аз пък съм очарован.

Има си вграден overdrive с покачване на степента до more drive, което вече си е жив distortion, при това доста добър.

Цената, за която го взех, е 300 лева, втора ръка.

Е, какво повече да иска човек ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^По-добър амп. :)

 

Не знам дали си пробвал други ампове освен 212, ако не си - нормално да ти харесва. :greenangel: Когато нямаш база за сравнение всичко е "подценено и струва с 2-3000 отгоре". :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^^^ Мали, мали :greenball:

Точно този ли?

Както и за 212 имам да кажа следното - клийн повече приличащ на хай-фи, нищо общо със типичния фендески лампов клийн.Дайв повече от зле, поне да беше на нивото на валвстейтите, но тези ми впечатления от дайва може да идват от кофти говоителите, които са доста"песъчливи".Ни за метъл, ни за дуго...

 

Нищо лично, но посто не заблуждавайте дугите.Тези ампове са нисък клас...доста нисък клас, че да ги хвалим.

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Кого сме заблудили.Доволни сме от това, което имаме просто :hysterical: и никъде не се споменава, че са на особено добро ниво.Всичко според цената!

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да отбележа нещо, което ме втрещи...

 

Твърдо съм за аналоговия звук (това не значи, че отричам ламповия :)) !

 

Wtf? Не са антоними :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не можах да си позволя нещо по-скъпо и съответно за тези пари получих нещо, от което съм изключително доволен :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, моят съвет е да си вземеш: BEHRINGER VT100FX, за да си посвириш на него известно време. Ще ти върши прекрасна работа. В движение ще посъбереш някой друг лев, ще продадеш BEHRINGER-а и ще си вземеш нещо по стабилно. Така че не му мисли. Взимай екстрата и се забавлявай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.