Jump to content
Българският форум за музиканти

По скъпа и качествена акустична китара


Karavadjo

Recommended Posts

Да прави сте всички. Първо да обясня за какво ще използвам тази китара и вие да можете да ми помогнете по-лесно

 

с избора на този инструмент. Китарата ще си я купя за мен и не е за подарък както предполагаше съфорумник

 

по-горе.Ще я използвам за ренесансова и класическа музика и за това ми трябва хубав акустичен звук.Знам че

 

класическа музика се свири с китара с найлонови или както други ги наричат пластмасови струни но аз харесвам

 

звънливия тон на металните струни и за това искам такава китара.Да варненския лютиер Боян Матев или Боби

 

както го наричам го познавам лично и съм говорил с него на тази тема.Свирил съм с негови китари които са

 

наистина много качествени инструменти но той прави предимно инструменти с найлонови струни.Не е проблем да ми

 

направи и китара с метални струни но ще трябва да чакам поне 2 години за да изсъхнат всички лакове и лепила напълно

 

за да чуя истинския звук на този инструмент а на мен не ми се чака толкова. Затова се насочих към закупуване на готов

 

инструмент. По въпроса с ebay.uk.co аз не мога да пазарувам от този сайт но предложените китари са наистина много

 

хубави и качествени инструменти. Благодаря за съветите ако имате други предложения са добре дошли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш да е нова китара, от България, пиши на мейлите на основните музикални къщи с въпрос какво имат всъщност на склад и какво могат да ти предложат и съответно в кой офис в страната какво има. След това набелязваш моделите, които ти се струват прилични на хартия, стягаш такъмите и хващаш пътя да обикаляш България и да пробваш съответните. На теория звучи почти като план.

 

едит: Вчера бях в динакорд и питах специално за Walden. Имаха в наличност с метални струни най-високо 730 серия, с найлонови - 2000 серия. Първото е нисък към среден клас, второто мисля, че за среден минава.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Привет, не искам да отварям нова тема, за това мисля да драсна тук

имам същата дилема за електро-акустична китара, бюджета ми е подобен 1000-1200лв

искам да попитам автора дали си е взел китара, каква и от къде

 

от известно време се опитвам да си избера такава китара, но наличностите по магазините въобще не отговарят на сайтовете им

 

моля ако някой вече се е сдобил с такъв инструмент да сподели малко информация, моля и за съвет от първа ръка, хора които имат такъв вид китара

 

опитвам се да свиря неща от сорта на blackmore's night и искам качествена китара за подобно звучене

приемам и предложения втора употреба на лс, ако накой който чете темата случайно иска да се оттърве от някой алварез с фишман

 

мерси предварително

Редактирано от danny3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ На базата на какво даваш това мнение? Защото е много "изчерпателно" и ще помогне за избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София се продава за 1200 и нещо, не съм сигурен точно колко, един Guild. По-добре звучаща акустична китара никога не съм чувал, тотално ме зашемети! Невероятен инструмент. Ако имаш възможност го пробвай. Собственик на Guild е Fender.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал :)

 

Не е лоша точно тази китарка между другото.

 

До консерваторията в един от магазините има и Seagull S6 вече, които също не са лоши инструменти.

 

Дет се вика Гилда и Сиигълите са горе долу среден клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Далеч съм от мисълта, че няма по-хубави :) Естествено това са среден клас инструменти, не дори висок. Но в София няма особено много хубави акустични китари и според мен тази е една от най-хубавите, които могат да се пробват тук. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.