Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за намиране на кубе


antisocial

Recommended Posts

Здравейте колеги! :)

 

Имам нужда от Вашата помощ. Искам да закупя ето това кубе:

Line 6 Lowdown Studio 110 75w Combo Bass Amplifier

 

Моля да ме посъветвате от къде да си го купя, който знае дали се внася Line 6 в България и от кой - да пише. Или пък да ме посъветвате ако е по-изгодно от чужбина от кой онлайн магазин да си го поръчам. Благодаря предварително на всички! :cheers2:

 

Посдрави, Орлин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го в ценовата им листа! :)

Струва 213 евро без ДДС и 256 евро с ДДС. :)

Мисля да го купувам, някой да има някакви наблюдения?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти си решаваш, но това кубе ми е нито така, нито така.Ако ти е за живо свирене по-добре за тея пари си вземи хубав преамп и го ползвай към централното.Ако ти е за вкъщи - има по-добри решения на по-ниски цени.Не знам къде са се целили Лайн 6 с тва "studio" и тая цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш в предвид, че е слабо за живо свирене ли? Основно ще го ползвам за репетиции - репетиционната е гараж. Мисля, че за гаража ще е ок, но за живо свирене не съм наясно дали ще свърши работа! B) А и не мога да дам повече от 400-500 лева. Това е положението. Слушах из нета разни ревюта и ми звучи доста добре... Ще го мисля, благодаря за мнението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и за репетиции да дойде слабичко, зависи от това колко и колко шумни са останалите. При всички положения 100-ина вата си е минимума, ако искаш усилвателят да има достатъчно headroom за да не се задъхва.

 

А иначе, 75 Вата наистина нито риба, нито рак-много за домашно свирене и малко за всичко останало.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е добре. За тези пари, които си отделил може да изкочи нещо втора ръка. Оглеждай се из форума, бас апаратури с такава мощност излизат сравнително рядко, но не е невъзможно. Ако държиш на нова апаратура поразгледай Laney, SWR и Fender. Предполагам, че за такива или малко повече пари ще успееш да вземеш нещо 100-150 ватово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такова, ползвам го за репетиции и гигове с един джаз квартет, в студио(DI) и по джамове през FOH.

Най-голямото предимство за мен беше,че е леко и доста по-евтино от Flightcase(150W) на PJB, който първоначално бях харесала .

На мен лично ми е много симпатичен амп, имам го от 3 години, мъкнала съм го доста и няма да се разделяме.

Колегите са прави, че за тези пари можеш да си вземеш нещо по-практично, в смисъл по-съобразено със стила, който свириш ...

Aко имате барабанист-този амп не е добра идея, дори за репетиции.

Ампчето е готино,леко и удобно за носене, но е определено за "unplugged" гигове, за дуо/трио или за вкъщи; не е за "тежка" музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията, разубедихте ме... ще поизчакам и ще преценя дали да се хвърлям на ново 100-150 ватово, или ако нещо се появи из форума. Лека вечер! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.