Jump to content
Българският форум за музиканти

Кажете някои песни, лесни за свирене


radooo

Recommended Posts

А аз може ли да поискам в тази тема пак лесни песни, но такива за свирене и пеене едновременно. Горе посочената Where did you sleep last night е страхотна песен, но ми е трудна координацията на китарата докато се опитвам да пея. Ще предам виртуални благодарности ако някой ме насочи към нещо семпло ;)

 

Почвай Черно Фередже...Ми-мажор - Ла-минор - Ре-минор. И тук-там Фа-мажор и Сол-мажор :D

 

Иначе тези които изброих по-горе са точно такива, които стават за свирене и пеене едновременно - на събиране с приятели, или лятно време в някой парк и т.н. :hysterical: Вече координацията със свиренето и пеенето идва с малко повече практика.

 

Ето още няколко:

 

Meredith Brooks - Bitch

Guns 'n' Roses - Don't Cry

Chris Isaac / Him - Wicked Game

Joan Osbourne - What if God Was One of Us

P.I.F. - Невидимо дете

Контрол - Леле Како

Контрол - Най-щастливият ден

Подуене Блус Бенд - Нека бъде светлина

Los Lobos & Antonio Banderas - Cancion del Mariachi

Lucie Silvas - What You're Made Of (за свалки :D )

Staind - Outside

 

Засега тези, по-късно може да помисля за още :)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега се сетих едно наистина много лесно парче : " Вкусът на времето " на Щурците (без солата )...........това е може би 1-вото нещо което успях да изсвиря на китара, като хванах за 1-ви път китара , не на 1-вия но на 2-рия ден го извадих и след 2 -3 часа тренировки, го изсвирих и то не много зле. Тогава не ми изглеждаше толкова лесно докато го слушах, но като го извадих и се учудих че за няколко часа и стана.

Редактирано от superkosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Засега тези, по-късно може да помисля за още :)

Хиляди благодарности :hysterical:

За да не е офф-топик, една от първите мелодий които издокарах беше La Bamba на Los Lobos. Не е много предизвикателна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rocker:

1. Free - All Right Now;

2. Limp_bizkit-faith;

3. Poison Every Rose Has Its Thorn;

4. ZZ Top - Gimme All Your Lovin'

...................................................

:rocker:

аре късмет пич !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не знам дали си падаш по old school rock n roll обаче ми се струва, че AC/DC няма да те затруднят особенно, най-вече и с ритъм партиите, но и солата като цяло са сходни така може да рагледаш ако ти е интересно :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.