Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се определя добрият китарист


Mephistopheles

Recommended Posts

добавям нещо много важно

10. свиренето е и работа, а човешкият мозък е ограничен и несъвършен - да си прави щимове, да отбелязва прилежно всяка подробност по аранжимента, ВИНАГИ да има в себе си нотен лист, молив, острилка, гума(нещо, което забелязвам, че много хора забравят), поне на мен ми хрумват някой идеи не само когато съм с китара в ръка а и в маршрутката например и ги отбелязвам :blink:

 

малко идва офтопик това, ама пък аз така преценявам дали един музикант( в случая китарист) е добър :blink:

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:blink: Абе Метали , т о в мнението на всеки се вижда нещо вярно ама истината е една:

Моща без контрол не служи за нищо.

Може да си много добър ама като не те знаят повече от 16 човека си същия уръфляк като уръфляка хващащ китара за първи път.Искам да кажа че от Душевни чекии не се живее нито се развива.

... абе и аз незнам кво исках точно да кажа.Но пак да кажа добрия китарист е като добрия лювбовник, добър тогава когато накара 100 човека да стоят и да го гледат как го върти тоя ти ми инструмент.Точка!!! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе прав си ама да караш другите да ти слушат грешките е гадно да се учиш в репетиционната е приемливо макар и другите да те гледат на кръв и урина ама на сцената и да взимаш пари за това. идеята е като излезеш пред хора да можеш да изсвириш това, за кето си се подготвил. така си мисля поне де

Не знам за вас, аз само веднъж съм бил на сцена /справка Авторска музика много назад :green: / и не можех да си представя да изляза и да правя грешки. Въобще идеята да излезеш на сцената без подготовка ми се струва адски тъпа. Същото е и на репетиция. Да дойдеш и да кажеш "ааа аз тая песен не съм я слушал от 10 години" ми се струва под всякакъв коментар, а ми се е случвало пред мене :) .

Ние за тоя концерт, дето свирихме само една песен ако знаете колко пъти сме я репетирали. Аз викам 'не ща повече' и другия китарист ми вика 'аре стига си се лигавил'. Тъй че това въобще не опция, да не се подготвиш.

 

Сега разбира се не мога да си кривя душата и да не кажа на тия които не знаят, че на концерта, /въпреки толкова репетиции/ ние клатехме яко темпото и аз накрая си ЗАБРАВИХ една малка част от солото. Вярно че това ми бе първа изява и като видях толкова хора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще кажа само едно: Така е!

 

До Боби: Все пак нямахте барабанист. Не е толкова яко като няма кой да ти вдига шум. И ния бяхме репетирали доста за тоя концерт. Като отидем на репетиция два часа, час и нещо само тая песен. Цакацака... и тъй. Бе т'ва е верно за репетирането. Имали сме два яки концерта, и за двата репетирахме като ненормални. Тука е ключето явно. Обаче е убаво и да изненадаш публиката с някоя импровизацийка.... Убаво и да ги можеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче е убаво и да изненадаш публиката с някоя импровизацийка.... Убаво и да ги можеш

наистина май пропускахме да обърнем достатъ4но внимание за 4увството за импровизация..но то май си идва с упоритостта.Като тръгнеш да свириш нещо,установяваш 4е можеш да добавиш и тоя и оня трик..то си е до усет,който се добива с практика.и напред.. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Интересно ми е мнението ви, как определяте дали някой е добър китарист. Сега, няма да говорим за световно известните майстори и т.н. но имам предвид примерно някой ваш авер, или друг познат, ако го чуете да свири, как и п какви критерии определяте колко го бива. Преди време един авер от Варна ми беше казал, че добрият китарист се определя по няколко важни критерия:

- да свири чисто

- да свири бързо

- да бъде идеен

- и най-важното според него - да свири ВЯРНО

Има ли нещо друго което искате да добавите ?

 

Трябва да има индивидуалност да не прилича на никого да се стреми да бъде единствен в стила си... Или поне така казва Джо Сатриани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен освен тези неща, добрия китарист трябва да може да свири разнообразна музика... Трябва да е музикално грамотен, да влага чувства в музиката...

Май това е...

добре казано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Znaete li koj e dobur kitarist. Wsushtnost purwo da spomena che nikade ne sum wijdal tolkowa zawist i supernichestwo, kolkoto w "bransha" na kitaristite.

Oniq tolkowa dobur, toq za nishto ne stawal.

Za men dobur kitarist e toq deto obicha instrumenta si i se kefi da swiri, bez da goni nqkakwi kriterii za kachestwo, izmisleni ot neznam koj si.

Mevdu drugoto takuw chowek nqma kak da ne stana dobur :rolleyes:

прав си човече но не говорим за това,,,,... Тук според мен общуват хора които искат а научат нещо един от друг.. И по този начин обменчт информация не практически а теоритически.. Чат ли си??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Znaete li koj e dobur kitarist. Wsushtnost purwo da spomena che nikade ne sum wijdal tolkowa zawist i supernichestwo, kolkoto w "bransha" na kitaristite.

Oniq tolkowa dobur, toq za nishto ne stawal.

Za men dobur kitarist e toq deto obicha instrumenta si i se kefi da swiri, bez da goni nqkakwi kriterii za kachestwo, izmisleni ot neznam koj si.

Mevdu drugoto takuw chowek nqma kak da ne stana dobur :rolleyes:

[/quot

явно не можеш да свириш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХОРА ТАЗИ ТЕМА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ С 2 ДУМИ... ХОРАТА ТВА ГО УЧАТ ЦЯЛ ЖИВОТ И НА КРАЯ РАЗБИРАТ ЧЕ ОЩЕ НИЩО НЕ ЗНАЯТ.. А НИЕ ТУКА СЕ ПРАВИМЕ НА ГОЛЕМИ КИТАРИСТИ.. ДОБЪР КИТАРИСТ КВО ЗНАЧИ ТВА ??? КОЙ Е ТОЗИ ДЕТО 6ТЕ СВИРИ ВСЕКИ СТИЛ ВЪЗМОЖЕН ЗА КИТАРА ИДЕАЛНО ...БЛУСАРИТЕ ЩЕ КАЖАТ"ТРЯБВА ЧУВСТВО МОЙ ЧОВЕК" КЛАСИЦИТЕ ЩЕ КАЖАТ "ТРЯБВА ДА СИ ГРАМОТЕН ИНАЧЕ СИ ЗЛЕ" ХОРА КОИТО СЛУШАТ ФЛАМЕНКО ПЪК " БЕЗ СКОРОС НИЩО НЕ СТАВА И Т.Н.Т. КРИТЕРИИТЕ СА МНОГО... ДА ВЯРНО ЧЕ ТРЯБВА ДА СЛУШАШ ДРУГИТЕ ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАШ С ТЯХ .. АМА ИМА КИТАРИСТИ ДЕТО СИЛАТА ИМ Е ДА СА САМИ С КИТАРАТА И ВОКАЛИТЕ СИ -СУПЕР БЛУСАРИ ДЕТО КАТО ЗАПЕЯТ ЩЕ ТИ СЕ СТРУВА ЧЕ СИ НА ПАМУКОВАТА ПЛАНТАЦИЯ ПО ВРЕМЕ НА ГРАЖДАНСКАТА ВОЙНА В ЩАТИТЕ ... ИМА РАЗБИРА СЕ И МУЗИКАНТИ КОИТО СИЛАТА ИМ Е В КОЛЕКТИВА ДА НЕ ИЗБРОЯВАМЕ ИМЕНА ВСЕКИ ЗНАЕ ЗА КВО СТАВА ВАПРОС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак китариста трябва да е индивидуален не само в стила си но и в начина на звучене . Аз като чуя Стиви Рей ... само праска 2 ноти пича и вече знам че е той... или Сатриани или Хендрикс. много са ... Кой ще збърка китарата на Ерик Джонсън .. има си свои саунд човека начин на захват на техника на чувство мислене и още един куп неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен няма добри и лоши- има такива, които грабват и такива, които не. Примерно може да лющи 100 ноти в секунда но да е вкаменен като пън- еми не става. Може и да прави чупки, да мята китарата ама да се чува само шум... пак не става :wacko:

 

Лично мен ме кефят САМО китаристи, които им личи, че влагат емоция в свиренето си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен няма добри и лоши- има такива, които грабват и такива, които не. Примерно може да лющи 100 ноти в секунда но да е вкаменен като пън- еми не става. Може и да прави чупки, да мята китарата ама да се чува само шум... пак не става :wacko:

 

Лично мен ме кефят САМО китаристи, които им личи, че влагат емоция в свиренето си.

 

Според мен,това кой е добър и защо е нещо много индивидуално и различно за всеки човек и затова аз мисля,че добър е този,за когото много хора казват че е добър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.