Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да ме упътите за оборудване


senda

Recommended Posts

Здравейте . Онзи ден намерих насело някаква ел.китара която е била на бащами но няма оборудване , тъй като несъм разбирач от китари и бащами не се занимава от малък с китари незнам какво да копувам за нея. Та молбата ми е да ми помогнете да си сглобя китарата , ще кача снимка на китарата , ако някой може да ми помогне по снимката

http://jazkokris.snimka.bg/other-sports/cr...363546.21039507 - снимката не е много добра , утре ще направя нова

 

 

:hysterical:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си вземи нова,има и евтини,ако искаш да свириш.Това ще иска труд и кинти,ако знаеш какво да правиш, (а ти не знаеш),освен това сигурно е в лошо състояние като дървения,няма основни части ..с 2 думи - нема смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да не е това - http://cheesyguitars.com/orfeus_noname.html

 

Май съм чувал, че въпросният модел е бил един от "луксозните", въпреки че има "особено" тремоло. Виждал съм такъв на живо и тремолото беше застопорено по един особено нестандартен начин, но май и нямаше друг възможен...

 

Накратко, кажи колко пари би отделил и ще получиш отговори дали е възможен ремонта и до каква степен и съответно, след това, би могъл да прецениш би ли дал още (пари за ремонт), или би си взел нова китара, или обратно - би съкратил бюджета за тази, просто за да я направиш единствено и само "да става за свирене", или нещо друго и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не е това,пак е орфейка,чамова с дебел,дори за моите представи гриф,няма мост,както се вижда,нищо чудно тялото да се е нацепило (виждал съм на такава),грифа и да не е посукан не се знае знае ли се :greenangel: в кво състояние е,от снимката мое да фърляме боб само..

едит,абе може и кремона да е,не помня,но съм свирил на такава като малък..как да е,положението е за камината,освен ако не си страшен ентусиаст.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми варианта да е някой евтин за сглобяване , защото все пак е първа стъпка а незнам дали ще ми се отдава та да не хвърлям много пари на ватъра .

В калъфа намерих някакви стари части а колкото до дърбото по него няма ни пукнатина абе нищо като ново е . бащами искал да я пребоядисва и свалил свичките части едно време и така я оставил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми вариянта да е някой евтин за сглобяване , защото все пак е първа стъпка а незнам дали ще ми се отдава та да не хвърлям много пари на ватъра .

В калъфа намерих някакви стари части а колкото до дървото по него няма ни пукнатина абе нищо като ново е . бащами искал да я пребоядисва и свалил свичките части едно време и така я оставил . той сега е 50 годишен а я е взел като е бил на 13 незнам дали има някаква антикварна стойност

Редактирано от senda
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав да е човека! Още 50 поне да те радва. Това за антикварната стойност го казах в кръга на шегата. Китарата можеш да я реставрираш като един вид жест на уважение към баща ти, но ще ти коства пари надвишаващи неколкократно стойноста на самата китара (ако има такава въобще). Купи си някаква не скъпа китара ако имаш желание да се учиш да свириш, но с тази няма да стане.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав да е човека! Още 50 поне да те радва. Това за антикварната стойност го казах в кръга на шегата. Китарата можеш да я реставрираш като един вид жест на уважение към баща ти, но ще ти коства пари надвишаващи неколкократно стойноста на самата китара (ако има такава въобще). Купи си някаква не скъпа китара ако имаш желание да се учиш да свириш, но с тази няма да стане.

 

А колко долу-горе ще ми струва като цена :D ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свържи се с някой лютиер! Има доста из форума, събери няколко оферти за какви пари ще може да стане номера и действай ако ти е по джоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.