Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да се върнем малко на теорията- разбрах, че броя на вторичните намотки зависи от броя на първичните, за да се получи даден ток(намотки/V). Обаче не схванах от какво зависи броя на първичните намотки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт сечението на сърцевината, както и от материала който се използва за направата и. Колкото по голямо е сечението на сърцевината, толкова по малко навивки са необходими :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

броя навивки на пъвичната се изчислява според размерите на сърцевината и мрежовото напрежение (220в), дебелината на проводника - според мощността на трансформатора. Това се прави с разни формули и отнема един лист А4 или с една руска програма, където само въвеждаш размери и т.н. и тя ти го смята.

Вторичните се изчисляват като се намери колко навивки са за един волт - примерно имаш първична 220в с 1000навивки и искаш вторична 12в:

смяташ 1000/220=4,54нав/в, умножаваш това по 12 и става~55навивки.

 

Ако имаш един траф, които е давал 12в,, искаш да го пренавиеш и като му развиеш вторичната си изброил 55навивки, тогава ако искаш 200в ти трябват 55/12*220=1008 навивки.

Абсолютно просто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дадете и линк към тази програмка за пресмятане на първичните навивки според началните параметри, смятам темата за изчерпана и благодаря за дискусията :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://amt.ural.ru/programs/index.php3

 

tеглиш transfor.rar, само че при мене не тръгва на XP SP2, трябва SP1, 98 или направо дос от буут дискета/диск, иначе е да бест тая програма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе тороидите са супер,ама за предусилватели цената идва дебела.Пича,дето ги прави обясни в един друг форум,че сърцевините са стандартни и затова цената е дебела за маломощен траф.Някой в друга тема беше споменал за 25 кинта в УНИТРАФ.Това е добре,но за софиянци.Докато дойде до Провадия,Шумен или т.н. ще качи поне още 10 кинта.Иначе траф от старо радио е добър вариант,само че трябва да се има пред вид едно-китарните предусилватели обикнивено имат доста голямо усилване и от това-чувствителни са към външни магнитни полета.Моят подход е екраниране на лампите и пълен екран на трафа.Не е трудно-трафа трябва да се затвори в ламаринена кутия.Правя я от поцинкована или бяла ламарина.Така се решава тоя проблем.Лампите също ги екранирам със саморъчно правени екрани-добре е от медно фолио,плътно навито около самата лампа.Лошото е че медното фолио вече е кът и затова сега ползвам бяла ламарина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе тороидите са супер,ама за предусилватели цената идва дебела.Пича,дето ги прави обясни в един друг форум,че сърцевините са стандартни и затова цената е дебела за маломощен траф.Някой в друга тема беше споменал за 25 кинта в УНИТРАФ.Това е добре,но за софиянци.Докато дойде до Провадия,Шумен или т.н. ще качи поне още 10 кинта.Иначе траф от старо радио е добър вариант,само че трябва да се има пред вид едно-китарните предусилватели обикнивено имат доста голямо усилване и от това-чувствителни са към външни магнитни полета.Моят подход е екраниране на лампите и пълен екран на трафа.Не е трудно-трафа трябва да се затвори в ламаринена кутия.Правя я от поцинкована или бяла ламарина.Така се решава тоя проблем.Лампите също ги екранирам със саморъчно правени екрани-добре е от медно фолио,плътно навито около самата лампа.Лошото е че медното фолио вече е кът и затова сега ползвам бяла ламарина.

Ахаха точно в случая за софиянци изобщо не е добре щото завода е до Велико Търново :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екранирането на лампите става най-добре, като разглобиш стар телевизор София, Плиска или подобни и вземеш алуминиевите цилиндърчета от лампите в каналния превключвател и това което ги държи към шасито, или от старо радио в укв-блокът също слагат такива(същите на вид като на оригинален Marshall).

 

Какво стана с програмата - при вас тръгна ли??? Навремето като бях със стария компютър ми вървеше, но сега не иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програмата при мен върви и със SP 2.Имам и няколко други,ама не зная как да ги кача.Ако някой даде мейл,мога да му ги пусна и той да подреди нещата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един въпрос, ако някой има желание да ми отговори, ще съм безкрайно благодарен :P. Значи, новия ми усилвател е внесен от САЩ, съответно бачка на 110V. Купих му траф, но при големи натоварвания или може би на пикови моменти, усилвателя спира. Дали има възможност причината да е да не му достига ток от трафа, като се има предвид, че по родните клубове мрежата никога няма 220V, в Суинга варира между 180 и 200V например... Ето и каво пише на усилвателя и на трафа:

Усилвател - 117V~2A*60Hz, после един странен знак, после T2.5A*250V~

Траф - Input 220/240V AC 50/60Hz, Output 110/120V AC 200 Watts Max.

Интересувам се дали трафа е малък за този усилвател, защото не ми се набутва с нови 30 че и повече лева за по-силен, а да се окаже, че не е от това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса не мога да ти помогна, но 180-200V е МНОГО далеч от нормалното!!! Вариации +-5-10V са нещо поносимо но ти говориш за огромна разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как така ампа спира? за момент прекъсва или нацяло?

щом трафа е 200в макс....не би трябвало да е слаб за ампа :no: то ако е слаб ще изпуши:P

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариант за Steff е да се подмени оригиналният траф на усилвателя със идентичен,но за 220V.Това е възможно,трябва само да се видят необходимите напрежения и да се поръча на добър майстор.Тая гимнастика с двата трафа понякога води до големи главоболия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.